Senecio / Starzec - problemy

ODPOWIEDZ
darka891
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 paź 2020, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Senecio / Starzec - pomocy

Post »

Nie oddam ;:174 prędzej jakieś pomieszczenie
wychłodze :roll: ;:108 czy temperatura musi być tam stale niska? Naprawdę chce zapewnić odpowiednie warunki choćby nie wiem co. Mam ogromny sentyment do tej rośliny. W takim razie co z tym przycięciem i przesadzeniem? Czekać do wiosny? ;:218

Edit.

Wiem, że dałam ciała ;:14 zastosowałam się do rad osoby, która mi to dała zaslyszanych od Pani z kwiaciarni. ;:145 teraz chce to zmienić ;:131

Załączam zdjęcie


Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Senecio / Starzec - pomocy

Post »

Rozumiesz, że powinien być w zasadzie południowy parapet? Te rośliny rosną w naturze w pełnym słońcu.
Chłodne stanowisko, to z temperaturą w okolicach około 10 - 12 stopni.
Podłoże, jak w wątku czyli mieszanka ziemi i żwirku w proporcji około 1:2, do przesadzenia - teraz.
Żadnych osłonek, tylko doniczkę stawiasz na podstawce. Wielkość doniczki dobierasz pod wielkość bryły korzeniowej.
Po przesadzeniu nie podlewasz i w zasadzie zero wody aż do wiosny jeśli zapewnisz stanowisko z taką temperaturą co podałem.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
darka891
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 paź 2020, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Senecio / Starzec - pomocy

Post »

Rozumiem, rozumiem. Teraz stał przy oknie balkonowym południowym. Znajdę mu miejsce na pewno. Najwyżej zabiorę to do pracy na przezimowanie ;:173 w takim razie jutro gnam po podłoze i doniczke. Z przycinaniem czekać do wiosny? Na jakiej wysokości najlepiej ciąć?

Bardzo Ci dziękuję za rady. W moim domu od 10 lat goszczą tylko storczyki ;:204 reszta to totalna nowość dla mnie. Od tygodnia mam dracene oraz fikusa i też muszę siąść i się o nich dowiedzieć jak najwięcej :idea: :idea:
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Senecio / Starzec - pomocy

Post »

Cięcie na wiosnę, z 2/3 długości - wyżej nie ma sensu, bo pędy już są wyciągniete.
Jak będziesz miała nieco wyższą temperaturę, gdzieś w okolicach około 15 stopni, to raz w miesiącu do wiosny podlej małą ilością wody.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Justyna1988
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 paź 2020, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Senecio / Starzec - pomocy

Post »

Witajcie,
Nie wiem czy w dobre miejsce dodaje proszę o pomoc przy starcu.
Zakupiłam go na przecenie przelanego bez dostępu światła .Teraz wygląda jak na zdjęciu już lepiej.Wypuscil małe listki od góry ale te co opadły od dołu nie chcą odrosnąć.Czy one odrosną?Czy mam je skrocic? Jeśli tak to chyba na wiosnę tak?
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Senecio / Starzec - pomocy

Post »

Wszystko masz w wątku, również z temperaturą w okresie jesienno-zimowym. Poczytaj.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”