Skalniak Pio-trka

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Skalniak Pio-trka

Post »

Dzień dobry,
nazywam się Piotr Nazwisko usunięte- podstawa:regulamin forum /Karo i od kiedy pamiętam uwielbiam rośliny. Dlaczego? Ponieważ są to zdumiewające stworzenia. W punktach:
1.Były wcześniej od nas i po nas zostaną
2. Żywią się gazem (dwutlenek węgla) - w dużym uproszczeniu)
3. Karmią się energią kosmiczną (promieniowaniem nasze Gwiazdy)
4.Dostarczają nam wspaniałych i szlachetnych substancji - kofeiny, teobrominy, hordeniny itd
5. Mikroorganizmy podobne do roślin i bakterii (sinice) stworzyły nam atmosferę tlenową


Można wymieniać dalej, ale te kilka pkt chyba wystarczy. Znalazłem się tutaj, ponieważ od lat zajmuje się ogrodem rodziców, prowadzę i rozbudowuję część dla roślin ozdobnych, użytkowych oraz skalniak. Dzisiaj nie zamieszczę zdjęć, ale zrobię to wkrótce.
Pasjonuje się ogrodami i wiem, że to dobre miejsce, aby podzielić się pasją:)
MIeszkam w Urszulinie k.Włodawy. Nie mam zbyt dużego ruchu, jeśli chodzi o rośliny- u mnie piaski, laski i karaski, jak to się mówi na Polesiu:)
Ale budując skalniak mogę tworzyć sekcje nawapienne, tuż obok acidofili = tak też wygląda Poleski Park Narodowy - kwaśne torfowisko graniczy bezpośrednio z zasadową kserotermą:)

Wkrótce zamieszczę zdjęcia i poproszę o opinie, podpowiedzi, dobre pomysły- wszystko to się przyda:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”