W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Link do części poprzedniej
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=24&t=61447
Admin KaRo




Nie jestem hodowcą, ale wiem od osób, które miały indyki, że są również indyki-brojlery i te są podobno dwa razy większe od tych tradycyjnych, więc oboje możecie mieć rację.
pozdrawiam Ewa
felcia24
200p
200p
Posty: 234
Od: 6 lut 2011, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Indyki brojlery hodujemy co roku ok.10 sztuk.Osiągają wage ok.25 -30 kg.Jednego waga osiągnęła
32,5 kg.żywej wagi ,po wypatroszeniu 26,5 kg.Być może,że komuś się udało wychodować jeszcze cięższego. ;:108
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rekawa
50p
50p
Posty: 74
Od: 13 cze 2012, o 12:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Kupiłam 7 sztuk indyków. Teraz będę na nie chuchać i dmuchać. Kurczaczki też mają się dobrze. Jednym słowem "serce roście..." ;:108
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Hej, zaglądam pochwalić się - mam 9 kurczaczków zielononóżki kurpatwianej z lęgu naturalnego, spełniło się więc moje marzenie i plan na sezon 2013. ;:215 ;:215 ;:215

Pisklęta wykluły się 20 czerwca, mają więc już ponad 3 tygodnie. Dostają do jedzenia ześrutowane ziarno (to, czym karmimy dorosłe kurki), a dodatkowo:
1.siekane jajko,
2.gotowane: kaszę jęczmienną i gryczaną, ziemniaki, ryż
3.suche: drobną kaszkę jęczmienną, płatki owsiane, kaszkę mannę, bułkę tartą, kaszkę kukurydzianą
4. twaróg, jogurt naturalny,
5.zieleninkę (krwawnik, gwiazdnicę, sałatę, nać marchewki, szczypiorek i inne zielsko z warzywnika)
6.owoce i warzywa (pomidory, ogórki, truskawki, porzeczki, maliny, świdośliwę i co tam akurat jest)

Do suchej karmy mają domieszaną kawę zbożową (taką anatolkę z saszetki), bo wyczytałam na forum wolierka, że to zapobiega biegunkom, a do picia co kilka dni dodaję wibowit.
W pierwszym i drugim tygodniu dostawały też skrobaną surową wołowinę. Nie wiem, czy to było mądre, czy nie, ale zauważyliśmy, że kwoka wydziobuje pisklętom wyrastające piórka i daje je im do jedzenia i stwierdziliśmy, że to chodzi o podaż białka zwierzęcego. Jak M. przekopał pół ogrodu i znalazł 5 dżdżownic, to daliśmy sobie spokój i kupiliśmy to mięsko.

Teraz (od 4 dni) wypuszczane są ze swojej wolierki codziennie po południu, a więc pozyskują już same pokarm z wybiegu pod czujnym okiem mamy. Są niezwykle żwawe i żywotne, już niestety nie takie śliczne pusiaczki, bo rosną im piórka i od paru dni wyglądają indykowato, ale coraz bardziej są podobne do mamy :)

47 lat mieszkałam w mieście, od 3 lat mieszkam dopiero na wsi i te pisklęta to moja ogromna radość i duma, a wszystkiego nauczyłam się sama z internetu i z rozmów z ludźmi z mojej wsi.

Było tak:
Obrazek Obrazek

A tu filmik z pierwszego spaceru.
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Dorota71 pisze:Ja dzisiaj własnie na muchy kupiłam w sklepie zoologicznym "Muszka plus". Świetny środek w spreju, psu nie szkodzi a muchy, kleszcze i komary trzymają się z daleka.
Dorotka - w domu to stosujesz, czy u kurek?
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

A czy w klatkach króliczych albo obok, można spryskać tym specyfikiem??
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Śliczne te pisklaczki , swoje kurczaki są zdrowsze i lepiej się chowają od kupnych .....
Bożena
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1869
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Ałła, kiedyś pisałaś o maści na rany... jakiejś ukraińskiej. Co do było?


ps. potrzebuję czasu by nadrobić to co tu napisaliście :D
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Asiu, to nie była maść, lecz taki specyfik w płynie, koloru zielonego. Na Ukrainie nazywa się "zielonka", można kupić w każdej aptece, kosztuję grosze. W Polsce też jest dostępny u wetów, tylko cena jest o wiele większa ... zaraz wezmę buteleczkę i spróbuje spisać nazwę w łacinie!!

Już mam, VIRIDE NITENS, wpisz w Googlach, na pewno coś jest na ten temat.

Ja ostatnio, właśnie, wysmarowałam tym kozę ... bo weszła do niezamieszkanego jeszcze domu i się bodziała z własnym odbiciem w baaardzo dużym lustrze ... została tylko rama i mnóstwo lustrzanych kawałków ;:14 ;:14
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1869
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Dzięki Ałła. To tylko dla zwierzat jest? Czy u ludzi też dobre na rany?
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

MaGorzatka pisze:
Dorota71 pisze:Ja dzisiaj własnie na muchy kupiłam w sklepie zoologicznym "Muszka plus". Świetny środek w spreju, psu nie szkodzi a muchy, kleszcze i komary trzymają się z daleka.
Dorotka - w domu to stosujesz, czy u kurek?
Małgosiu, zazwyczaj pryskam kurniki, ale ostatnio i cały hol wypryskałam i spoko jest.
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Asiu, przede wszystkim, dla ludzi! To już później weterynaria przyjęła ten środek. Na Ukrainie 99% dzieci, ma zielone kolana :;230 a ci, bardziej "odważni" ( na przykład, mój syn :D ), również inne kończyny, kobiety karmiący smarują tym pękający sutek lub podniebienie maluszka, żeby wyleczyć pleśniawki, po kilkunastu godzinach - choroby ani śladu :roll: ;:138

Dorotko, fajnie że napisałaś o tej "muszce", jutro będę w mieście to popytam ... bo te muchy i komary ... utrapienie jakieś :twisted: Powiesiłam u kóz, pod sufitem różne zielska śmierdzące, miały niby pomóc, ale sufit jest za nisko i nasze "damy" potraktowały to jak bombonierki na deser :;230 , zostały same sznureczki.

Teraz jest za gorącą i nie chce mi się iść na pastwisko ale wieczorem pstryknę fotkę i pokaże Wam naszą Białkę, to ta co była płaska jak deska i miała więcej łysych plam jak sierści. Teraz jest nie do poznania! A strzyki ma tak wielkie, że prawie dotykają ziemi ;:138 , mleka daje tyle co dwie pozostałe razem!!

Czasami przyjeżdżają do nas turyści po ser i jogurt ... godzinę spędzają na pastwisku, ganiając z kamerami i aparatami za kozami ;:306 , ech... agroturystyka aż się prosi ... może kiedyś ....
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1869
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Ałła, bardzo Ci dziękuję. Właśnie koleżanka z Ukrainy mi wiezie dwie buteleczki. :D
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”