W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re:

Post »

kocica pisze:A co ma zrobić ktoś, kto ma chorą tarczycę, lekarza, który nie radzi sobie i nie umie doprowadzić lekami do unormowania tego i przytyłam w ciągu 5 lat ponad 10 kilo. Nienawidzę siebie takiej, a lekarz mi mówi, że jeśli moje wyniki TSH są jakie są to nawet jeśli nic nie będę jadła to i tak nie schudnę. Zaznaczę tu, że nie jadam chipsów, cukru, ciast, mięsa i nie pijam żadnych cudów słodzonych typu cola. Ratunku!!!!
Na początek zmieniłabym lekarza. :oops:
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Re:

Post »

Mariola54 pisze:
kocica pisze:A co ma zrobić ktoś, kto ma chorą tarczycę, lekarza, który nie radzi sobie i nie umie doprowadzić lekami do unormowania tego i przytyłam w ciągu 5 lat ponad 10 kilo. Nienawidzę siebie takiej, a lekarz mi mówi, że jeśli moje wyniki TSH są jakie są to nawet jeśli nic nie będę jadła to i tak nie schudnę. Zaznaczę tu, że nie jadam chipsów, cukru, ciast, mięsa i nie pijam żadnych cudów słodzonych typu cola. Ratunku!!!!
Na początek zmieniłabym lekarza. :oops:
Niestety nawet jeśli zmieni lekarza to nic nie pomoże.
Moja mama miała chorą tarczycę i była nie szczupła tylko chuda.Miała diety by przytyć niestety to nie takie łatwe.Jak już przytyła to tylko na brzuchu który u tak chudej kobiety wyglądał jak ciążowy :(
Też choruje i dokładnie to samo usłyszałam co kocica od nie jednego lekarza,że te kilogramy mogą mi już zostać choćbym nic nie jadła.Czasem schudnę to znów tyję tak jakbym miała efekt jojo po kiepskim odchudzaniu..
Póki mam chorą tarczycę moja waga nie wróci do normy.
Mariola54 na jakiej podstawie proponujesz zmienić koleżance lekarza?
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: W.o...Odchudzaniu:

Post »

Od wczoraj ćwiczę ze skakanką :D
Przerwa w skakaniu na niej to ok 20 lat,ale dałam radę 15 minut wczoraj.Moja kondycja nie jest taka zła jak myślałam :wink:
Jeśli ktoś chce pozbyć się zbędnych kilogramów,wymodelować sylwetkę i ujędrnić ciało to polecam skakankę.
Naprawdę warto,bo skakanie ze skakanką ma wiele korzyści.
Dzięki skakaniu na skakance uzyskuje się odpowiednie tętno, aby spalać tkankę tłuszczową. :wink:
Winter
200p
200p
Posty: 253
Od: 24 lut 2015, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W.o...Odchudzaniu:

Post »

Sama mam chorą tarczyce, po Mamie. Do tego chore jelita, gdzie mam wyłonioną stomię i mnóstwo innych dolegliwości jak np. celiakia czy alergia "prawie na wszystko" w tym laktozę. Więcej rzeczy mam nie jeść, niż jeść, a mimo to małymi krokami jem nawet te które podobno mają " mnie do trumny wpędzić, wychodzę z założenia że w małych ilościach i trucizna pomaga a nie szkodzi.. Jeśli Twój lekarz mówi 'nic nie da się zrobić/ cokolwiek pani zrobi będzie źle" , zniechęca Cie do wszystkiego to pora zmienić go i to błyskawicznie. Lekarz ma Ci pomóc, doradzić, wyprowadzić na prosta. A nie gasić Twój entuzjazm, energię, chęci. Jeśli człowiek chce to jest w stanie zrobić wszystko. Sama mam 9 kilo na minusie, przed sobą jeszcze z 15 kg. Sama dieta nic nie da, do tego trzeba się ruszać. Zmienić nawyki żywieniowe a czasem i siebie samego.
Pozdrawiam Paulina
klaudynserafin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 1 kwie 2015, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Odchudzaniu:

Post »

Ja od dziś jestem na nowej "diecie" Jem same owoce, warzywa, lekkie potrawy. Chcę zobaczyć jak się będę czula i czy uda mi się zgubić kilka cm z bioder :)
klaudynserafin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 1 kwie 2015, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Ja pracuję jako modelka, więc moje ciało i jego wygląd jest dla mnie bardzo ważny. Staram się jeść zdrowo i ćwiczę 3-4 razy w tygodniu :)
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: W.o...Odchudzaniu:

Post »

Pewnie,że dasz radę zrzucić wagę,ale pamiętaj że niektóre owoce mają wysoki indeks glikemiczny.
Warzywa z reszta też.Wszystko zależy także od stopnia dojrzałości oraz obróbki.
pafcioo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 20 kwie 2015, o 09:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Jeżeli zamienisz dotychczasowy styl odżywiania na warzywa i owoce to schudniesz na pewno. Możesz jeść do woli wszystkie nie bacząc na indeksy, cukier itd. Na poczatek proponuję książkę Mai Błaszczyszyn "Dieta życia" Dużo wody - najlepiej z odwróconej osmozy. Choć jeśli jesz warzywa i owoce to w nich jest najzdrowsza woda. Odchudzanie powinno zacząć się od oczyszczenia organizmu ze śmieci, które zbieraliśmy przez lata. I należy pamiętać, że nie ma diety, po ktorej nie przytyjemy jezeli nie zmienimy nic w sposobie naszego żywienia. 70% owocow i warzyw, 30 % tradycyjnego jedzenia - takie powinny być minimalne proporcje spożywanych posiłków.
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Ja myślę,że warto wiedzieć jaki jest indeks glikemiczny danego produktu.
Znam ludzi którzy myślą,że suszone owoce nie są tuczące.Niestety niektóre suszone owoce są bardzo wysoko kaloryczne.
Zgodzę się jednak z tym,iż dieta to zmiana stylu życia.
Nie wystarczy dieta na chwilę by zrzucić kilogramy,bo one wrócą.
pafcioo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 20 kwie 2015, o 09:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Pisałem o świeżych owocach. Poddane jakiejkolwiek obróbce nie są już naturalne, świeże i żywe. Owoce suszone dostępne w sklepach to też dużo chemii i nienaturalnych dodatków - cukier, olej, oraz siarka do konserwacji. Widziałem w markecie suszoną żurawinę o składzie żurawina suszona 67%. Jedząc świeże owoce i warzywa nie musimy ograniczać porcji, liczyć kalorii i sprawdzać indeksów, które są ostatnio modne i dietetycy nas nimi straszą ale jak każda moda -też przeminie.
pafcioo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 20 kwie 2015, o 09:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Polecam krótki wywiad z doktor Ewą Hankiewicz. Więcej jest tu o zdrowiu, niż o odchudzaniu ale to doskonały sposób na zgubienie kilogramów. http://www.zdrowa-zywnosc.get.net.pl/to ... genial.htm
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Pafcioo nie piszę,że za każdym razem trzeba sprawdzać indeks glikemiczny danego produktu.
Nie zgodze się także co do suszonych owoców.
Nie wszystkie są sztucznie suszone.
Wiem o tym,bo pracowałam w pewnej firmie która zajmowała się tym właśnie.
Zaczynając jakąkolwiek dietę trzeba dobrze być do tego przygotowanym i pewną wiedzę mieć.
Przykład ziemniaki które nie są tuczące choć wiele osób tak myśli.
Produkty typu light często są bardziej kaloryczne.
Jest wiele rzeczy drobnych które jednak maja znaczenie.
Awatar użytkownika
Agulina
200p
200p
Posty: 219
Od: 27 maja 2009, o 15:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Całkowicie zgadzam się z Pafcioo ! Świeże warzywa i owoce to podstawa !
Po nieudanych próbach ,zrzucenia kilku kilogramów rożnymi dietami postanowiłam zmienić swój styl odżywiania na zawsze ! Moje ciało to nie śmietnik żeby ładować w nie śmieci ! Od ubiegłego roku jem tylko świeże warzywa i owoce . Pije dużo świeżych warzywnych soków -nie ze sklepu. Jem kiedy jestem głodna , jem ile chcę , nie liczę kalori ... no i jestem lżejsza o 17 kilo ! Czuje sie swietnie i nawet włosy przestały mi wypadać ! Co ciekawe całkowicie przeszła mi ochota na wszelkie słodkości ! Jak sie naprawdę chce ,to wszystko można !
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”