Falenopsis - basal keiki

Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczyk

Post »

Dziękuje ślicznie ;:196 , jak tylko maluch podrośnie (nie taki maluch już z niego) dam znać, a jak myślisz Kama normalnie go później odciąć żyletką czy jak to zrobić najbezpieczniej? ;:173
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Storczyk

Post »

Mojego najpierw rozruszałam,a później skalpelkiem(nowym) odciełam.
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczyk

Post »

To jeszcze zapytam, czy oba Ci kwitną i rosną? Bo ja mam przykre wspomnienia z rozsadzaniem dzieci i odcinaniem ich od matki, 2 mi sie keiki zmarnowały...
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Storczyk

Post »

Oba rosną zdrowo.Mamuśka puszcza nowy pęd,a muluch inwestuję w korzonki.
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Problem z basal keiki i dorosłym storczykiem

Post »

Witajcie.Mam problem z małym basal keiki.Roślinka jest jeszcze przy matce ze względu na brak korzeni.Nisko na trzonie,zauważyłam coś niepokojącego i nie wiem co to jest,ani od czego się wzięło.
Storczyk przyszedł w takim stanie i nie znam jego historii.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na tym storczyku ewidentnie widać,że coś się dzieje z trzonem.Co to może być?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Problem z basal keiki i dorosłym storczykiem

Post »

Witaj,
nie jestem w 100proc. pewna, ale możliwe że na tym basalku obumarł najstarszy "listek" - w każdym razie na to mi wygląda. Ten kawałeczek mchu tam był zawsze? Jeśli tak to prawdopodobnie trzymał w sobie wodę i dlatego coś stało się z listkiem.
A jeśli chodzi o tego drugiego to nie wygląda to ładnie. Na moim jednym kupionym niedawno storczyku też pojawiły się takie plamki, ale to był fragment uszkodzonego listka na trzonie, gdy zasechł to po prostu usunęłam te brzydkie części i na szczęście dalej nic się już nie dzieje, bo obawiałam się, że może zaatakować resztę listka.
Ja bym spróbowała to delikatnie usunąć i zobaczyć czy pod listkiem jest zdrowa tkanka, jeśli nie to coś w środku trzonu pewnie się dzieje - oby nie, choć to bardzo prawdopodobne... Może jeszcze nie ryzykuj przeprowadzania operacji, aż się wypowiedzą osoby z dużo większym niż moje, doświadczeniem :)
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Problem z basal keiki i dorosłym storczykiem

Post »

Na basalku są takie białe kropeczki w miejscu gdzie jest to czarne...
Co do starszego storczyka-stracił już kilka liści i właśnie teraz zaczeło mu się pojawiać to co jest na zdjęciach.
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Problem z basal keiki i dorosłym storczykiem

Post »

A ja myślałam, że to białawe to kurzyk. Może grzybki się zalęgły ;/. Znając mnie to ja bym usunęła tą sczerniałą część. Może posmaruj jakimś anty-grzybkiem.
Z tym drugim to może faktycznie dziać się od środka, bo wszystkie listki jakieś niemrawe i żółknące :(
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Problem z basal keiki i dorosłym storczykiem

Post »

Do basalka to ciężko będzie się dostać ;:145
A starszego chyba potraktuje Topsinem...
Malucha może też uda się jakoś patyczkiem do ucha z Topsinem ;:218
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Problem z basal keiki i dorosłym storczykiem

Post »

Jak będziesz chciała usunąć to czarne to może użyj wykałaczki do podważenia tego, a potem małą pęsetką oderwać delikatnie. Oby pod spodem nic się złego nie działo...
Mam jednego małego basalka, rośnie on dość nisko i się strasznie obawiałam, że od mchu z podłoża może zacząć się coś z nim złego dziać. Jak wyjęłam kawałki mchu spod niego to też widziałam czarny listek, ale okazało się, że to stary maciupeńki listek mamuśki, więc maluchowi nic nie było. Musze na niego uważać, bo to urocza pachnąca miniaturka :D
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

w jaką ziemię basalka?

Post »

Obrazek

Witam jak w temacie, odcięłam od mamy dość dużego basalka, korzenie około 5, miedzy 3- 6 cm. Wsadziłam go dośc stabilnie, zastanawiam się tylko czy nie za głęboko w korę?

Proszę o podpowiedź, pozdrawiam Sylwia! :wink: :wink:
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: w jaką ziemię basalka?

Post »

Myślę, że może tak zostać, tylko nie mocz go wtedy zbyt wysoko, by kora przy trzonie nie była zbyt długo mokra, bo trzon może zacząć gnić. Możesz też posadzić go trochę wyżej o ile będzie wtedy stabilny :wink:
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
WIOLETTA011
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 wrz 2013, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Storczyk

Post »

Cześć-ja takiego malucha- oczywiście jak zasugerowała koleżanka( z większymi korzonkami)trzymałam z dużym powodzeniem w seramisie
Śmieć nawet w szczerozłotej misie zawsze będzie śmieciem,a róża nawet w wyszczerbionym wazonie zawsze pozostanie różą -pozdrawiam Wiola
Kaktusy i liściaste-Wiola
Działka
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”