Senecio rowleyanus

wiera
200p
200p
Posty: 374
Od: 11 lip 2014, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Senecio rowleyanus

Post »

Obrazek
To mój ma dwa lata,nie robi problemów,parapet ,,prawie" południowy :heja
onazmijeczka
50p
50p
Posty: 69
Od: 24 sty 2021, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Senecio rowleyanus

Post »

zielonajagoda pisze:Senecio są o różnych kształtach, kulki, łezki, może kupiłaś właśnie takie a nie okrągłe :).
Ja już dwa zabiłam, jutro przyjdzie kolejne, malutka sadzonka variegaty i zależy mi na niej, więc również dowiem się chętnie jak z nią postępować żeby nie zabić jak poprzednich, że przepuszczalne podłoże to wiem, ale co z tym podlewaniem??? I czy południowy parapet w słońcu, czy inny???

Tak wiem są jeszcze takie łezkowate, ten mój był idealnie okrągły ale zaczął się zniekształcać
Najśmieszniejsze jest to że ziemi wysycha mi tam co jakieś 3 dni ale to przesada żeby go tak często podlewać. Trzymam się raczej podlewania co tydzień ale też jest źle
Dziwna ta roślina
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Senecio rowleyanus

Post »

Ja swoją sadzonkę dostanę jutro, coś nie wyszło z nadaniem paczki.
Tak dziwna to roślina, bardzo. A najdziwniejsze jest to, że pani od której kupiłam sadzonkę, uprawia senecio w...hydroponice ;:oj Napisała że w ziemi nie bardzo jej szło, a w hydroponice nie ma problemów. I sama teraz się zastanawiam jak z tą roślinką postąpić :roll:
onazmijeczka
50p
50p
Posty: 69
Od: 24 sty 2021, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Senecio rowleyanus

Post »

O kurcze szok ! Ale z drugiej strony jeśli to dziala to odpada wtedy problem odpowiedniej ilości wody tylko trzeba się skupić na odpowiedniej wystawie :)
Totalnie nie wiem jak to zrobić
To na nitkach trzeba by było podwiesić nad wodą żeby korzenie do niej dorosły ?
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Senecio rowleyanus

Post »

Nie mam pojęcia, zobaczę co jutro dostanę i w jakim stanie, a potem będę się zastanawiać ;)
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Senecio rowleyanus

Post »

Sadzoneczka już u mnie, mokra, w kamykach i ma się dobrze. Dopytałam, matecznik też rośnie w żwirku, a ja jestem w kropce, czy zostawić jak jest, czy przesadzić, ciężki orzech do zgryzienia.

Obrazek
onazmijeczka
50p
50p
Posty: 69
Od: 24 sty 2021, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Senecio rowleyanus

Post »

Ale ładny;) to inna odmiana niż moja. Ja bym zostawiła skoro tak mu dobrze, one mają tak wiotkie korzenie że bardzo ciężko przesadzić bez uszkodzenia a dodatkowo jak to taka mała sadzonka to wszystkie uszczerbki mocniej zniesie. Ja musiałam przesadzić bo mój w torfie rósł i te korzenie to malutkie niteczki połowy nie dałam rady uratować
A mówiła coś o podlewaniu?
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Senecio rowleyanus

Post »

Nie, nie mówiła, ale widząc po sadzonce na wodzie nie oszczędza, tyle tylko że przez żwirek woda przelatuje więc zalać ciężko ;) a ziemia jednak wilgoć trzyma, mówiła że często miała przelanego i ciągle go ratowała, a teraz ma spokój.
Mam niektóre rośliny w lechuzie, keramzycie i seramisie, ale to senecio przyszło w pumeksie i muszę powiedzieć że podoba mi się to podłoże, muszę kupić i poeksperymentować.
onazmijeczka
50p
50p
Posty: 69
Od: 24 sty 2021, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Senecio rowleyanus

Post »

Ja odbieram mojego jutro :) gość pisze że jest w mieszance odpowiedniej ale dokładnie nie wiem w czym, dopytam też jak podlewa.

Jak taki żwirek gruby to na pewno częściej podlewanie.
Awatar użytkownika
sari
1000p
1000p
Posty: 2267
Od: 18 maja 2010, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Senecio rowleyanus

Post »

zielonajagoda piękny ten starzec w białych barwach. Niech zdrowo rośnie
Pozdrawiam Beata

Moje doniczkowce Zapraszam Cz. 1, Cz. 2
onazmijeczka
50p
50p
Posty: 69
Od: 24 sty 2021, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Senecio rowleyanus

Post »

Wystawiacie senecio na balkon w pełne slonce? Wystawiałam przez ostatnie kilka dni na góra 2h najpierw oczywiście z cieniowaniem a dziś dałam na godzinę pełnego słońca i lekko się zmarszczyły od razu zabrałam ze słońca ale dalej są na dworze tylko w cieniu
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”