Żaby w oczku wodnym

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Żaby w oczku wodnym

Post »

Obstawiam, że to żaba trawna :-D
kmszeryf
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 2 cze 2013, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Północne woj. Świętokrzyskie

Re: Żaby w oczku wodnym

Post »

Ciekawe bo wszędzie gdzie czytam o żabie trawnej jest napisane, że w wodzie przebywa tylko w czasie rozmnażania a resztę życia spędza na lądzie natomiast ta u mnie chyba wcale nie opuszcza oczka wodnego i siedzi w wodzie bez przerwy. Poza tym jest aktywna od wczesnych godzin rannych przez cały dzień.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Żaby w oczku wodnym

Post »

A mnie to wygląda na jakiegoś kumaka, ale głowy nie dam.
manek67
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 lis 2022, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żaby w oczku wodnym

Post »

Ja oczko mam jak na to patrzeć dość długo bo jakieś 29 lat, pierwszymi stworzeniami które pojawiły się samoistnie w moim oczku były żabki, początkowo same samice które są nieme, w końcu po paru latach przywiozłem z glinianki kilka malutkich żabek i od tego czasu się zaczęło, rozmnażanie na potęgę i śpiewy samców że przy uchylonym oknie nie pośpisz. Ale to lubimy, co prawda 3-4 lata temu żona przekonała mnie żeby kilka żabek wynieść do stawu w lesie, kiedy z podbierakiem chodziłem koło oczka, pani sąsiadka na mnie nakrzyczała, jej argument w całym ogrodzie były ślimaki ale nie w pobliżu oczka gdzie były żaby które je skutecznie eliminują, tak że żabki zostały. Przesiedlanie dorosłych jest bez sensu bo pójdą sobie, u nas na osiedlu kilku sąsiadów ma oczka ale tak na stałe tylko u nas żaby są cały czas, w oczku mamy sporo roślin, i co roku kilka młodych się uchowa.
Kassiia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 mar 2023, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żaby w oczku wodnym

Post »

Witam, w zeszłym roku wybudowaliśmy staw i mieliśmy kilka żabek, w lutym jak było ciepło jedna z żab się obudziła i zaczęła wyglądać z wody szukając wiosny, niestety w następnych dniach znów przyszły mocne mrozy i staw zamarzł, teraz kiedy już odmarzł znalazłam martwą żabkę:( myślę, że się udusiła bo nie znalazła wyjścia;( czy to jest normalne? Czy można coś zrobić żeby nie dopuścić więcej do takiej sytuacji ? Może jak zobaczę w następnych latach, że budzą się tak wcześnie to trzeba skuć w kilku miejscach lód?
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”