Anacampseros sunrise

Maciek kwiatek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 25 paź 2016, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Anacampseros sunrise

Post »

Pomocy!!! Bardzo proszę o pomoc! Zamówiłem Anacampseros rusfence sunrise i teraz nie wiem jak o niego dbac itp.
Awatar użytkownika
Karta
100p
100p
Posty: 182
Od: 12 lip 2016, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Anacampseros sunrise

Post »

Zakupiłam go w maju. Po pół roku trzymania tej roślinki doszłam do wniosku że:
- musi mieć maksimum słońca. Naprawdę dużo słońca, bo baaardzo łatwo się wyciąga i traci kolor. W mieszkaniu w grę wchodzi chyba tylko południowy lub zachodni parapet. Na wschodnim nawet pod samą szybą jest mu za ciemno, o północnym nawet nie ma co myśleć. Najlepiej mi rósł na balkonie (wystawa zachodnia) na bezpośrednim słońcu.
- dobrze znosi okolice 10*C. Wniosłam go do mieszkania dopiero gdy temperatura zaczęła w nocy spadać poniżej 9*. Z braku słońca (pogoda od dłuższego czasu nie rozpieszcza) i w temperaturze pokojowej niestety znowu zaczął brzydnąć :(
- jeśli się wyciągnie po przycięciu i przywróceniu odpowiednich warunków szybko odzyskuje ładny wygląd, a odcięte fragmenty łatwo się ukorzeniają.
- należy uważać z podlewaniem - liście mogą pękać od przepicia, zaś sam Anacampseros przy dodatkowym niedoborze światła traci swoją urodę. Dobrze jest pozwolić ziemi przeschnąć. Lepiej roślinkę nieco przesuszyć niż przelać.
- o tej porze roku najlepiej trzymać go w obniżonej temperaturze z minimalnym podlewaniem, bo ponownie - mamy w Polsce za mało słońca.
- przeżył atak wełnowców, są łase na jego soki.
Maciek kwiatek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 25 paź 2016, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Anacampseros sunrise-nawożenie

Post »

Mam jedno pytanie czy tego sukulenta można podlewać nawozem? Czy musi być dla sukulentów czy dla kwitnących? Prosze o radę.Wstawiajcie swoje zdjęcia z własnej hodowli tego sukulenta chętnie zobaczę jak u was rosną ;:333
KatGdynia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 9 sie 2016, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Anacampseros sunrise

Post »

Tak wygląda moje :)

Obrazek
Maciek kwiatek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 25 paź 2016, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Anacampseros sunrise

Post »

Bardzo piękny też mam ;:333
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Anacampseros sunrise

Post »

Witam wszystkich ! Przy okazji odświeżę wątek. Proszę o radę :wit mój maluszek ma dużo liści ale są one płaskie a gdy ją kupiłem to były grube i ładnie to wyglądało ;:108 Może to jest przez to że stoi na wschodnim parapecie, gdzie słońce świeci tylko 5 godzin ? W każdym bądż razie wstawiam zdj jak to wygląda :)
Obrazek

Obrazek jak widzicie po prawej stronie na górze roślinki widać lekki kolor różowy. Może teraz będzie taka jak powinna ?;)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Anacampseros sunrise

Post »

Przeczytaj wyżej co napisała Karta, ono potrzebuje jak najwięcej słońca, więc przede wszystkim południowa wystawa. Na wschodniej jest jego nie tylko za mało, ale jest ono za słabe. A mówimy tu o lecie, a co dopiero w okresie jesienno-zimowym? Twoja jest po prostu wyciągnięta. Niestety powinno się dobierać rośliny do warunków jakie możemy im zapewnić, a nie odwrotnie...
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Anacampseros sunrise

Post »

Za tydzień się przeprowadzam i będe miał okna na wszystkie strony świata haha :;230 Więc mam nadzieję że będzie taki jak kiedyś ;)

---13 lip 2017, o 10:11---

A tak wygląda teraz :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Rozmnażanie anacampseros sunrise.

Post »

Witam mam tego sukulenta od roku. Jest on długi i obawiam się że zacznie się wyłamywać. Wiecie jak go rozmnożyć ? Od razu do ziemi czy do wody czy przesuszyć i do ziemi ? Nie chciałbym go sobie zatracić
Pozdrawiam :D
babcia52
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 wrz 2014, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Anacampseros sunrise

Post »

Hallo ,hallo :)
Wątek padł ? czy Wasze piękne sadzonki rosną i kwitną ? :)
Bardzo mnie się podoba Anacampseros ,marzę o tej roślinie :) może gdzieś ją dostanę ? :)
Czy jest wymagająca - kapryśna ? Mam oranżerie ,od strony wschodniej ,czy będzie miała wystarczająco światła?




-------------------------------
Lucyna.
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Anacampseros sunrise

Post »

Możesz ją dostać w sklepie: Zielony parapet :) tam mają dużo pięknych roślin.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Anacampseros sunrise

Post »

Właśnie stałam się posiadaczką tej roślinki, na razie bardzo malutkie te listeczki, ale kolorki świetne ;:173

Obrazek
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Anacampseros sunrise

Post »

Widać, że kupione w zielony parapet ;:108 trzymam za nie kciuki. Delikatnie je podlewaj i postaw tam gdzie masz słoneczko ;:3 szybko rośnie bo też je mam już 2 lata :D
Pozdrawiam :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”