W.o..."Zwierzęcej przemocy"

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

ela1 pisze:Jeszcze trzeba zmienić prawo :evil: Powinna działac u nas policja dla zwierząt tak jak w USA
działa Straż dla Zwierząt, to temat rzeka...bo prawo mamy takie a nie inne :evil:
Np. Właściciel zgwałcił swoją sunię, /niewielką kundelkę/- dostał za to 500zł grzywny...za nieobyczajne zachowanie.
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 822
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

Post »

Ja raz obejrzałam filmik o traktowaniu zwierząt, których futerko przeznaczono na futra dla pięknych pań...
Najpierw walone tępą pałką w łeb, żeby ogłuszyć, a potem obdzierane żywcem ze skóry, i rzucane na wóz z setkami takich zwierzątek - pokazany był ten wóz, na nim te ruszające się korpusy (bo nie wiem, jak to nazwać) i oczy tych zwierząt, takie czarne, cierpiące i mokre - bo te zwierzęta płakały...

Boże, ja wyłam oglądając, wyłam z rozpaczy nad tymi okrutnie i niepotrzebnie maltretowanymi zwierzątkami, i nad bezdusznością ich oprawców...

Zastanawiam się, czy paniusie któe paradują zimą w futrach wiedzą, ile cierpienia noszą na sobie...

Człowiek jest najokrutniejszym ze stworzeń.
cx

Post »

Witam.
"Człowiek jest najokrutniejszym ze stworzeń"...Lepiej tak nie mysleć,częste wracanie do takich twierdzeń może z czasem ,na trwałe zapaść nam w mózgu i tworzyć zbyt czarny obraz świata...
A czyż nie jest okrutny nasz kot domowy bawiący się wciąż żyjącą myszą?a orki(w końcu inteligentne ssaki)bawiące się małymi foczkami,zanim je uśmiercą?a szympansy,rozszarpujące swych pobratymców?....Tylko człowiek podobno ma mózg i świadomość tego co robi i dla tego powinien być z okrucieństwa "rozliczany".Co do tego typu filmików mam...mieszane uczucia.Równie wiele jest takich filmów z ubojni zwierząt gospodarskich....i cóż dla spokoju sumienia mamy wszyscy przejść na wegetarianizm?Takie filmy powinny być ewidentnymi dowodami w sprawie przeciw...a nie epatować okrucieństwem innych ludzi.Oczywiście futra to jeden ze zbytków nie koniecznych do życia.Ale daleki byłbym od potępiania wszystkich takich wytworów,choć ani moja żona,ani tym bardziej ja nigdy w niczym takim nie chodziliśmy.Jednak dopóki jem mięso,doputy dopuszczam chodowlę zwierząt futerkowych,o ile ich uśmiercanie nie jest bardziej okrutne niż ubój zwierząt dla mięsa(trudno mi używać pojęcia "humanitarna śmierć"bo to dla mnie trochę sprzeczne).Oczywiście wszelkie patologie powinny być błyskawicznie likwidowane z całą surowością(szczytem idiotyzmu były futra karakó(u?)łowe,nie wiem czy jeszcze się tak morduje jagnięta,mam nadzieję że już nie).Ale z drugiej strony czy takie surowe prawo ustanowią ludzie którzy sami lub ich małżonkowie nie widzą nic zdrożnego w tym procederze?
I na koniec takie rozdwojenie często miewam...chęć poszerzania wiedzy o świecie ogromna...ale czasem może lepiej nie wiedzieć...Zawsze sobie przypominam ogromne zdziwienie jednej z moich miastowych klientek,która kupując u mnie skrzynkę jabłek dowiedziała się z jakich owoców robi się koncentrat.Po jej minie myślę,że lepiej żeby nie wiedziała...
Pozdrawiam bezfuterkowców.
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 822
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

Post »

Zwierzęta, które zjadamy, rozbierane są na tuszki po uśmierceniu (mam nadzieję, że humanitarnym) natomiast te na futra obdzierano żywcem, skazując je na powolne umieranie w mękach, bo futro ze zwierzęcia żywego jest lepszej jakości. Nie widzisz żadnej różnicy?
cx

Post »

Witam.
Przykro mi,że mnie źle zrozumiałaś.Ale w żadnym fragmencie mej wypowiedzi nic takiego nie napisałem.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Krzysztofie, wiem, co miałeś na mysli... :(
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Dzis w POLITYCE jest artykuł Doroty Sumińskiej o psim smalcu i jego nader wątpliwych właściowościach. Ale pewnie, ci co wierzą w moc psiego smalcu pewnie nie wierzą w moc słowa pisanego.
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Trafiłam przypadkiem i nie mogę się otrząsnąć....

http://www.allegro.pl/item477278711_uka ... _miki.html

Sorry nie wiem gdzie ten link umieścić, żeby dotarł do jak największej liczby ludzi, którzy mogliby pomóc....
Nie wiem, czy w ogóle mogę go tu umieszczać, ale obiecałam sobie, że spróbuję zrobić wszystko, żeby jak najwięcej osób się o tym dowiedziało....

Jeśli to niezgodne z regulaminem albo coś narusza, to proszę Admina o usunięcie. Jeśli zgodne, to prosze o zostawienie przynajmniej do końca aukcji....

Pozdrawiam smutno :(
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
teresat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1097
Od: 2 lip 2008, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: omc Orawa

Post »

Tym podobno różnimy się od zwierząt, że mamy wolny wybór.
A zatem z własnego, wolnego wyboru człowiek katuje zwierzęta bijąc, kopiąc, gwałcąc, głodząc, wyrzucając z pędzącego auta, obcinając języki i wyłupiając oczy, obdzierając ze skóry itd., itd.
Jeśli dla własnego, dobrego samopoczucia wszyscy odwrócimy głowy, bo lepiej nie wiedzieć, to za zakrętem będzie na nas czekał, a może już czeka, oprawca, który dla zabawy wyłupi oczko lub poderżnie gardło.
Bo przecież myślał, że człowiek ma co najmniej dwa życia, skoro kot ma ich osiem.
Chowanie głowy w piasek nic nie da, rzetelna, otwarta dyskusja i jednak, moim zdaniem, zmiana prawa, może zatrzymać tą lawinę zła, znieczulicy...


Tutaj link do wątku pieska wspomnianego przez myszek.
Może ktoś zechce pomóc tej lub innej biedzie:
http://www.dogomania.pl/forum/f28/staru ... ac-123657/
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Post »

Przeraza mnie okrucieństw ludzi.Małe dzieci i zwierzęta są takie bezbronne.Jak można krzywdzić np. takie maleństwo. Obrazek
Awatar użytkownika
tok76
100p
100p
Posty: 196
Od: 18 paź 2008, o 07:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŻORY
Kontakt:

Post »

Ja też pozwolę się wtrącić. Ostatnio z nudów szukałam różnych ciekawych rzeczy w necie. Na animal planet jest policja dla zwierząt tak jak to ktoś niedawno napisał. U nas zwierzęta też zacznie się w końcu lepiej traktować,bo-jak może ktoś słyszał-istnieje straż dla zwierząt,która działa na tych samych prawach co policja dla zwierząt.Niestety straż ta działa na razie na okręgu:łódzkim,wrocławskim,warszawskim,wałbrzyskim i lubelskim. Dla zainteresowanych,a w sumie dla wszystkich podaje stronę. Żeby zobaczyć zdjęcia trzeba wejść w dział "interwencje". Zobaczcie jak zwierzęta umierają i w jakich warunkach żyją. Kiedy to zobaczyłam odechciało mi się kolacji... www.strazdlazwierzat.com.pl
Pozdrawiam, Gosia
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Dzis, nieopodal Skierniewic znaleziono zwłoki okrutnie skatowanego psa.
Fundacja EMIR wyznaczyła nagrodę w kwocie 5.500 zł za wskazanie sprawcy.

http://www.dogomania.pl/forum/f28/ludzi ... go-133208/

Wklejam link, uwaga zdjęcia drastyczne.
Chociaż...P.Sroczyńska skomentowała to dobrze.
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Znajdą winnego i co?
Wypłacą nagrodę a sprawca będzie dalej na wolności, bo dostanie max 2 lata w zawieszeniu i może 500zł grzywny :roll:
Czy zdjęcie drastyczne? hmmm... Owszem, ale poruszając się po dogo trafiłam na bardziej drastyczne obrazki zmalowane ręką ludzką :oops:
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”