W.o...Starych komputerach, ZX Spectrum, Atari, Commodore itp

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

W.o...Starych komputerach, ZX Spectrum, Atari, Commodore itp

Post »

(...) że z komputerami zakolegowałam się na samym początku (kto pamięta Atari z magnetofonem?) (...)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Admiiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Od: 6 wrz 2006, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Pamiętam , miałem Nalewko :D
ZX Spectrum Atari 800XL, :D, Amigę , od 286tki PC-eta się zaczynało :D
---...== Admin ==...---
Przyjazne Forum.... dla Kochających Rośliny...
www.FORUMOGRODNICZE.info :arrow:
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Adminie zła kolejność: ZX Spectrum, równolegle Timex, Atari, Commodore, Amiga no i IBM.
Oprócz tego Apple, Schneider (nie wiem czy dobrze napisałam) i jeszcze kilka różnych innych pomniejszych firm. Jednak Spektrusia wspominam najprzyjemniej. Nie było tajemnic, oprócz wgrywania. Basicem dogadał się człowiek z maszyną bez problemu. Piękne czasy.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Lilu chodzi ci zapewne o Amstrad Schneider. był taki komputerek. niezły w sumie jednak mało popularny u nas w kraju. Tak to były czasy. U mnie gościł. Commodore C64, Amiga 500. Później były już PC - ty. Pierwszy 486 później P3 a teraz Celeron.

Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
Admiiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Od: 6 wrz 2006, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Mi też strasznie podobał się język BASIC z ZX Spectrum
A kolejność u mnie była w nabywaniu była tak jak mówisz, masz rację: ZX Spectrum 48+ potem Atari 800XL i delej....
Pamietam poke - do sprawdzania komórki pamięci i for next jak w obecnych językach pętle itd + draw rysowania itd itd
LET a=1 hi hi
Zawsze mnie dziwiło jak przy tak małej pamnięci tak ładnie gry wyglądały
Pamiętacie : : Atic-Atac, Manic Miner II, Jet Set Willy, ... to kilka miłych wspomnień :D

Mam obecnie gdzieś symulator ZX Spectrum jako program na PC, mogę pdesłać jedynie mailem jak ktoś chce niech napisze na PW do mnie. Nie mogę tego dawać na serwer.

A pamiętacie kasetki na Skrze z uśmieszkiem-mordką super wgrywające się z napisem "Jakość - Nowość" ?
Chyba wydzielę ten wątek....
---...== Admin ==...---
Przyjazne Forum.... dla Kochających Rośliny...
www.FORUMOGRODNICZE.info :arrow:
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

My do tej pory wspominamy River Raid i Booble-Booble.
Co tam gry ale jaka byłam z siebie dumna, gdy przy takiej ilości pamięci, udało mi się zrobić obracający globus.
Teraz stworzenie makiety Warszawy nie jest problemem, gdy się ma odpowiedni program, więc po co wyważać "otwarte drzwi", nie ma już tej radości odkrywcy.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Ja miałam tylko Commodore. Fajnie mi się na nim pisało i grało w różne prymitywne gierki. :D Wszyscy znajomi do mnie przyłazili grać bo wtedy to było takie kosmiczne mieć kompa. :lol:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

i Boulder Dash i źółwika na kursie programowania dla kilkuletnich dzieci :) I te ochy i achy, "Ojej, ta lista jest zrobiona na komputerze!".

I drukarki igłowe (druk w poziome linie :D), i podzespoły wożone w plecaku (przemyt z Singapuru, chyba), i dyskietki 15 cali. Niby niedawno, a cała epoka, albo i dwie, minęły.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Admiiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Od: 6 wrz 2006, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Poprawię jedno bo jeszcze... pamiętam..
Dyskietki nie 15 cali ale 5 i 1/4 cala :D
A teraz DVD, blueraye , pendrivy , net i WiFi. he, he, hi, hi, do rymu lekko jak w WiFi.
---...== Admin ==...---
Przyjazne Forum.... dla Kochających Rośliny...
www.FORUMOGRODNICZE.info :arrow:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Ooops, no tak, i 3,5, hihihi, ale fajne by były 15-stki :D na całe biurko :D

Ale jeszcze jedno, pracowałam na komputerach Mera, to dopiero były szafy trzydrzwiowe gdańskie z lustrem, kolosy! A pamięć miały na rolkach taśm wielkości kół młyńskich :D
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Adminku, pracowałem na ośmiocalowych, jednostronnych o pojemności aż 256 kB, produkcji bułgarskiej. Ale to było do komputera ELWRO.
Mietek.
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Bouder Dash obowiązkowo.
Z szybkości zmian w tej dziedzinie zdałam sobie sprawę dopiero wtedy, gdy moje najmłodsze dziecko zapytało, jaki ja miałam komputer gdy byłam w jego wieku ;:112
O komputerach czytałam w powieściach Lema, a prawdziwy zobaczyłam dopiero na Wydziale Automatyki (gdy byłam na studiach). Była to Odra i chyba Mińsk, a później tempo zmian było szalone. Teraz siedzę w domu z laptopem na kolanach i sobie rozmawiamy. Nawet Lem tego nie przewidział.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Skype- to brzmi dumnie! Adminie, nie kasuj, to nie reklama, tylko czysty zachwyt!!!

Nawet nie miałem takiego zamiaru :D
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”