Zakup storczyka - co i jak wybrać.....

szkapina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 12 lip 2007, o 00:47
Lokalizacja: Kraków

Zakup storczyka - co i jak wybrać.....

Post »

Mam ochotę kupić storczyka, ale jak poczytałam sobie to forum to nie jestem pewna czy mieszkając w bloku będę wstanie zapewnić im odpowiednie warunki?Dysponuje tylko oknem na zachód i wschód, a do tego co zrobić żeby zapewnić im odpowiednią temperaturę?
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Paulino :P

Cieszę się,ze pokazałaś nam swojego wybranego storczyka!!
Gratuluję- to jest bardzo ładna hybryda Phalaenopsis.
Należy do tej nowszej linii storczyków mniejszych w formie,
tak pod względem wielkości liści jak i wysokości pędu.A kwiaty ma jak - :P cukiereczki.

W naszych tematach znajdziesz Paulino wiele wskazówek.
Co ważne-
podlewanie bardzo oszczędne zabezpieczy potrzeby storczyka, w dobrą
przewiewność podłoża-
dla zwiększenia wilgotności można postawić doniczkę na tacy z kamykami i wodą.
Nie może doniczka stykać sie z wodą!!!
Nie ucinać pędu po kwitnieniu,często te hybrydy robią po krótkiej przerwie wydłużenie.
Nawożenie ,o którym piszemy w wątkach można wprowadzić dopiero za ok.1 miesiąc.
Do podlewania używamy dobrej wody w tej kolejności :deszczówka-filtrowana - destylowana

Co robić?, aby długo cieszył oczy -----
Noooo- w obecnej fazie pięknego kwitnienia- podziwiać razem z mężem!!!!

w wolnej chwili poczytać ;:37 o uprawie i najważniejszych zasadach.
Kondycja nie budzi zastrzeżeń .Korzenie powietrzne sa urodą i taką naturą.


poizdrawiam J ;:76 VANKA
szkapina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 12 lip 2007, o 00:47
Lokalizacja: Kraków

Post »

Dziękuję bardzo za odpowiedz :) ja już sie stresowałam że chory bo ma plamki na liściach w sklepie pomyślałam że od wody i w domu szybko wyschną a one nie wyschły od wczoraj. Jeszcze jedno pytanko :) przez otworki w doniczce wystają mu korzenie, trochę przyniszczone czy powinnam go przesadzić, czy zostawić tak jak są?
Pozdrawiam
Paulina
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Paulino :P

Taki piekny rysunek mozaikowy na liściach jest właściwy dla tej hybrydy.
Nie często zdarzaja się falenopsisy w takim wydaniu ,częściej mamy liście jednolite,zielone.

To jest atrakcją!!!

A jaka jest doniczka,bo zauważam dość szybki przyrost korzeni i wypychanie podłoża
i tego co w środku ? --->u mnie tak było ,przesadzałam do troszkę większej, dodawałam kory
i upychałam całość do nowego.Upychanie jest umowne,bo siłą nie można ,aby nie połamać :P
ale lubią ciasno!!! Najlepiej posadzić też w przezroczystą doniczkę.
Przesadzałam po kwitnieniu!!!
Przy przesadzaniu , po namoczeniu korzeni nie powinnaś mieć
kłopotów z wypchnięciem przez otwory z powrotem korzeni w dnie.Jak się ułamie :roll: to nie tragedia, zdezynfekować zasypać węglem, cynamonem.

pozdrawiam J;:76 VANKA
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

Z moich doświadczen wynika, że storczyka trudno zamordować :wink: Mam ich 18 szt. wiekszość kupiłam na wyprzedaży jako rośliny przekwitnięte (niektóre były w nieciekawej formie), przesadziłam ,starałam nie przelewać i odpukać ;:164 nie zamordowałam żadnego ,nie martw się.
pozdr Dorota
Moje storczyki
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kupujemy storczyki -niezbędnik

Post »

Witam :P

Tak myślę ;:24 ,ze tutuł niewiele mówiący, może nam przydać się do dyskusji
o tym ! ------>gdzie kupujemy storczyki ----->jak kupujemy i ------>gdzie warto zajrzeć.

Jutro dam swój projekt nawigacji :P ,dzisiaj na szybko dla Tych co maja blisko
powiem ogólnie,informacyjnie :
są okazje w handlu !

ATRAKCJĄ są ceny takich okazji
wszystkie po 15 zł, a nawet mniej .nigdy nie wiadomo dokąd taka promocja będzie trwała;pewnie do wyprzedaży .
- na pewno są to okresowe akcje w sklepach
- niskie ceny często spotykane są w końcowym okresie przed dostawami nowego towaru
- najmniej ciekawa przecena to...niska jakość towaru,zły stan roślin.

To ogólne info o tanich storczykach /duża sieć sklepów prowadzi sprzedaż storczyków/.
Gdy blisko do takich punktów sprzadaży ,to uważam, ze warto zobaczyć!


pozdrawiam J ;:76 VANKA
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

GDZIE KUPUJEMY STORCZYKI ?

nawigacja w żródłach zaopatrzenia

w tym oficjalny import przez firmy


Popularne serie handlowe
1/głównie hybrydy Phalaenopsis,Cymbidium,Paphiopedilum,Miltonia,Cambrie
dostępne są w dużych sieciach handlowych--->to bezpośredni import
2/giełdy kwiatowe --->kwiaciarnie
3/okazyjnie na wystawach,targach

Seria storczyków botanicznych i innych ciekawszych hybryd
Gdy się już myśli o kolekcji *coś więcej* trzeba poszukiwać
zaopatrzenia wsród osób organizujących import tych roślin.
Import jest oficjalny, podlega wszelkim rygorom prawa, szczególnie
dla storczyków objętych ochroną na danym terenie.
Wszelkie dokumenty CITES, inne pozostają w gesti importerów.

Nasi importerzy:

http://www.orchidarium.pl/warunki.htm

http://www.orchidsklepik.pl/gatunki.php

http://www.orchideasalon.pl/

http://orchidgarden.pl

W każdym przypadku określone są warunki zamawiania, realizacji, czasu oczekiwania.
Mozna zawsze sugerować storczyki na życzenie zakupu innych , spoza oferty aktualnej.
System zaopatrzenia jest wystarczający , aby praktycznie sprostać naszym oczekiwaniom.
Akcje importowe prowadzą osoby, które posiadaja znane własne kolekcje
Import, e-sklepy to normalna oficjalna działalność w tym zakresie.
Ramy współpracy z importerami ,nie są wyłącznie wyznaczone dla kręgu osób z klubów czy kół storczykowych.

w przypadku Orchidarium --->Jest to miejsce, w którym dowolna osoba lub grupa może dołączyć się do przeprowadzanych regularnie zbiorowych importów storczyków
w przypadku pozostałych importerów- można indywidualnie uzgadnić własne potrzeby

Źródłem storczyków jest import od różnych producenci z wielu krajów z całego świata, którzy są w stanie dostarczyć zdrowe, atrakcyjne rośliny w przystępnych cenach. Do tej grupy należą niemieckie firmy Orchids & More, Orchideen-Garten Joachim Karge i Blumen H. Popow, firma Ecuagenera z Ekwadoru, Kultana z Tajlandii i Simanis Orchids z Indonezji. Okazyjnie sprowadzane są też (bezpośrednio i we współpracy z firmami niemieckimi) mniejsze ilości roślin z Indii, Brazylii, Meksyku, Peru, Tajwanu i innych krajów

Na stronach importerów są wykazy kierunków importu , terminów akcji importowej oraz tego, co jest możliwe do zakupu prawie *od ręki* z listy bieżącej.
Oferty zawierają fotografie storczyków.

Importerzy, uczestniczą we wszystkich imprezach związanych z wystawami storczyków, zazwyczaj z bogatą ofertą i świeżym importem, na zamówienia również. Rośliny posiadają stosowną dokumentację wymaganą przy imporcie egzotyków.

Podział storczyków jest jasny- na gatunki i na hybrydy.
Te ostatnie ,czasami bardzo atrakcyjne i prawie jednostkowe , są niedostępne w ogólnym obrocie detalicznym wśród masowych towarów na rynku.



cdn.
w drugiej części przybliżę aspekty eksportu prywatnego,wymiany i zakupów aukcyjnych.

opr.JOVANKA
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Które storczyki są najłatwiejsze w uprawie

Post »

Co kupić na początek,które są najłatwiejsze w uprawie,chciałabym żeby zakwitł mi również w przyszłym roku
TOMECZQ
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 22 lis 2007, o 18:44
Lokalizacja: Tarnów

Post »

Witam zdecydowanie najłatwiejsze w chodowli są phalaenopsisy , dendrobium , cybidium ja z takimi na razie mam doswiadczenie .
pozdrawiam tomek=)
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Tomku :P

Nie wiem jakie masz doświadczenie pisząc o łatwości w hodowli ? - o ile podzielać
mogę zdanie o falenopsisach, to o pozostałych już nie :P .

Stopień trudności jest różnisty ,dla kazdego inny.I paradoksem jest ,ze najpopularniejszy
w tej grupie Phalaenopsis jest najbardziej odpytywany i problemowy ,biorąc pod uwagę ilość
wątpliwości ma forach świata.Z drugiej strony zaliczany do najłatwiejszych :P .

A cymbidium--->to jest z pogranicza bajki opowiadanie o łatwości.Mam 4 weteranki
i wiem ile ;:134 trzeba ,aby było powodzenie w swoim kwitnieniu - a ,nowicjuszem nie jestem w tej pasji.Chyba ,ze mam czasami pecha :P
Opinia o łatwości :P nigdzie nie jest upowszechniana .Mają swój reżim i trzeba go respektować..

Z ciekawości pytam jakie masz doświadczenie w storczykach - pokaż swoje okazy.

Moja lista Phalaenopsis i *Cambrie* /w dużym rozrzucie kolorów ikwiatów./dalej Oncidium
Dendrobium ,Paphiopedilum ,... itp.....

pozdrawiam J ;:76 VANKA
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Popieram Jovankę,

w sumie moja historia ze storczykami rozpoczęła się ponad rok temu i już co nieco na ich temat wiem, jednak nie odważyłabym się polecić Cymbidium i Dendrobium. Mimo moich starań - są pewne niepowodzenia, które oczywiście nie muszą spotkać każdego.
Zdecydowanie Falenopsis, kwitną wtórnie, mimo, że często bywają kapryśne - a kto z nas nie jest - są wdzięcznym storczykiem o czym nie jedna osoba tutaj pisała. I zdecydowanie Cambrie - piękne i łatwe w obsłudze.
Wybór Lawendo zależy od Ciebie

A Ty Tomku pokaż nam swoje okazy - miło będzie zobaczyć zdjęcia kolejnego pasjonaty - i poczytać kilka cennych porad :)
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Storczyki z marketów

Post »

Moja M. chce posiadać w domu (zakochała się) storczyki.To jest wpływ fotek z tego forum dot. tych kwiatów.
Dzisiaj w TESCO były dwa rodzaje storczyków po ok. 40 zł.
Nie wiem czy warto kupować z marketów takie kwiaty. Odradziłem co prawda małżonce kupno ale teraz gryzę się, czy słusznie.
Zaznaczam, że informacje o roślince była podstawowa i brak informacji z jakiej "stajni".
Dla mnie kupienie czegoś bez pełnej (podstawowej) wiedzy o "produkcie" eliminuje wydanie kasy.

ps. Niemcy w domu...
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Hmmmmmmmmmmmmmm .. Jakubie - powiem tak. Raz widziałam stan storczyków w Tesco i raczej bym ich nie wzięła. Natomiast zakupy dokonane w minione wakacje w Netto uważam za udane. Do dziś bez problemu, bez dodatkowych, bonusowych brzydactw typu wełnowiec itp. Czytając wątki innych posiadaczy storczyków widzę, że i te storczyki z supermarketów są ok. Czasem dobrze jest trafić na świeżą dostawę, czasem kupic na przecenie - wówczas mniejszy żal w razie niepowodzenia - gdyż i cena była zdecydowanie niższa.
Jeżeli chodzi o świeżą dostawę, to ja ostatnio sie nacięłam - i to bardzo. Opiszę to szerzej w swoim wątku .. cóż, nawet jak się wie, co powinno być, po czasie wychodzi szydło z worka i mamy zupełnie co innego :(
Po tych wszystkich "przebojach" utrwaliłam się w przekonaniu, że lepiej kupić jeden egzemplarz w kwiaciarni, niz kilka w supermarkecie. System korzeniowy jest w zdecydowanie lepszym stanie, większa ilość kwiatów, pędów ... jak dla mnie same plusy. Może inni sie nie zgodzą z tą opinią, ale ja już się do niej przekonałam .. nawet jeżeli cena jest wyższa. ;)
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”