Surfinia problemy w uprawie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Surfinia problemy w uprawie

Post »

Wydaje mi się, że skorki mogły te listki pogryźć.
KrzysiekKS
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 lip 2020, o 07:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Surfinia problemy w uprawie

Post »

A czym najlepiej opryskać?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Surfinia problemy w uprawie

Post »

Ja jak widzę, że coś mi gryzie kwiaty to pryskam preparatem na mszyce (najczęściej Karate), ale trzeba starać się nie pryskać po kwiatach, tylko wewnątrz.W tym roku podobne dziurki na liściach miał złocień krzewiasty po pierwszym kwitnieniu.Opryskałam i ładnie odrósł, ma zdrowe liście i masę pąków, zaczyna właśnie swoje drugie kwitnienie.
KrzysiekKS
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 lip 2020, o 07:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Surfinia problemy w uprawie

Post »

Dziękuję za sugestie.
Halley
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 cze 2022, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Wiednace surfinie na balkonie

Post »

Witam, chciałbym się poradzić, otóż pierwszy raz mam na balkonie surfinie i ostatnimi czasy od jakiś 2-3tyg borykam się z licznym wymieraniem kwiatów. Kwiaty najpierw wyglądają tak jak by gniły, po czym usychają i trzeba je zrywać. Nie da się ukryć iż co dziennie ręcznie zrywam pełno uschniętych i wiednacych kwiatów. Nie wiem w czym jest problem gdyż podlewam je raz dziennie wieczorem, nadmiar wody wylatuje dziurka i dołu donicy, raz w tyg. Stosuje nawoz do surfinni. Prosił bym o pomoc w rozwiązaniu zagadki gdzie popełniam błąd? Czy wody mimo wszystko jest zbyt dużo? Czy może za mało? Poniżej załączam dwa zdjęcia ukazujące, kilka zwiędniętych kwiatów (efekt po ręcznymi przebraniu). Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Surfinia problemy w uprawie

Post »

Taka jest uroda surfinii.
Kwiatki są krótkowieczne i by utrzymać ładny wygląd roślin (donic kwitnących kul) powinniśmy je często obrywać, obskubywać z tych zaschniętych kwiatków - ja robię to każdego dnia.
Warunkiem pojawiania się nowych kwiatów jest nawożenie surfinii nawozami im specjalnie dedykowanymi,
wyłącznie nawozami mineralnymi.
Regularnie nawożenie petunii i surfinii to gwarancja, że kwitnienie będzie bardziej intensywne.
Nawozić je należy nawet wówczas gdy pada deszcz, bo w przeciwnym razie przestaną wydawać nowe kwiatki.


Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
qolo116
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 14 lis 2019, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Surfinia problemy w uprawie

Post »

Dzień dobry,

Ostatnio moje surfinie zaczęły marnieć i schnąć. Mam wrażenie, że na liściach zrobił się delikatny biały nalot. Czy moglibyście proszę doradzić jak postępować?

Dzięki

ObrazekObrazekObrazekObrazek
kwiatuszki1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 31 sie 2012, o 11:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Surfinia - wiodczeją i obumierają łodygi

Post »

Cześć, pierwszy raz mi się to zdarzyło w wieloletniej uprawie surfinii. Przez prawie dwa miesiące rozrosły się, pięknie kwitły, aż wszystkie łodygi zaczęły być białe, prawie przezroczyste, zwiotczały, tak jakby zaczęły być puste w środku i przestały przewodzić wodę, mimo że były wilgotne, a liście nie uschły. Surfinie wyglądały jakby zwiędły poparzone słońcem lub uschły, choć codziennie były podlewane. Myślałam, że to może za dużo nawozu, ale inne kwiaty podlewane tą samą wodą rosną. Surfinie już zostały ścięte. Myślałam, że odbiją, ale raczej już nie. W załączeniu zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”