W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Fakt dinozaury są okropnie dzikie, a ten ich jazgot mnie do nich zniechęca (jedynie w czym są dobre to właśnie alarmowanie i wyjadanie robactwa- w tym głównie kleszczy).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

newrom to spróbuj zrobić lęgi pod kurą. Kura ich nie gubi, wręcz jeszcze się wróci jak maluch piszczy. Trzymają się kwoki bardzo długo. Ona znosi jajka a te siedzą wokół niej :D
domin3
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 6 mar 2014, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Kiedyś u moich rodziców najlepiej do wysiadywania nadawały się kurki "rajskie"
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Jedni mają gołębie na parapecie a u mnie kaczki chcą przesiadywać ;:306
Obrazek
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Newrom landesy są piękne, też mamy drugi rok z rzędu. W zeszłym roku były z kartuskimi, w tym mają do towarzystwa kołudzkie. Parkę landesów mamy z zeszłego roku też w celach prokreacyjnych :wink: W tym roku się nie udało (gęś niby siedziała, ale nie do końca) i trzeba się było posiłkować inkubatorem. Perliczki są śliczne, ale jakby przy naszej ptasiej ferajnie jeszcze one darły dzioby, to bym nie wyrobiła ;:202
Jolu u nas kury notorycznie wskakiwały na parapet kuchenny sąsiadów, trzeba było oduczać. Kaczkom się nie zdarzyło, masz jakieś ciekawskie sztuki :)
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
sto-krotka
100p
100p
Posty: 115
Od: 19 lut 2015, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Witam :wit marzą mi się kurki, ale mogłabym je trzymać na działce. Jestem tam raz w tygodniu. Czy to miałoby jakieś szanse? Myślę o kilku kurkach dla których zbudowałabym kurnik z małym zamkniętym wybiegiem.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Jeśli zainstalujesz karmnik automatyczny, poidło automatyczne (i podgrzewane), automatyczne gniazdo (bo jak jest dużo jaj w gnieździe to czasami kury je zgniatają i to jest wstęp do nauczenia kur że jajka są jadalne) oczywiście z podgrzewanym pojemnikiem na jajka bo inaczej w zimie je rozsadzi to da radę ;)
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

sto-krotka czy to ma sens to musisz sama rozważyć całą sytuację :wink:
W okresie zimowym jak pisze kolega newrom trzeba zabezpieczyć przed ,,zamarznięciem". Do tego tak trzeba zbilansować dietę aby miały na ogrzanie siebie a nadmiar na produkcję jaj czyli zakup paszy lub robienie mixu z zbóż i suszu ziół siana. Kontrola raz na tydz to za mało. Trzeba się liczyć z tym że, kurka może zachorować, może zainfekować inne, przy nieodpowiednim karmieniu może dojść do kanibalizmu i wiele innych nie przewidzianych wydarzeń. Nawet w czasie zimy zdarzają się kwoki jak widzą nadmiar jaj.

Koty dostały do wylizania kosteczki z tłuszczykiem z galertu no to kaczuchy też coś przyszły sobie wybrać :D
Obrazek Obrazek
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Hehe, co to za porządki żeby szkodniki dostawały smakołyki, a kaczki nie ? ;)
U mnie cokolwiek ląduje na kompoście jest sprawdzane przez starą kaczkę i koty. Potrafią nawet kapustę gotowaną jeść.
A białego sera z czosnkiem trzeba bronić przed kotami bo by zeżarły wszystko, choć podobno im nie służy.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

U mnie koty choć mają suche i mleko ciągle dostępne to sprawdzają czy drób nie ma lepszego jedzonka. Nieraz patrzę jak jedzą chleb czy ziemniaki zmieszane ze śrutą zbóż i innymi odpadkami kuchennymi.Ponoć też to jest dla nich szkodliwe ale nie odganiam, widać coś potrzebują zamiast podgryzać trawę :D
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

sto-krotka zgodzę się z Newromem, jakby wszystko było zautomatyzowane w tym drzwi (gniazdo niekoniecznie podgrzewane, bo można ustawić szufladę tak aby była w środku kurnika, ale to tylko jeśli kurnik byłby dobrze ocieplony), więc skoro woda miałaby grzałkę to nie zawadzałoby zamontować grzałki również pod gniazdami.
Jeśli byłby jakiś życzliwy sąsiad obok to byłoby o wiele prościej, bo doglądnął by i jako zapłatę dostał jajka.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
sto-krotka
100p
100p
Posty: 115
Od: 19 lut 2015, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Niestety nie ma mowy, aby zrobić automatykę ;:223 Chciałabym zacząć np. od trzech kurek i zobaczyć jak sobie poradzę. A gdyby pomyśleć o kurkach od wczesnej wiosny do późnej jesieni ,a gdy zrobi się za zimno to je przenieść na balkon i zrobić im mały domek np 1m2 w ostateczności przerobić na rosołek ;:219 ( chociaż nie wiem czy bym potrafiła)
sto-krotka
100p
100p
Posty: 115
Od: 19 lut 2015, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Zapomniałam o sąsiadce za płotem, która mieszka na działce od kwietnia do listopada ;:138 więc jakaś dodatkowa kontrola by była :heja
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”