W.o. Psach cz.10

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

U nas nie ma z tym najmniejszego problemu. Ze schroniska psy są wydawane bez problemu, niestety nie każdy jest w stanie iść do schroniska i wybrać psa, dlatego niektórzy wolą adoptować te fundacyjne. Np. w schronisku w Radysach jest ponad trzy tysiące psów, ile minut czy może raczej sekund mogą pracownicy poświęcić jednemu psu? Nie mówiąc już o przygotowaniu do adopcji, czyli, przegląd wet, oswajanie, nauka chodzenia na smyczy, kąpiel, strzyżenie itp. Dobrze jak się psiakowi trafi szybka adopcja od czasu oddania do schronu, taki jeszcze nie zapomniał normalnego życia, a te które latami tam wegetują?
Tu jest problem największy, prawny. Takie molochy nie powinny mieć prawa istnieć, ale kasa, kasa, kasa.
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

zielonajagoda pisze:No i tym sposobem wylewamy dziecko z kąpielą, bo przez kulawe prawo wrzucamy wszystkie fundacje do jednego worka, gdyby prawo było precyzyjne nie pozwoliłoby na powstawanie i trwanie takich fundacji o jakich wyżej piszecie.
Niestety. Obracając się w tym środowisku wiesz jakie fundacje są tymi dobrymi a jakie złymi, ale człowiek nie siedzący w temacie przeważnie zwraca uwagę właśnie na te mocno ogłaszane i reklamowane molochy.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Mam prośbę, doradźcie czym pielęgnować sierść u cocker spaniela. Nie ma ,,typowego włosia" tylko takie delikatne, miękkie futro. Wygląda teraz jak owieczka i w takiej formie chciała bym go pozostawić do wiosny. Problemem jest to jaki szampon dobrać aby te futro nie wyglądało jak wysyp dredów, czy naelektryzowany puszek :D . Czy macie jakieś sprawdzone szampony, olejki, odżywki do takiego miękkiego futra.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Jolu, mam tylko jednego kudłacza, dawniej używałam jakieś olejki ze sklepów zoologicznych, ale od lat trzymam jego futerko w ryzach, czyli częste wizyty u groomerki i mam spokój z dredami. Używam tylko odrobiny oleju kokosowego, nie tylko u psów ale i na sobie :wink: . Może ta lektura Ci się przyda :D https://www.psy.pl/olej-kokosowy-dla-psa-tak-czy-nie/

-- 30 gru 2018, o 10:15 --

Olej kokosowy dobrej jakości, jest droższy ale to bardzo wydajny produkt.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Dziękuję za podpowiedź. Kupiłam BIO olej kokosowy nie rafinowany. Toż to jest twarde jak świeczka :D Rozpuściłam trochę i spróbowałam nałożyć na futro. Oj nie równo pokrywa włos. Czy masz jakiś sposób aby go z czymś zmieszać i rozpylić delikatnie.
Czytałam o różnych szamponach i odżywkach dla psów z długą sierścią ale nie jestem się pewna, czy aż tak chcę tyle chemii pakować na psa. Jak sobie nie poradzę to wiosną go wygolę :D Jak na razie to podoba mi się taka ,,czarna owieczka".
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Pokaż jak wygląda jako owieczka :D
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Aby do wiosny :D Moja ,,czarna owca" :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Ale czarnuszek! Prawie tylko zarys widać na tle śniegu.
Ja mam takiego, też z mięciutką sierścią (teraz, bo jak się przyplątał w zeszłym roku miał szczecinę twardą jak szczotka).

Obrazek
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Widać że, ma już swoje latka i ten uśmiechnięty błysk w oku :D Piękny :D

Na zimę mojego nie obcinam ale pielęgnacja takiego futra jest trudna. Wytarza się w pościeli to zaraz podobny do mopa ;:306 Pokazać na zdjęciu też trudno, trzeba ze 20 fotek aby parę nadawało się do pokazania gdzie jest pysk a gdzie ogon :D
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Po siwiźnie poznajesz, że ma swoje latka? Jeden wet mu dał siedem lat, a drugi cztery - spory rozrzut.

Żeby Twój był lepiej widoczny na zdjęciach, można by spróbować trochę zwiększyć wartość EV w ustawieniach.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Dzieciaki trochę urosły, skończyły 2 lata pod koniec ubiegłego roku ale dalej w głowie szczeniaczkowe przytulasy :D
Obrazek
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Piękne dzieciaki ;:167 ;:167 ;:167 czytałam sporo o tych pieskach , mężowi się bardzo ta rasa podoba .
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Nowy piesek mojego brata- Szon i oczywiście Kaiper
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”