Cambria - uprawa

Awatar użytkownika
kinia34
200p
200p
Posty: 341
Od: 17 wrz 2016, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk,Pruszcz ,okolice

Re: Cambria - uprawa

Post »

A ja mam taką zdrową
Obrazek
Kinia34
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cambria - uprawa

Post »

Odontonia Masai Splash- z rodziny Cambria. Kwitnie niezawodnie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Cambria - uprawa

Post »

Renia co Ty jeszcze tam ukrywasz na tych swoich parapetach. Co chwila coś innego wyciągasz ;:306 Cambrie to nie moja bajka - chociaż kto wie :;230 widzę że masz do każdego gatunku rękę ;:333 jak Ty to robisz ? :uszy też w hydro masz tą Cambrie ?
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cambria - uprawa

Post »

Odontonia też jest w hydro :) To stary egzemplarz z początków storczykowej przygody :) Mam do niej sentyment ( tym bardziej , że chętnie współpracuje ;:333 )
Rafael1979
100p
100p
Posty: 104
Od: 29 sty 2008, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Woźniki Śląskie / Goleniów /Bielefed (DE)

Re: Cambria - uprawa

Post »

Witam ponownie! Ja tą Cambrie z początku postu jeszcze mam, i chyba jedyny storczyk jaki mi pozostał po wszystkich przeprowadzkach przez te lata. Przeszedł wiele, nawet ostatnią zimę był na dworze, czasem choroby czasem szkodniki i mimo wszystko jako jedyny jakoś przetrwał. Ciągle nowe przyrosty, kwitła latem, niewiele ale jednak. Resztę pięknych storczyków straciłem w rożnych okolicznościach, albo rozdałem albo wyrzucałem przez jedną szybką przeprowadzkę. Żal był, ale nie dało sie tego przeskoczyć. Mam nadzieję, że znów teraz powoli wrócę do tego hobby. Pozdrawiam Wszystkich.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Cambria - uprawa

Post »

Rafael1979 pisze:[...]Przeszedł wiele, nawet ostatnią zimę był na dworze, [...]
Cambrie trzymałeś zimą na dworze, jakim cudem przecież to nie storczyk klimatu umiarkowanego...
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Rafael1979
100p
100p
Posty: 104
Od: 29 sty 2008, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Woźniki Śląskie / Goleniów /Bielefed (DE)

Re: Cambria - uprawa

Post »

Tak była na balkonie i nic jej nie było, ba nawet pozbyłem sie w ten sposób szkodników jakie ją obsiadywały.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Cambria - uprawa

Post »

Nie mogę uwierzyć, żeby cambria mogła przeżyć mróz... Już spadki temperatur w okolicach zera są zabójcze.
Dlatego niestety, ale dla mnie to jest po prostu niemożliwe.


http://www.storczyki.org.pl/uprawa/FAQ/article_3.php
Temperatura:

W zimie temperatura nocą powinna wynosić od 13 do 18°C, a w lecie 16 do 20°C. Natomiast w dzień temperatura przez cały rok powinna wynosić od 20 do 30°C. Zachowanie niższych temperatur nocnych jest istotniejsze zimą (optymalne są temperatury nocne w okolicach 15-16°C). Latem rośliny zwykle tolerują nieco wyższe temperatury, chociaż z kolei przegrzanie roślin wystawionych na pełne południowe letnie słońce może skończyć się ich uśmierceniem. W wypadku utrzymywania się latem na parapecie temperatur powyżej 35°C absolutnie konieczne jest cieniowanie (np. żaluzjami) lub przestawienie roślin.

Z kolei zimą należy uważać na wietrzenie podczas mrozów ? przewianie rośliny silnym prądem powietrza o temperaturze 0°C lub poniżej może spowodować przemarznięcie liści objawiające się ich szklistością i więdnięciem. Silne przemarznięcie może doprowadzić do śmierci całej rośliny.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Rafael1979
100p
100p
Posty: 104
Od: 29 sty 2008, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Woźniki Śląskie / Goleniów /Bielefed (DE)

Re: Cambria - uprawa

Post »

Tu gdzie mieszkam rzadko są takie spadki temperatury, czasem jest minus niewielki. Jednak możliwe że dlatego iż była osłonięta od wiatru dała rade. Stała w wielkiej donicy gdyie rośnie oliwka i nawet sąsiad dziwił sie że ta oliwka kwitnie i nic jej nie ma.
Awatar użytkownika
kinia34
200p
200p
Posty: 341
Od: 17 wrz 2016, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk,Pruszcz ,okolice

Re: Cambria - uprawa

Post »

Jakiś czas temu kupiłam storczyk w Castoramie.Nazywa się Cambria.Kwitła bardzo ładnie około miesiąca.Później zaczęła się psuć.Ma bardzo pomarszczone bulwy .Czy ktoś wie dlaczego tak jest ?
Obrazek
Sklepowe

Obrazek
Teraz
Kinia34
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Cambria - uprawa

Post »

Tak ma być. Pomarszczone psb to normalne zjawisko, a po kwitnieniu z czasem gubią liście oraz wypuszczają nowe psb.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
kinia34
200p
200p
Posty: 341
Od: 17 wrz 2016, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk,Pruszcz ,okolice

Re: Cambria - uprawa

Post »

Zauważyłam ,że moja Cambria coś zaczyna wypuszczać

Obrazek
Kinia34
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Cambria - uprawa

Post »

To białe to korzeń.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”