Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

I następne (niestety zgubiłam kartkę z nazwami, więc losowo napiszę co chyba jest:

miała być Deneb ale chyba nie jest
Obrazek


Treby Dainty
Obrazek


Oreti Adele
Obrazek

Obrazek


Lote
Obrazek

Tahoma Shea
Obrazek


Bel Amour
Obrazek

NN
Obrazek


I oczywiście Cafe au Lait, którą mam w 2 wersjach (bardziej różową i bardziej beżową - niestety nie wiem, która jest od Stanisława a która z marketu) i pewnie jedno z nich to nie Cafe ale ja je tak opisuję. W 2017 roku kupiłam od Stanisława Break Out i jest tak podobna do Cafe, że ja nie zauważam różnicy, ale zobaczymy jak zakwitnie w tym roku, jak już karpa będzie większa.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu wszystkie pompony i ball od Stanisława oprócz tej jednej fioletowej i małej czerwonej
Obrazek
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3235
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Klusko,
przecudne balki i pompony! Nie do końca potrafię rozszyfrować Twoje nn-ki, ale pierwsza to chyba Summer Rain, z czerwonych postawiłabym kolejno: pierwsza i ostatnia to chyba ta sama - Top Secret lub Orfeo?, druga czerwona to chyba Excalibur, a czwarta - może Godzina "W"... Jeśli chodzi o Cafe au Lait to chyba bardziej ta z różowawym środkiem - tak mi się zdaje... a żółta ball-ka to może Ruskin Diana?
Fajnie, że przypomniałaś lato. Ta paskudna, zgniła jesień tej zimy jest nie do wytrzymania!

notabene: Znalazłam nowy filmik o daliach Rity Zala- urzekający jest jej daliowy ogród i coraz bardziej fascynują mnie jej odmiany! Od razu zapachniało radością lata i słońca...

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 3pcmyjx520

Przy okazji na tym filmiku występuje odmiana Summer Rain - podobna do Twojej?
Pozdrawiam
Barbara
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Dzień dobry Basiu i wszyscy daliomaniacy :)
Ja jeszcze trochę cieszę się zimą i nic nierobieniem a właściwie kupowaniem nasionek :)
Dalie wybrałam już we wrześniu, gdyż nie potrzebowałam nowości tylko tego co na wiosnę zabiłam i mam nadzieję, że chociaż część moich ulubionych dalii do mnie powróci dzięki Stanisławowi :)
Dzięki Basiu za podpowiedzi Ruskin Diana chyba trafiona bo kwiat wygląda identycznie! Tylko moja malutka była może miała 50 cm wysokości, a posadzona wśród wielkoludów i zupełnie nie było jej widać, dobrze, że chociaż z brzegu i trochę słońca załapała.
Co do Summer Rain, to trudno mi powiedzieć, gdyż zakwitła na koniec sezonu i nie widziałam jej w pełni rozkwitu i u mnie nigdy nie będzie oświetlona zachodzącym słońcem, żeby dokładnie obejrzeć kolorystykę, ale jeżeli Stanisław ją posiada w swojej kolekcji to niezmiernie bym się cieszyła, gdyby to był ona bo jest przepiękna! codziennie chodziłam ją oglądać i nie mogłam się napatrzeć na jej kolorystykę, mimo, że nie w moim typie, bo ja różowa, a ona oranżowo-łososiowo-cieniowana, no kolor zachodzącego słońca wprost. Naprawdę cudna. Ale zaczęło się zimno i deszcze i już nie miała szansy pokazać się w całej okazałości.

Obrazek

Co do pierwszej i ostatniej to nie jest to ta sama dalia. Pierwsza jest zdecydowanie mniejsza, bardziej czarna a płatki na końcach na leciutko rozszerzające się i skręcone. Naprawdę przepiękna ona jest i jest jedną z moich ulubionych do bukietów, przepięknie kontrastuje z białymi daliami. W tym roku założę sobie mini rabatkę z "czarnymi" daliami i będę mogła porównywać wysycenie koloru. Ostatnia natomiast jest wielką dalią , myślę, że nawet może mieć z 20 cm i na początku kwitnienia myślałam, że to jakiś dinnerplate, ale potem płatki się zwinęły i powstał kaktus :D. Kolor ciemny amarant. Niestety czerwony kolor nigdy na moich zdjęciach nie wychodzi naturalnie. Druga czerwona - raczej nie Excalibur. Kolor ciemnowinny nasycony czerwony (nie jaskrawy) a płatki na końcach wygryzione jak niektóre Fabuki mają. Co do czwartej trudno mi powiedzieć :)
bardzo dziękuję za pomoc :)
A teraz moje ulubienice:


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

A w ogóle to najbardziej lubię białe dalie i większość z nich mam od Stanisława :D (tak jak 90% całej kolekcji)


Obrazek
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Witam serdecznie!
Zapraszam do obejrzenia pierwszej części prezentacji dalii Stanisława na YT:
Dalie Stanisława 2017 cz.1
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

W tym filmiku jest kilka moich typów. Są boskie i chciejstwami na kolejne lata. Miłko jak zwykle film bezcenny ;:168
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Witajcie jak tam wasz karpy się mają? Wczoraj zrobiłem mały przegląd i na razie jest ok. Obawiałem się że czeka mnie lista strat po tak mokrym sezonie. A może to cisza przed burzą? Okaże się niebawem za dwa miesiące ;:3
Awatar użytkownika
Lipien
500p
500p
Posty: 502
Od: 21 lis 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ptaszków,dolnośląskie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

U mnie wszystko w normie
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Panie Staszku bardzo mnie to cieszy. Niedługo zapewne będzie Pan wybudzał mateczniki do pobierania sadzonek zielnych. Świetne zajęcie. Serdecznie pozdrawiam ;:3
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

A u mnie, mimo tak mokrego sezonu, część niepokojąco przeschła. Chyba będę musiała im jakieś SPA przed wiosną zafundować :D
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Witaj Sagit. Powiem szczerze że nie miałem nigdy do czynienia z tymi owadami w daliach. Czy one w jakiś sposób powodowały że dalie nie wiem słabiej kwitły bądź były pogryzione itp.?
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Moim zdaniem nie potrzebnie dalie zostały usunięte. Te owady lubią wilgoć i gnijące części roślin . W tym przypadku kwiatostany dali. Nie trzeba się tym przejmować. To że w jednym roku tak się działo to w kolejnych może być już lepiej. W każdym bądź razie te owady są nie szkodliwe dla dali. Tak uważam ja. Może ktoś się jeszcze wypowie. W moich stronach na te owady mówią potocznie zauszniki :wit
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Ile czasu minęło od zrezygnowania dali?
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4022
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Sagit posadź w miejscu słonecznym z dala od miejsc gdzie mogą się chować.
Skorki lubią wilgotne miejsca, gdzie mogą się schować np.sterty kamieni, desek, opadłe owoce...
Ja w zeszłym roku z jednego miejsca też je wytrząsałam i obcinałam uszkodzone kwiaty. :)
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”