Faucaria - Faukaria

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Przesada z tym nawozem. Podłoże jest zbyt żyzne.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Ekspresja pisze: Czy poprzez tą wypowiedź sugerujesz trzymanie faukarii w nieco zacienionym miejscu :?: Obserwując swoją roślinę, dochodzę do podobnego wniosku...jednak nie daje mi to spokoju, bo przecież to roślina słońca. Cały czas zastanawiam się, dlaczego pąki, które roślina tworzy latem nie rozkwitają.
Trzymana w pełnym słońcu nie zakwitnie przed zimowiskiem. Jak ją czymś porządnym zasłonisz to wcześniej wypuści pąki w tym czasie w takim październiku możesz ją wynieść ja pełne słońce które to wtedy umożliwi jej "dojście". To jest niezwykły sukulent w zasadzie zniesie każde kaktusowe warunki i latem i zimą jednak optymalnie dla niej to jest półcień latem. Ja bym polecał to każdemu zamiast litopsów-kwiat taki sam i niemal nie da się jej zajechać, o co w przypadku litopsisów łatwo.
Zresztą i nie każdy kaktus znosi nasłonecznienie większe niż 12h. Przykładowo echinopsisy można przypalić nawet w naszym klimacie nawet w prawidłowych warunkach czyli słońce poranno południowe-jednak kombinacja 40 stopni, pełne niebo + kwiatów w 3 dni potrafi dać w kość. W Arizonie zalecają ich cieniowanie i już wiem dlaczego.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Bardzo Ci dziękuję, ;:167 upewniłeś mnie w przekonaniu, że nadmiar słońca latem nie wychodzi jej na zdrowie. Skoro nie pasowało jej południowe stanowisko na zewnątrz, będzie stała na parapecie południowo-wschodnim. Z pąków, które wytworzyła w lipcu jeden rozkwitł w październiku, reszta stoi. Postanowiłam więc ją przez miesiąc doświetlać, aby dać szansę kolejnym pąkom i widzę że jeden już się wydłużył.
Biorąc pod uwagę to, że w naszych warunkach klimatycznych okres wegetacji Faukarii jest nieco przesunięty w kierunku zimy, to czy wystarczy jak pod koniec grudnia przeniosę ją na zimowisko :?:
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Moja zimuje z kaktusami jak leci a kwitła o wiele wcześniej. Co ciekawe na 2 raty. Jeszcze wystawiona oraz tuż po schowaniu. Na zimowisku trzymaj jak kakrusy.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Czy Twoja stoi na zewnątrz, aż do mrozów :?: Swoją chowam, jak znacznie się ochłodzi. Moja zimuje na parapecie w temp. 14-16°C.
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Moja Faukaria ma czwarty kwiat i już ostatni, dopiero teraz pójdzie na zimowisko. Jak sprawują się Wasze i czy komuś kwitła.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Jak tam Wasze Faukarie :?: ...moja jesienią nie zakwitła. Teraz stoi w te cieple dni na zewnątrz i już jest pięknie opalona. ;:3
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Halo, halo :!:
Czy nikt na forum nie ma tej roślinki, nie mam z kim wymieniać doświadczeń....moja ma już pąki. Odezwijcie się. ;:101

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

:wit Ja jestem posiadaczem faucarii od dwóch dni. Gdy ją kupiłem miała już pąki kwiatowe. :D
Mam do Ciebie Ekspresjo pytanie. Faucaria rośnie w zbyt małej doniczce i chcę ją przesadzić, ale nie wiem kiedy to zrobić teraz, czy na wiosnę? Boję się, że jak teraz ją przesadzę i naruszę system korzeniowy to nie będzie chciała zakwitnąć.
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Skoro ma pąki, to nie ruszaj, trzeba poczekać z przesadzeniem do wiosny. Teraz Postaw ją na pełne słońce i dużo podlewaj. Jak tylko szczęki będą miękkie - znów woda. Pokaż w zbliżeniu pąki, bo chcę zobaczyć czy wyrastają z samego środka, bo moje wyrastają z boków.
A co się stało z Twoją starą, bo widzę Twoje posty wyżej.
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Pąki wyrastają tak samo, jak u Ciebie z boku rozety. Poprzednia faucaria została przelana podczas mojej nieobecności przez jednego z domowników. :roll: Teraz już wiedzą, że mają podlewać jak przeschnie całkowicie podłoże. :D
Nie ukrywam, że bardzo mi się spodobała ta roślinka. ;:167
A tu zdjęcie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Dziękuję. U Ciebie w każdej szczęce pąki - super. Moja też ma b.dużo pąków, oby wszystkie rozkwitły. Mam ją ponad 5 lat, a dopiero teraz doszłam, dlaczego pąki nie rozkwitały....za mało dostawała wody i pąki po prostu wyschły.
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Dobrze wiedzieć dlaczego pąki nie rozkwitały. ;:333
Teraz swoją będę odpowiednio podlewał, nie przesuszał, żeby pąki się rozwinęły. Zastanawiam się, czy w okresie, w który wypuszcza pąki może stać na oknie południowym?


To znowu ja. :D Jeden pąk wyrósł w samym środku rozety zamiast z boku, tak jak inne pąki. :shock: Czy z tej rozety, w której jest pąk wyrosną liście?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”