Keiki (nowy przyrost) - porady

ODPOWIEDZ
viraaze
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 6 lut 2018, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

yanina_19 pisze:Ja sprawdziłam każdy składnik tego środka http://zielono.net/produkt/plyn-na-mszyce-arox-500ml To tak żel białkowy z emulgatorem i adiuwantem. Widać nie zadziałał ten klajster.
Mi się kiedyś udało pozbyć tarcznika na młodym drzewku w ogrodzie - zwykłym nierozcieńczonym 'Ludwikiem' przy pomocy pędzelka. Ale tu? Pewnie już larwy powyłaziły...Na tarczniki teoretycznie powinien pomóc Mospilan 20 SP. Ale to wg mnie trzeba by wykąpać w chemii i trochę przetrzymać w roztworze.

Co do cięcia - korzenie są bardzo długie i usychają, już teraz ciężko je będzie umieścić w doniczce bo rosną na wszystkie strony. Ja bym zaryzykowała przynajmniej z tym najniższym na drugim zdjęciu
Czyli powinnam spryskać liście i łodygi Mospilanem i poczekać aż roślinka wyschnie? W ogóle z tego co patrzyłam to na żadnej stronie z produktami Mospilan SP 20 nie ma informacji o tarcznikach, więc nigdzie nie ma dawkowania i skąd mam wiedzieć w jakich proporcjach rozcieńczyć substancję? :v

Korzenie usychały, bo storczyk nie był co najmniej 2 tyg kąpany, ale teraz po nawodnieniu wyglądają lepiej :) Uważasz zatem, że lepiej będzie odsadzić już teraz? A co jeśli nie zakwitnie?
x-y - 19
---
Posty: 562
Od: 8 sie 2019, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Obrazek Obrazek
viraaze Twój wybór co i jak zrobisz, żeby pozbyć się robactwa. Daliśmy Tobie chyba wyczerpujące porady :wit
Ale uważaj bo Mospilan to trucizna. A jeśli zdecydujesz się zrobić oprysk, to w jakimś sensownym miejscu. Osobiście wolałabym go wykąpać i odkazić nowe podłoże.

Wróżką nie jestem, czy pęd kwiatowy wytrzyma odcięcie nie wiem, ale na pewno łatwiej Ci będzie pozbyć się szkodników.
Podsuszone korzenie keiki ożyły? To chyba cud :)
Zajrzyj tu https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 1#p6190271 Kwiaty długo jeszcze kwitły, a keiki i matka nic nie straciły.
x-y - 19
---
Posty: 562
Od: 8 sie 2019, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Moje keiki c.d. fotorelacji.
Po 2,5 miesiąca jest dobrze ;:333 Liści przybyło, 4 pędy rosną
Obrazek Obrazek Obrazek
Teraz trochę żałuję, że nie posadziłam ich w normalną doniczkę, bo wstawiłabym ją w wysoką osłonkę i pędy by zwisały. Nie lubię tych patykowych podpórek kwiatów :?

norbert76 a jak Twój dziwak? Wyszło coś z tego?
x-y - 19
---
Posty: 562
Od: 8 sie 2019, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

norbert76 nie pokazuje swojego dziwaka, pewnie nic z tego nie wyszło :wink:
więc c.d. moich - powoli sobie rosną na chłodnym parapecie,
Obrazek
może za miesiąc/półtora będą pierwsze kwiaty
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Jesteś w błędzie, nie pokazuję bo nie widzę powodu żeby pokazywać. Po prostu rośnie, ale wolno i tyle...
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
x-y - 19
---
Posty: 562
Od: 8 sie 2019, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Na mojego nikt skutecznie złego uroku nie rzucił :wink: ...może i kwiaty będą szybciej niż myślałam.
Tymczasowo próbuję naprostować pędy. Dobry patent podrzuciła mi moja koleżanka - pocięta myjka siatkowa, baaardzo rozciągliwa (przy okazji świetna do kul z ziarnami dla ptaków)
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kinia34
200p
200p
Posty: 341
Od: 17 wrz 2016, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk,Pruszcz ,okolice

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Obrazek
Chciałbym go uratować...
Kinia34
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

To przestań go moczyć w wodzie i wyjmij go z tej szklanej rury.
x-y - 19
---
Posty: 562
Od: 8 sie 2019, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Poprzynudzam jeszcze moją historią...już pierwszy pąk pęka, trochę pomogła podpórka, ale niewiele, będzie niestety forma zwisająca :?
Obrazek
Awatar użytkownika
kinia34
200p
200p
Posty: 341
Od: 17 wrz 2016, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk,Pruszcz ,okolice

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Obrazek

Obrazek
Czy moje keiki nadają się już do oddzielenia? A może zostawić aby zakwitły?
Kinia34
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Witajcie. Jeden z moich storczyków wytworzył keiki na szczycie pędu zamiast kwiatów. Nie mogę teraz wstawić zdjęcia, ale byłam bardzo zdziwiona - myślałam, ze to jest pęd kwiatowy, a tu niespodzianka. To było latem 2019r. Zostawiłam w spokoju, wyrosły trzy listki. Po kilku miesiącach pojawiły się z keiki dwa pędy kwiatowe. Były krótkie, ale miały po kilka kwiatów każdy i długo kwitły. Po przekwitnięciu pojawił się nowy liść. Keiki nie ma korzeni, nie mogę go oddzielić od rośliny matecznej. Mam zatem "piętrowego" storczyka. Czy te korzenie wyrosną? Jak długo to zwykle trwa?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Różnie. U mnie jedno keiki prawie od razu zaczęło wypuszczać korzenie, w drugim dopiero po dłuższym czasie.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Czy to jest normalne, że nowy storczyk wyrasta z pędu kwiatowego? Czy też to jakaś anomalia?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”