Ismena,błonczatka( Hymenocallis)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Ismena,błonczatka( Hymenocallis)

Post »

Ona stoi w pełnym słońcu.
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Ismena,błonczatka( Hymenocallis)

Post »

Zbyt ciepło i zbyt ciemno, wygląda koszmarnie. Wystawiaj w dzień na świeże powietrze i wieczorem zabieraj do domu. Po kilku dniach takiego hartowania zostaw już na dworze. W tym roku już pewnie nic już nie wskórasz ale na przyszły rok nie spiesz się z sadzeniem. Poczekaj do kwietnia lub maja. Ja swoje wsadziłam do ziemi dopiero parę dni temu bo dopiero się przebudziła.
pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ismena,błonczatka( Hymenocallis)

Post »

magda1875, stanie w pełnym słońcu dla rośliny wcale nie oznacza dużej ilości światła :) Nam się wydaje, że jest jasno ale dla rośliny ma znaczenie, że w marcu dzień jest krótki, że stoi za szybą więc dostaje znacznie mniej energii niż myślimy, również to, że nad rośliną jest sufit - światło dostaje tylko z boku więc jest go za mało dla niej.
To jest moja Hymenocallis harrisiana:
Obrazek
Stoi przy wielkim oknie, najjaśniejsze miejsce w domu, strona południowo-zachodnia, prawie cały dzień świeci na nią słońce - i muszę średnio 2 razy dziennie odwracać doniczkę ponieważ pędy kwiatowe wykrzywiają się do światła w kilka godzin mimo bezchmurnego nieba. Może się wydawać, że przecież salon jest tak jasny - ale dla rośliny to i tak za mało (mam wielkie okna na 2 ścianach, salon ponad 6m wysokości, nad dolnymi oknami kolejne duże okna, a nad salonem okno dachowe). Gdyby sufit był szklany to może wtedy roślina nie wykrzywiałaby się tak :wink:
Sadzenie takich egzotycznych roślin najlepiej przeciągnąć do maja kiedy światła jest znacznie więcej, a najlepiej jak jeszcze w ciepłe dni możemy wystawiać roślinę w zaciszne miejsce pod gołe niebo a na okres kwitnienia tylko wnieść do domu. Mam cebule Ismene longipetala, której nie wybudziłem jeszcze ponieważ rok temu posadziłem chyba też jakoś w marcu i wyciągnęła się z powodu braku wystarczającej ilości światła podobnie do tej Twojej.
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Ismena,błonczatka( Hymenocallis)

Post »

Dzisiaj zakwitła .
Obrazek

Obrazek

-- Pn 16 maja 2022 19:24 --

sauromatumpowiedz co z nią robić jak przekwitnie?
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ismena,błonczatka( Hymenocallis)

Post »

Moja balkonowa już kwitnie:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”