W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
sto-krotka
100p
100p
Posty: 115
Od: 19 lut 2015, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Dziękuję za dobre rady ;:180 wiedziałam,że mogę na Was liczyć.
Przepiórki to ostateczność z racji na ich "kompaktowość" i niewiele o nich wiem-jakie potrzebują mieć warunki, co jedzą i ile niosą jajek? Wolałabym kury dlatego próbuję coś wymyślić ;:14 z waszą pomocą oczywiście ;:306 a może króliki? Muszę coś wykombinować, bo kot i pies już mi nie wystarcza :;230 a nie zanosi się na wygraną w totka, która pomogłaby zrealizować moje marzenia ;:145
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Każde zwierze wymaga opieki, karmienia, pojenia.
Możesz sobie krowę highland cattle kupić, ona w zasadzie nie potrzebuje człowieka, woda, trawa, lizawka i już. Zadaszenie/wiata jest potrzebna tylko żeby się urzędnicy i głupcy nie znający rasy nie czepiali.
Tylko nie wiem czy tą działkę masz dostatecznie dużą ;-)
Przepiórki to chów w klatkach, albo bardzo niskich wolierach. To panikary które się mogą zabić uderzając o siatkę, a startują pionowo.
Dlatego klatki dla nich są takie niskie.
sto-krotka
100p
100p
Posty: 115
Od: 19 lut 2015, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Dzięki Newrom :D śliczne "futrzaki" o takich mogę tylko pomarzyć ;:145
A co myślicie o pomyśle z królikami? Dadzą radę zimą na balkonie?
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Jedna z najdroższych wołowin pochodzi od tej rasy, podobno jedyna która ląduje na stole Elki, z zawodu królowej ;)
Króliki sobie poradzą, tylko musisz rozwiązać temat odchodów i zapachów. Bo sąsiedzi mogą być niezbyt tolerancyjni gdy im gnojówka po balkonie spłynie.
Jeśli celem ma być sama hodowla to kup sobie królika miniaturkę (tylko z pewnego źródła żeby ta miniaturka nie nadawała się pod siodło gdy urośnie jak "belg").
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

O to to ;:306 , kiedyś z takiej "miniaturki" obiad mieliśmy (nawet teraz można znaleźć oferty "oddam za darmo w dobre ręce"- bo miała być miniaturka :lol: ).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

No proszę.. A tyle ofert w necie "oddam królika.." i podobne. Może warto "przygarnąć" w takim razie? ;)
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Bardzo dużo takich ofert, dużo jest miniaturek których próbują się pozbyć bo np się znudzili, mają "trudny charakter" i lubią gryźć albo nie mogą go mieć z powodu pracy/przeprowadzki (te ostatnie są zwykle maskotkami "wolnowybiegowymi" :lol: załatwiającymi się do kuwety).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
sto-krotka
100p
100p
Posty: 115
Od: 19 lut 2015, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

A co byście proponowali na wyściółkę i jak często wymieniać aby nie stworzyć walorów zapachowych ;:306 jak duża musiałaby być klatka, aby króliki dały radę przezimować na balkonie?
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Tylko jeśli chcesz królika mięsnego którego później będziesz chciała eksmitować na działkę, to musisz brać pod uwagę gotowe granulaty którymi musiałabyś go/je karmić, bo trawy nikt im codziennie nie da (to jest jedyne wyjście przy królikach, duży pojemnik grawitacyjny, tak samo poidło), jeśli nie chcesz "walorów zapachowych" to bardzo zachęcam do hodowli dżdżownic kalifornijskich, zero walorów zapachowych jedynie przyjemna won humusu który dodatkowo będziesz mieć pod kwiaty lub na prezent sąsiadom w ramach rekompensaty za przymykanie oka na balkonowy zwierzyniec ;:306 (a robaki uwielbiają królicze bobki i jedzą nawet świeże).
Jaka ściółka, najlepiej trociny bo chłoną wilgoć i zapach, a jak duża klatka? najlepiej od barierki do ściany (zależy jak duży balkon masz i czy używasz go jako składzik), my mieliśmy kiedyś króliki mięsne to trzymaliśmy je w zbitej "szafce" która składała się z ośmiu klatek, a każdy zwierzak miał nie pamiętam 50cm na ok 50/60cm więc na przezimowanie taka klatka w zupełności by wystarczyła (jedynie co byś musiała im zapewnić to ochronę od wiatru/śniegu i pochyłą podłogę, najlepiej z wyłożonym gumolitem aby mocz spływał do jakiegoś wiaderka, zamiast na kafelki i do sąsiadów).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
sto-krotka
100p
100p
Posty: 115
Od: 19 lut 2015, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Ginka dziękuję za cenne rady ;:180 przepraszam za być może trywialne pytanie, ale nie bardzo wiem jak połączyć dżdżownice z królikami ;:306 czy miałabym zbierać bobki i wrzucać do jakiegoś pojemnika w którym one by się znajdowały? Czy to są te same, które buszują po działce? Na chwilę obecną dżdżownice hodują się na mojej działce same gdzie chcą i znalazły amatorów w postaci kretów ;:223 więc moja działka zmieniła wygląd na "górzysty" ;:145
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Z balkonu tak, postawisz jakiś kubeł albo kastę budowlaną (jeśli klatki na balkonie będą mieć nogi, to możesz je wsunąć pod klatki oszczędzając miejsce), nie to są inne dżdżownice :D (może ktoś w Twoim pobliżu hoduje i się podzieli - tylko musisz uzupełnić dane skąd jesteś :D, ostatecznie możesz zakupić "starter" z internetu albo wędkarskiego), mnożą się na potęgę, na działce spokojnie mogłyby mnożyć się nawet bezpośrednio pod klatkami, ale potrzebne byłoby jedynie zabezpieczenie przeciw tym "Twoim" kretom :lol: w postaci plastikowych siatek.
Jeśli nie wiesz o jakie chodzi wejdź na ich wątek tu na forum, rozmawiamy tam o naszych "koleżankach" :lol: , są również zdjęcia .
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
sto-krotka
100p
100p
Posty: 115
Od: 19 lut 2015, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Hodowlę planuję rozpocząć na wiosnę, więc mam czas aby wszystko dokładnie przemyśleć. W necie można znaleźć wiele informacji, ale najlepsze są te sprawdzone ;:333 dlatego jeszcze raz dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem ;:168
Zapewne jeszcze nie raz będę Wam zawracać głowę ;:306
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Zawracaj, jeśli nie będę mieć możliwości korzystać z forum to inni będą mieć "zajęcie" na zimowe wieczory, przynajmniej wątek się ożywi.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”