W.o...Ziołach

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
kania84
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 21 lip 2014, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W.o...Ziołach

Post »

Corazonbianco uwielbiam mięty, w swojej uprawie mam kilka rodzajów: mięta włoska, mięta pieprzowa, mięta cytrynowa, czekoladowa mięta zielona:)
Ostatnio w sklepie ogrodniczym słyszałam, że mięta włoska nadaje się do pomieszczeń, ponieważ oczyszcza powietrze. Czy ktoś ma jeszcze inne interesujące odmiany?
Zwyklataka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 wrz 2015, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: W.o...Ziołach

Post »

Nie słyszałam o tej mięcie włoskiej i oczyszczaniu powietrza. Chętnie wypróbuję, bo jestem alergikiem i wszelkie "syfy" w powietrzu bardzo źle na mnie działają.
Poznam Regulamin Forum
Ernest-G
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 9 lis 2017, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: W.o...Ziołach

Post »

Na syfy w powietrzu dobra jest świeca z wosku pszczelego. Zapal na kilkanaście minut. Wspomaga układ oddechowy i wzrok.

Jakie są Wasze opinie na temat picia na co dzień ziół takich jak mięta, pokrzywa czy czystek. Przeważają opinie że czystek trzeba pić codziennie, miętę można pić do 2 tyg i robić przerwę. Z pokrzywą jedni zalecają codziennie pić inni by robić przerwy.
Znajomy miał tak niskie mieszkanie, że jadł tylko naleśniki.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W.o...Ziołach

Post »

Generalnie wszystkie zioła powinno się pić z przerwami 2 max 4 tygodnie i tyle samo przerwy (oczywiście plus minus). To tak jakbyś jadł cały czas tylko marchewkę (bardzo zdrową) -po jakimś czasie miałbyś lekko pomarańczową cerę, bo przedawkował byś beta karoten. :lol: Zioła zawierają bogactwo składników czynnych, w tym witaminy i minerały, ale nie powinno się pić cały czas jednego zioła. Niektórzy nawet zalecają, żeby lepiej pić zestawy ziół. Co do czystka, jestem nieco sceptyczna. Choć sam w sobie ma korzystne działanie, to jednak produkowany jest najczęściej w krajach azjatyckich, a w produktach importowanych z tamtych terenów również ziołach często wykrywano pozostałości pestycydów. Czy zioło zawierające takie pozostałości jest nadal cenne musimy odpowiedzieć sobie sami. Oczywiście jeśli mamy pewność co do jakości i pochodzenia czystka, to nie widzę przeciwwskazań, ale podobnie jak inne zioła uważam, że należy robić przerwy.
pozdrawiam Ewa
Moris_43
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 17 mar 2018, o 05:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W.o...Ziołach

Post »

A co powiecie na ostropest plamisty i guaranę?
Awatar użytkownika
Kamis95
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 23 sty 2018, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: W.o...Ziołach

Post »

Ja zaczynam dopiero moją przygodę z chwastami leczniczymi. Na początek próbuję zrobić coś z podagrycznika. Chwast na pewno znacie, bo jest dosłownie wszędzie - w ogrodach, na działkach, w lasach.
Właściwości:
Na 100 g ziela podagrycznika przypada:
16,6 mg żelaza, 1,99 mg miedzi, 2,13 mg manganu, 1,68 mg tytanu 3,9 mg boru.
Zawiera także potas, mangan, cynk, magnez, chrom, kobalt. Podagrycznik bogaty jest także w witaminę C, witaminę E, prowitaminę A, olejki eteryczne: limonen, felandren, flawonoidy, saponiny, żywice, kwas kawowy i kwas chlorogenowy, kumaryny, węglowodany. Surowcem leczniczym jest przede wszystkim ziele, im młodsze, tym lepiej.
Źródło: http://wegedroga.pl/podagrycznik-zielon ... -pokrzywy/ .

Znacie? Korzystaliście? Całe bogactwo składników odżywczych!


Obrazek
Awatar użytkownika
Świnka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 424
Od: 8 mar 2009, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: W.o...Ziołach

Post »

Świeży podagrycznik jest doskonałym dodatkiem do wiosennej sałatki. Przyznaję, że musiałam się przemóc, żeby go dodać, bo nie znoszę jego zapachu. Na szczęście smak rośliny okazał się lepszy od aromatu i wzbogacił inne, mdłe w smaku liście o wyrazistszą nutę.
Pozdrawiam, Ilona
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W.o...Ziołach

Post »

Ja jem podgarycznik,teraz spróbowałam z niego zrobić herbatkę. Jak skosztuję to dam znak jak wyszło
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”