Pompy ręczne "ABISYNKI"

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pompy ręczne "ABISYNKI"

Post »

wysłałem ci na maila zdjęcia szpilki wraz z tłokiem. Co do tej k18 to jest bardzo podobna jak ta na rysunku ale głębokość ssania wody się nie zgadza
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pompy ręczne "ABISYNKI"

Post »

ryszard b pisze:Nawiąż kontakt z tą osobą on zajmuje się takimi studniami i pompami jest hobbystą w tym temacie na pewno Ci pomoże.oto namiary
http://pompy-studnie.blogspot.com/

U nas można kupić ale komplet uszczelka plus zawór koszt 75 zeta!!!
MAM IDENTYCZNĄ JAK NA PIERWSZEJ STRONIE TA BIAŁA
Awatar użytkownika
ryszard b
100p
100p
Posty: 171
Od: 18 mar 2011, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Pompy ręczne "ABISYNKI"

Post »

No to wszystko jasne części są jak najbardziej dostępne.
Kocham roslinki.Pozdrawiam Ryszard
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pompy ręczne "ABISYNKI"

Post »

Dzięki wielkie!!
jurand1953
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 16 paź 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Pompy ręczne "ABISYNKI"

Post »

Witam wszystkich, to moja pierwsza wizyta.
kaLo pisze:Do rozpuszczania rdzy b, dobry jest preparat ROST OFF f-my Wurth dostępny np. w sklepach motoryzacyjnych.Swietnie penetruje nawet głębokie gwinty.
Ponoć ma to podobne właściwości co WD40, który, jak piszą na opakowaniu, "po wyschnięciu rozpuszczalnika pozostawia warstwę ochronną". Zawiera ropę naftową.
I co, po tej warstwie ochronnej ma płynąć mi woda pitna ? Może jest jakiś równie skuteczny, bezpieczniejszy dla zdrowia środek ? :?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pompy ręczne "ABISYNKI"

Post »

Gdzieś czytałem o skuteczności coli czy pepsi w usuwaniu rdzy ale czy skuteczne i prawda to nie wiem.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Pompy ręczne "ABISYNKI"

Post »

jurandzie pompę trzeba rozebrać do remontu i wszystkie metody skuteczne są dozwolone.Nikt WD 40 nie leje do pompy żeby tłok lżej chodził.A
ROST OFF to nie to samo,wiem bo stosowałem.
Błażeju Pepsi albo Cola owszem jest dobra ALE DO PICIA W CZASIE REMONTU (proporcje piwa i coli wedle uznania).
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pompy ręczne "ABISYNKI"

Post »

Tak tylko palnąłem ale moja pompa miała nakrętki od spodu także ciężko byłoby zanieczyścić pompę tak aby wodę psuł wd40. Najlepsze że człowiek przejmuje się gramem tego np wd40 a nie przejmuje się że wody gruntowe są zanieczyszczone przez środki stosowane przez rolników. Swoją drogą JURANDZIE badasz wodę co roku czy w ogóle jest zdatna do picia skoro się tym tak przejmujesz? Bo stan faktyczny czystości wody w zależności od miejsca w jakim znajduje się ujście ulega w różnym stopniu zmiani :wink:
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Pompy ręczne "ABISYNKI"

Post »

To teraz niezbyt częsty widok bo są wodociągi ale 40 lat temu jak babcia jeszcze żyła jeżdziłem na wieś.Studnia na kilka kręgów a wokół obórki, chlewiki i kurniki,trudno było nie wejść w gówno ale tyle alergii co teraz nie było...Może to przez to WD?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pompy ręczne "ABISYNKI"

Post »

Ja akurat mieszkam na wsi i mam pompę ok 9m w głąb ale rura. Nie przejmowałem się kiedyś że wielka sterta obornika 10m za płotem działki a że nawozy walili na pola obok To nie wspomnę. Ale te na działce wykorzystuje głównie do podlewania a do picia mam pompę na podworku.
jurand1953
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 16 paź 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Pompy ręczne "ABISYNKI"

Post »

kaLo - nie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o to, żeby tłok lepiej chodził :lol: , tylko, właśnie, by go rozebrać - rozkręcić, by móc nałożyć nową uszczelkę. Skoro Rost Off to co innego niż WD40, to co, jest bardziej "spożywczy" ?
BobejGS - studnia znajduje się w lesie, z dala od pól i łąk, z których woda spływa specjalnym kolektorem wprost do rzeki, poniżej poziomu dna studni i w sporej od niej odległości, tak, że, raczej spoko. O swojej wodzie, której na działce spożywam może w sumie wiadro rocznie, wiem tyle, że ma duuużo żelaza. Tę wodę pije już czwarte pokolenie - w okresach wakacyjnych, więc niewiele. Co do Coca, to działa, ale na niewielkie ilości rdzy, np. na małych śrubkach - sprawdzone.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pompy ręczne "ABISYNKI"

Post »

Nie wiem jaką masz te pompę ale Ja miałem CHYBA podobny problem. Nakrętka skręcająca tłok do śruby była strasznie zardzewiała tak że nawet wd40 nie pomagało to się wkurzyłem i rozciąłem nakrętke :wink:
jurand1953
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 16 paź 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Pompy ręczne "ABISYNKI"

Post »

Skoro rozciąłeś nakrętkę, to nadawała się na złom. Potrzebna była druga. Kupiłeś, dorobiłeś /?/ = koszty, nie ?
Nie wiem, w jakim stanie jest to w mojej pompie, bo nie miałem czasu przyjrzeć się bliżej przed wyjazdem z działki. Obawiam się tylko, że może być u mnie problem z rozkręceniem i stąd ta dyskusja. Początkowo, gapa, nie wiedziałem o jakie pieniądze chodzi. Jak się dzisiejszej nocki zastanowiłem, to to wszystko rozbija się o 22 złote / trzy paczki papierosów/. Uszczelkę kupiłem za 25 złotych, nowy tłok, kompletny, kosztuje 47 złotych. Kupię go i zabiorę też z sobą. Jeśli ze starym się nie uda, to nie będę, za te pieniądze, chrzanił się z odrdzewianiem i czekał nie wiadomo ile, na skutek. Założę nowy, a kupioną uszczelkę po prostu oddam do sklepu.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”