W.o...Pieczywie

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

W.o...Pieczywie

Post »

Czy jest jakaś dobra metoda na przechowywanie pieczywa, aby nie tworzyły się zarodniki pleśni a jednocześnie aby nie sechł ?
Chlebaki plastikowe ze względu na duże prawdopodobieństwo rakotwórczości raczej odpadają
Jakieś praktyczne pomysły ?
Miłego dnia!
Admin.
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Chleb pokrojony, podzielony na porcje i do zamrażalnika. Wystarczy wyjąć godzinę przed posiłkiem.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Ale bez zamrażalnika może są jakieś skuteczne praktyczne pomysły... ?
Po zamrożeniu tracona jest cała energia produktu / chleba.
Wszystkie mrożone produkty niestety obniżają nam Yang.

PS. W ostateczności papierowa torba i przechowywanie w lodówce , ale to też nie za szczęśliwe rozwiązanie - trudno mieć miejsce na wszystko w lodówce a pieczywo zajmuje sporo miejsca dla średniej rodziny.
Miłego dnia!
Admin.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Ja chleb przechowuję w lnianym woreczku i w drewnianym chlebaku.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

A co robisz jak Ci zapleśnieje przypadkiem (nawet raz na kilka miesięcy) drewniany chlebak przez zostawiony kawałek pieczywa przez nieuwagę ?
Pleśni nie wytępi się potem już chyba nigdy co ?

Niestety grzyby i pleśnie to najgorsze świństwo jakie człowiek może wchłonąć do organizmu.
Miłego dnia!
Admin.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Nie ma szansy spleśnieć u mnie chlebek.
Jestem bardzo oszczędna i kupuję takie ilości pieczywa,
które w danym dniu zostaną zjedzone.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Przyglądam się postom w tym wątku i z przykrością stwierdzam, że mimo zagrożeń jaki niesie plastik większość domowych chlebaków to właśnie chlebaki z plastiku. Wracając do pleśnienia pieczywa. Jeśli kupuje się każdego ranka świeże, to raczej o jego zepsucie nie ma się co martwić. Tak jest w moim przypadku, świeże każdego dnia. Adminie czyli jeśli ktoś posiada plastikowy chlebak to jest narażony na szkodliwe działania tego tworzywa na zdrowie. Jak to się ma do tego , ze chlebaki są podobno atestowane, dopuszczone do sprzedaży. Chyba jednak ze szkodliwością nie jest aż tak źle jak się sądzi.
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Administrator pisze:
Niestety grzyby i pleśnie to najgorsze świństwo jakie człowiek może wchłonąć do organizmu.

Oj wydaje mi się, że są - fenole, benzole, substancje promieniotwórcze. Sądzę, że wielokrotnie paskudniejsze niż grzyby i pleśnie. Poza tym jeśli przyjąć najgorszy scenariusz, to czy nie więcej niż plastik w chlebaku wyradzają nam elektroniczne urządzenia, przy których spędzamy długie godziny każdego dnia.
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Też codziennie rano biegam po świeże pieczywo. :D
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Jarek masz rację oczywiście mówiąc o szkodliwości przechowywanie w plastiku - to też bardzo złe rozwiązanie moim zdaniem.
Zostaje: stal nierdzewna, papier, i nie wiem co jeszcze, szczerze mówiąc ....... ?

PS Dziwi mnie masowa oferta w sprzedaży plastikowych chlebaków, tym bardziej, że część tworzyw (po kontakcie ze spożywaną żywnością) może drastycznie zwiększać prawdopodobieństwo zachorowalności na raka ... :cry:
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Jeśli plastik jest szkodliwy, to mnie jeszcze bardziej dziwi sprzedaż kubków plastikowych, tacek, a najbardziej pojemników z plastiku do zdrowego przechowywania żywności. Myślę, że bardzo długie przechowywanie w plastiku sprzyja powstawaniu szkodliwych dla zdrowia substancji. Krótkie myślę, że nie szkodzi. Chociaż różne są zdania naukowców w tym temacie. Przy okazji jeśli szkodliwość byłaby udowodniona to czy urzędy odpowiedzialne za dopuszczenie takich towarów do obrotu handlowego pozwoliłyby na to? Myślę, że chyba nie.


Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Ludzie! Nie popadajmy w paranoję z tymi nowotworami :roll: Gdyby tak zastanawiać się nad każdym przedmiotem z otaczajacej nas rzeczywistości i nad tym z czego on jest wykonany, to przecież można by było nabawić się ciężkiej choroby psychicznej. :? Chleb nie w chlebaku plastikowym, ale w sklepie jak najbardziej do torebeczki plastikowej, mięsko tylko gotowane(bo smażone na tłuszczu wywołuje raka) ale nieważne, że dany kurczaczek był faszerowany sterydami na pobudzenie wzrostu itp. itd. :lol:
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Jasne , że w paranoję nie ma co popadać ale warto wiedzieć i zdawać sobie sprawę.
Wtedy mamy świadomy wybór a nie życie w niewiedzy

PS To tak jak np. z tym, że wiem, pizza jest niezdrowa i tuczy, ale kiedy je lubię i jadam i to nierzadko.... ;:113
Ale robię to z jakąś świadomością i jakoś może milej.... :D
Miłego dnia!
Admin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”