Gnicie kaktusów

Awatar użytkownika
ewelina1984
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 16 lip 2008, o 15:13
Lokalizacja: Łódź

Gnicie kaktusów

Post »

witam wszystkich jestem tu nowa i mam kręćka na punkcie kaktusów. Parę dni temu dostałam nowego kaktusa i teraz gdy go dotknęłam przy korzeniu to wydał mi się bardzo miekki. Zastanawiam sie czy to normalne ?? Boję sie zeby nie zgił lub cos innego;((.Niestety nie moge na razie dac zdjęć swojej kolekcji, bo nie mam aparatu. Kaktus jest okrągły z kolcami w kolorze czerwieni z brązem ,między kolcami są takie małe kępki krótkich włosków(meszku) a kolce mają kształt haczyków . prosze pomocy:((((
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Raczej wygląda to na zgniliznę.Zwłaszcza, jeśli barwa miękkiego miejsca jet brunatna. Moim zdaniem bez fotki się nie obejdzie.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
ewelina1984
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 16 lip 2008, o 15:13
Lokalizacja: Łódź

Post »

Na tym kaktusie nie ma żadntch plam ani przebarwien po prostu jest miękki w tym miejscu.
a jeśli to zgnilizna to jak go uratować???
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Pokaż go. :D
Awatar użytkownika
ewelina1984
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 16 lip 2008, o 15:13
Lokalizacja: Łódź

Post »

1.wydaje mi się że to jest mammillaria amajacensis- ale moge sie mylić
Obrazek
2. to samo tylko. Jest to fotka miejsca w którym kaktus jest bardzo miękki.
Obrazek
3. proszę o identyfikację kaktusa - nawet nie wiem jaki to rodzaj
Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Czy mnie wzrok myli czy wkoło tego kaktusa rośnie mech na powierzchni ziemi? :shock:
Awatar użytkownika
ewelina1984
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 16 lip 2008, o 15:13
Lokalizacja: Łódź

Post »

nie to źle zrobione zdjęcie aparatem w telefonie. ziemia w doniczce jest z piaskiem (taka do kaktusów). Czy ktosmoże powiedzoeć dlaczego on jest miękki, bo nie wiem jak go ratować :shock:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jak często był podlewany i kiedy był przesadzony? :D
Awatar użytkownika
ewelina1984
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 16 lip 2008, o 15:13
Lokalizacja: Łódź

Post »

podlany był raz gdy przesadziłam go do wielkiej donicy wraz z innymi kaktusami-to było w niedzielę 13.07 teraz przesadziłam go w osobną doniczkę (ziemia z piaskiem)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Trudno dokładnie określić co mu jest gdyż z tej jakości zdjęć wygląda że jest wszystko normalnie może został zalany i dlatego mięknie albo jak napisał blabla możliwe że to początki zgnilizny. :D
Awatar użytkownika
ewelina1984
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 16 lip 2008, o 15:13
Lokalizacja: Łódź

Post »

a jak został zalany to jak go odsuszyć? Może to dziwne "ta troska o niego" ale dostałam ten okaz od narzeczonego i bardzo mi na nim zależy (na kaktusie oczywiście) :D
arkandor
500p
500p
Posty: 733
Od: 17 lip 2008, o 10:04
Lokalizacja: śląskie

Post »

Kaktus ewidentnie gnije. Nic nie da się zrobić. Co najwyżej przesadzić w sam żwir i nie podlewać wcale prze 2-3 miesiące. Może dojdzie do siebie. Ten drugi to chyba jakaś opuncja?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jeśli został zalany i ewidentnie gnije możesz jedynie ściąć go nad miejscem gdzie gnije po czym podsuszyć ranę ciętą przez trzy, cztery dni na południowym parapecie na słoneczku po czym wsadzić do ziemi dla kaktusów wymieszanej z żwirem(pół na pół) i bardzo bardzo oszczędnie podlewać tak by roślina mogła sie ukorzenić, ale by to zrobić trzeba stwierdzić że faktycznie gnije a z tej ostrości zdjęć raczej nikt tego na 100% nie zdiagnozuje. Może blabla zna lepszy sposób ja opisałem jak to sam wykonywałem jak dostawałem zalane kaktusy do reanimacji. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”