W.o...Malarstwie... ( też Forumowiczów )

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

DawidS28 pisze:
Amlos pisze:Spójrzcie, jakie arcydzieła można tworzyć z pomocą komputera ;:111 :

http://www.filmiki.jeja.pl/588,Monaliza,w,Paincie.html
Ciekawe :D
To trzeba mieć anielską cierpliwość :shock: Naprawdę podziwiam tego, kto się za to zabrał :shock:
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

To trzeba mieć anielską cierpliwość :shock: Naprawdę podziwiam tego, kto się za to zabrał :shock:[/quote]
Cierpliwość - owszem a talent??
Dla mnie te programy to istna MAGIA :shock:
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Myślę Dorko, że przede wszystkim TALENT ! Więcej ... myślę, że choć komputerowo 'robione' obrazy są traktowane
mniej poważnie, to uważam, że twórcę takich dzieł można śmiało nazwać artystą i pogratulować mu tej 'iskry bożej' ;:215
Awatar użytkownika
moniaw
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 23 lip 2007, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Już chyba łatwiej normalnie to narysować niż za pomoca Painta... :)

„Use your head and follow your heart...”

panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Typowe malarstwo grafficiarzy .. , ale zdolnych. :shock: Efekt ciekawy .

( Malarze- klasycy chyba się w grobie przewracają ;:109 ; choć ciekawe jaką opinię
wystawiłby Picasso ? )
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Amlos pisze:...
( Malarze- klasycy chyba się w grobie przewracają ;:109 ; choć ciekawe jaką opinię
wystawiłby Picasso ? )
A no ciekawe?? Myślisz, że potrafiłby swoją butelkę wina namalować na murze taką farbą z puszki?? :D hihi

Graffiti to też dzieło sztuki (jakby na to nie patrzyć)... oczywiście pomijając te bezmyślne bazgroły które często można spotkać na murach :roll:
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

He, he ... moim zdaniem jest duże prawdopodobieństwo, że nie tylko potrafiłby, ale jeszcze spodobałaby mu się
taka technika.. :lol: Skoro wiele obrazów namalował w ciągu jednego dnia ( pędzlem, farbami które nie
wysychały tak szybko jak w spray'u) , to możliwość wykonania tego samego dzieła w krótszym czasie,
pewnie by mu odpowiadała he , he.. :lol:
Szczególnie te obrazy 'kanciaste' jak ja nazywam, w tym Butelka wina oczywiście też.

Ale 'gdybologię' uprawiamy .. ;:1
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Amlos pisze:
Ale 'gdybologię' uprawiamy .. ;:1
No to idziemy dalej ;-)
Co powiedziałby sławny malarz (wyżej wspomniany) na taką formę malarstwa??
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... &plindex=6
Koniecznie doczekaj do końca filmu!!

A może Salvadore Dali zainteresowałby sie czymś takim?
Jego "Naga kobieta na pustyni" czy "Pojawienie się twarzy" pewnie były inspiracją dla wielu współczesnych, jak ten na filmie. (U Salvadora najbardziej lubię "Słonie")

Salvadore stworzył jedne z ciekawszych (i droższych) kart do TARTa.
Kilka razy miałam w rękach te karty- dzieła sztuki!! Są warte dużo więcej niż cena za którą można je kupić... tylko jak przy takich kartach skupić się na odczytywaniu symboliki?? ;-) Oto kilka przykładów:

Obrazek

G Klimt też ma swoje karty, ale to nie to samo :( U Klimta obrazy zostały dopasowane pod znaczenie karty a powinno być odwrotnie.
Inne słynne karty to Thot A.Crowlay (piękne i owiane mroczną i tajemniczą osobowością autora)
Obrazek

Ojej... i tak z malarstwa współczesnego zeszłam przez Daliego do TAROTa :roll: (ale te karty to też malarstwo ;-))
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

I jeszcze jedno znalazłam :D
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 4938572598
Lubicie Rey'a Charles'a?? Ten głos... achhhh...
Czy ten filmik nie przypomina Wam "wizualizacji muzycznych" które można oglądać np. w winapie??
Chyba tego rodzaju twórczości nie można nazwać malarstwem :? no chyba, że czymś w rodzaju "malarstwa scenicznego" - nawet nie wiem czy jest coś takiego :lol: hihi
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No, wreszcie znalazłam czas, żeby zobaczyć te dwa filmiki.
Pozorne ciapanie , chlapanie i mazanie farbą za pomocą pędzli i dłoni - a jaaaki efekt ! ;:111
Dla mnie rewelacja... Tylko zazdrościć takim ludziom talentu ;:215 I do tego nonszalancja z jaką to robią ??

Naprawdę trudno mi 'gdybać' co na to Picasso ? Mam cichutkie przypuszczenie, że początkowe zdegustowanie
ustąpiłoby miejsca miłemu zaskoczeniu, po ujrzeniu efektu końcowego ... :o :lol:

Chyba gdzieś w zakamarkach forum jest wątek o Salvadorze Dali.. Ja z kolei najbardziej lubię Płonacą żyrafę -
- przejmująca kolorystyka .. :shock: ; o tych kartach nie wiedziałam. Może dlatego, że na karty, a już szczególnie
na tarota, szkoda mi czasu ... :?

Ps. A wiesz Dorciu, że Dali napisał jedyną powieść pt. Ukryte twarze ? Tak, tak .. miał też literackie zapędy..he, he.. :lol:
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Amlos pisze:
Ps. A wiesz Dorciu, że Dali napisał jedyną powieść pt. Ukryte twarze ? Tak, tak .. miał też literackie zapędy..he, he.. :lol:
:shock: Nie wiedziałam... no i dowiedziałam się :D Człowiek przez całe życie się uczy.

U nas na forum jest wątek o Dalim? Ojej a już myślałam, że przeczytałam TU prawie wszystko... :roll:

Amlosku, Twoim ulubionym dziełem jest "płonąca żyrafa" czy "płonące żyrafy z avinionu"??
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Dorciu, to ten wątek. "Płonąca żyrafa" też tam jest :D :

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... adore+dali
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”