Mini-storczyk - jak uprawiać ?

ODPOWIEDZ
x-y - 19
---
Posty: 562
Od: 8 sie 2019, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

Właściwie - jak nie uprawiać :wink: bo rośnie w naczyniu bez odpływu z dość grubą warstwą drenażu, w drobnej korze.
Maleństwo minimini, kupiony w rok temu w lidlu i podejrzewany o skarlanie...A tu miła niespodzianka, bo dokładnie powtórzył wielkość kwiatków. Wysokość z doniczką do nawyższego kwiatka z 16-17 cm.
Obrazek
x-y - 19
---
Posty: 562
Od: 8 sie 2019, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

Pokażę jeszcze jednego phal mini w odcieniu limonki. Kupiony w ubiegłym roku, jednopędzikowy. Wpadł mi w oko, bo był dziwny, na łodydze miał wyjątkowo gęsto osadzone kwiaty. Dosłownie kwiat nachodził na kwiat. Przekwitł, pęd usechł i teraz to już jego kwitnienie w moich warunkach...i wychodzi na to, że to muliflora :tan W dodatku podejrzewałam go o skarlanie, ale chyba to już taki mutant, bo kwiatów na łodydze dalej napakowanych jest na maksa
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

Taki mały szatan. Na bogato. ;:215
Grzegorz
x-y - 19
---
Posty: 562
Od: 8 sie 2019, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

Z twarzą anioła, przyjrzyj się :lol:
ps
Czy u Ciebie z tego na ostatnim zdjęciu za szkłem poodpadały pierwsze pączki z jednego pędzika? Boję się tam pisać.... :lol:
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

NIe.

Jeden pędzik jest po kwitnieniu około 2 miesiące temu. A że zielony jeszcze więc go nie obciąłem.
Potem wypuścił kolejnego ale go ślimaki obgryzły a teraz jest trzeci kolejny i się rozwija. ;:215
Grzegorz
x-y - 19
---
Posty: 562
Od: 8 sie 2019, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

Aaa takie buty.. A co to za storczyk? piękny ma ten pęędzik z pąkami, mini jakiś, żeby być w temacie?.. musi być za szkłem? chyba widać po liściach, że ślimaki tam buszowały, ale żeby zeżreć pęd kwiatowy? :evil:
Czy Ty przypadkiem nie narobiłeś sobie problemów wkładając do środka suche liście (dębowe?) Zrywałeś je czy z gleby zebrałeś? Mam ogród to wiem jak łatwo można przenieść jaja ślimaków ..
Są jeszcze takie mikroskopijne z domkiem, one lubią doniczkowce wystawiane na zewnątrz, też znalazłeś takie?
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

Liście dębowe były wygotowane. Kora już niestety nie :(
Grzegorz
x-y - 19
---
Posty: 562
Od: 8 sie 2019, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

No to miałeś pecha..

Mój w typie 'Cassandra alb'a budzi się na całego, niestety okaleczony przez ucięcie suchych kawałków pędów, chyba lepiej by wyglądał z suszkami
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”