Kiedy i jak nawozić?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Kiedy i jak nawozić?

Post »

Próbuj... Ja o tym nie słyszałam.
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kiedy i jak nawozić?

Post »

Czy ktoś mi powie, kiedy zacząć nawozić storczyki po przesadzeniu. Przeczytałam w internecie trzy wersje. Na jednym portalu piszą, że po 2-3 tygodniach, na innym że po miesiącu, a na jeszcze innym, że dopiero po 3 miesiącach i komu mam wierzyć. :?:
Przesadzałam swoje Phalaenopsis na przełomie maj/czerwiec.
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kiedy i jak nawozić?

Post »

Zawsze nawożę bezpośrednio po przesadzeniu. W korze nie ma praktycznie składników odżywczych.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Florencja1
50p
50p
Posty: 63
Od: 16 cze 2021, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiedy i jak nawozić?

Post »

Dostałam nawóz Biohumus do storczyków.W jakiej dawce i częstotliwości można nim nawozić?Czy można mieszać nawozy bo mam jeszcze Grandiol który do tej pory używałam i było ok.Czy teraz w okresie jesienno zimowym należy nawozić storczyki?
    pozdrawiam,
    Agnieszka
    Awatar użytkownika
    Ekspresja
    500p
    500p
    Posty: 572
    Od: 22 kwie 2014, o 18:18
    Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

    Re: Kiedy i jak nawozić?

    Post »

    W okresie jesienno-zimowym storczyki przeważnie kwitną i wtedy ich nie nawożę. Zaczynam nawożenie wiosną, kiedy rosną liście i korzenie. Co do odżywek, każdy ma inne doświadczenia, bo każda roślina może reagować inaczej - trzeba zastosować metodę prób i błędów.
    Pozdrawiam:)
    Awatar użytkownika
    norbert76
    Przyjaciel Forum - gold
    Przyjaciel Forum - gold
    Posty: 18601
    Od: 15 paź 2011, o 14:36
    Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
    Lokalizacja: Jelenia Góra

    Re: Kiedy i jak nawozić?

    Post »

    Florencja

    Storczyki typu falenopsisy nie przechodzą w zasadzie okresu spoczynku, one mogą rosnąć nawet w okresie jesienno-zimowym, więc nawozi się przez cały rok tak samo. Zasada 3x namaczanie w wodzie z nawozem, raz w samej wodzie. Kwitnienie zabiera energię, więc trzeba uzupełnić składniki odżywcze. Ponadto niektóre egzemplarze mogą w czasie kwitnienia jednocześnie wypuszczać liście.
    Co do Biohumusu, to jest zbyt słabym nawozem. Do nawożenia kup mineralny nawóz do roślin kwitnących albo storczyków.
    "Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
    Dżungla w bloku
    Storczykowo u Norberta
    Awatar użytkownika
    Florencja1
    50p
    50p
    Posty: 63
    Od: 16 cze 2021, o 09:41
    Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

    Re: Kiedy i jak nawozić?

    Post »

    Tak jest wlasnie w moim przypadku, obecnie moje falenopsisy wypuszczają nowe liście, a jeden to nawet łodygę kwiatową z wieloma kwiatostanami. Szkoda, że ten Biohumus się nie nadaje (a jest przeznaczony do storczyków), bo myślałam, że będzie to wartościowe w porównwaniu do "zwykłego" taniego nawozu z Lidla:)
      pozdrawiam,
      Agnieszka
      Awatar użytkownika
      norbert76
      Przyjaciel Forum - gold
      Przyjaciel Forum - gold
      Posty: 18601
      Od: 15 paź 2011, o 14:36
      Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
      Lokalizacja: Jelenia Góra

      Re: Kiedy i jak nawozić?

      Post »

      Biohumus ma śladowe ilości składników mineralnych, a że do storczyków to tylko produkt czysto marketingowy. Taki sam nawóz znajdziesz w każdym innym Biohumusie.
      Natomiast co do tanich nawozów też lepiej unikać, gdyż mogą zbyt szybko zasolić podłoże. Lepiej poszukać Agrecolu albo Florovitu. Tego drugiego do roślin kwitnących używałem z dość dobrym skutkiem zanim nie przeszedłem na Petersa.
      "Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
      Dżungla w bloku
      Storczykowo u Norberta
      ODPOWIEDZ

      Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”