Kurkuma,ostryż (Curcuma)

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Moja bulwka już padła i więcej się nie dam skusić na jej zakup.
Dwa razy wystarczy...
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Nadal nic:( może doniczkę wyniosę na podwórko ? może troszkę ogólnej wilgoci zadolowli bulwy kurkumy i opuszci się wreszcie ?chyba tak zrobie bo w domu zaczyna mnie również już denerwować :)
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
justyna6
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 lip 2008, o 21:08
Lokalizacja: Krzeczyn Wielki

Post »

Ja również mam kurkumę. Trzymam ją w doniczce na dworze i zaczyna się coś dziać. Kurkuma mojej babci ma juz ponad 10 centymetrow:)... Szęściara:)
"Ten świat ma tak wiele dla nas-jeśli tylko mamy oczy, które to widzą, serce, które to kocha i dłonie, które to dla nas zbierają."
hrion
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 lip 2008, o 13:49

Post »

Ja kupiłem 2 bulwy kurkumy różowej. W ziemi stały baaardzo długo (2 miesiące), ale czekanie się opłaciło. W jednej doniczce są 2 pędy w drugiej dopiero jeden (mimo, że sadzone w tym samym czasie). A oto zdjęcie doniczek:

Obrazek

Przepraszam za jakość ale doniczki stoją na oknie południowym więc słońce trochę popsuło fotkę.
Mam nadzieję że się doczekam kwiatu.
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

hrion pisze:Ja kupiłem 2 bulwy kurkumy różowej. W ziemi stały baaardzo długo (2 miesiące), ale czekanie się opłaciło.
U mnie podobnie, wsadzona chyba w marcu, teraz jest pęd z pąkami.

B.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Moja wsadzona na początku maja - dopiero niedawno wypuściła 2 liście :wink: Od początku stała na dworze. Ciekawe czy zakwitnie skoro liście rozwija w tempie iście ślimaczym... :roll:
Awatar użytkownika
halandile
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 23 sie 2008, o 12:54
Lokalizacja: Świebodzin/Poznań

Post »

a JA SOWJEGO CZASU KUPIłAM dużą z kwiatami, byłą łądna do czasu, potem padła tak jak mówili. Przechowywałam kłącza tak jak mi powiedziano. Po ponownym wsadzeniu do ziemi nic nie wyrosło... :( W zasadzie to roślina zniknęła z doniczki... :(
Prada
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 10 wrz 2008, o 13:54
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Ja swoją sadziłam ok. 4 tygodnie temu. Z przerażeniem przeczytałam potem ten wątek, ale ku mojemu zdziwieniu i ogromnej radości roslinka po ok. 3 tygodniach zaczęła się ukazywać.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

moja również wypuściała dwa listki i na tym koniec całe lato ani troszkę nie ruszyła dalej:(
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

To jak rośnie kurkuma zależy od jakości kłącza jekie kupiliśmy.
Miałam kurkume przez kilka lat i ładnie rosła, kwitła. Potem padła, podejrzewam, że przez złe warunki przechowywania zimą. Potem kupiłam kłącze na alle i te wypuśliły po długim czasie ale marnie rosną i w tym roku już na pewno nie zakwitna dlatego że owe kłącza nie miały bocznych wypustków.
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Moja cebulka wyglądała jak ... hmm miała jakby matkę od której odchodziły na korzonkach małe cebulki było tych małych chyba z 5 szt listki wyszły tylko 2 ok 10 cm dł. szer ok 1 cm i tylko to i tylko tyle :( przez całe lato nic nie urosły:(
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

polecam artykuł o kurkumie, autor pisze w nim właśnie, że zbyt małe kłącza to przyczyna słabiej rosnacych i kwitnących roślin.

http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=989
asia333
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 lis 2008, o 17:39
Lokalizacja: Poznań

Post »

No dobrze... Ale jak już mamy listopad, a roślinka nie zakwitła, a poza tym ma się swietnie, to co dalej? Mam przestać ją podlewać i zasuszyć, czy poczekać i liczyć na to ze zakwitnie? Jak myślicie? A tak na marginesie to nie miałam najmniejszego problemu z jej kiełkowaniem - coś już się pokazało po tygodniu. Ale posadziłam ją w lipcu :oops: ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”