Stanhopea

Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Stanhopea

Post »

pysia34
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 22 wrz 2009, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Re: Stanhopea

Post »

Moja tigrida zakwitła raz :( http://www.garnek.pl/pysia34/8786482 potem ptaki zjadły większość storczyków podczas mojej nieobecności. Z tamtych czasów zostały mi 3 sadzonki stanhopei Tigrida , Wardii i Candida bodaj ale dwóch ostatnich pewna nie jeste bo miałam jeszcze inne gatunki.
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Stanhopea

Post »

Bardzo mi się podoba stanhopea. Chciała bym jakąś mieć w swojej kolekcji. I właśnie mam pytanie czy stanhopee można rozsadzać aby mieć dodatkowe sadzonki. Czy roślina która raz wsadzona to nigdy nie można jej rozsadzić bo zginie.Pozdrawiam Sylwia
pysia34
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 22 wrz 2009, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Re: Stanhopea

Post »

Rozmnaża się poprzez dzielenie właśnie :) Moja ma już z 5 lat ale nie ma właściwych warunków od czasu redukcji storczyków botanicznych przez ptaki :( Mieszka w łazience.
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Stanhopea

Post »

Kupując różne gatunki stanhopea zastanawia mnie jedno a mianowicie jedne były posadzone w koszykach inne w tradycyjnych doniczkach. Przeglądając różne oferty sprzedażowe widziałem ogromne okazy rosnące w doniczkach, dlatego zastanawiam się co mam dalej zrobić ze swoimi koszykowymi i doniczkowymi? Do doniczek czy do koszyków? Będą rosły w samej korze.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Stanhopea

Post »

Dziś wypatrzyłam ;:138 Oby się rozwinęła :D Ten jej zapach pamiętam do dziś ;:173
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”