W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6330
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Daszeńka
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Madziagos pisze:Natalio,
w życiu przygarnęłam już chyba całe stado kotów.
Różnie bywało, ale ostatecznie zawsze się jakoś poukładało, choć nie wszystkie koty zaczęły darzyć się ogromną miłością.
Dlatego nie poddawałabym się zbyt wcześnie.
Dwa tygodnie to krótki okres, a kotek jest wart grzechu.
Radziłabym Ci zakupić preparat CalmVet dla twojej kici.
Zawiera on między innymi tryptofan, prekursor serotoniny.
Substancja ta poprawia działanie układu nerwowego, zmniejsza stres i wpływa na zmniejszenie zachowań agresywnych.
Jakie wspaniałe FO , gdyż mam dylemat z kotkiem , który zastosuję - skoro zmniejsza stres
Pozdrawiam serdecznie
Stefcia
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Mała stwierdziła, że zawieszoną firankę należy poprawić:


Obrazek
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

A w szufladzie się odpoczywa:


Obrazek
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2336
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Jak koty reagowały na fajerwerki?

Moja kotka wybiegła na balkon i pół godziny obserwowała spektakl.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Moje spały bez stresu, pies więcej się denerwował.
Niemniej jestem za tym żeby zakończyć tę bezsensowny pokaz.
Na fejsbujowych stronach psich i kocich mnóstwo ogłoszeń o zaginionych zwierzakach.
;:14
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
5ynTaX
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 31 gru 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szwecja

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Ja jestem za zmianami przepisów.
Mam 3 kotki które reagują tylko na odgłosy jedzenia oraz wielkiego pieseła który jest notorycznym śpiochem i niejadkiem(nasze szczęście). Pies wychodził z nami na dwór oglądać fajerwerki. Fajerwerki go nie obchodzą, lubi być wszędzie tam gdzie ja. Ja oczywiście byłem z psem na kilku kursach, oraz uczyłem by nie bał się się odgłosów np petardy czy strzałów z broni palnej(min wizyty na strzelnicy).
Teraz pytam : ilu ze znanych Wam właścicieli zaginionych psów, poświęciło swój czas by przygotować swego pupila?
Większość ludzi po prostu nie powinna posiadać zwierząt, bo pełnią rolę zabawki. Posiadanie zwierząt to przede wszystkim obowiązki.

Odnośnie prawa:
-każdy pies powinien być obowiązkowo czipowany po urodzeniu.
-każdy czip rejestrowany w Jednej centralnej bazie danych
-każda zmiana właściciela poparta umową i zgłoszeniem zmiany danych właściciela w bazie centralnej.
-właściciel zawsze odpowiedzialny za szkody spowodowane przez psa
-każda wizyta u weterynarza zaczynać się od sprawdzenia numeru psa i danych właściciela( czy np nie kradziony)
- za rozmnażanie bez rejestrowania i każdy pozostały punkt:2000zl /szt

A co to da?
-W ciągu kilku lat znika problem szmeranych towarzystw pomocy które robią to dla kasy.
-znikają bezdomne psy(każdy ma właściciela)
-znika większość schronisk, gdzie nie zawsze są środki nawet na karme i pomoc wrterynaryjną.
-znika problem pogryzionych dzieci
-znika problem wypadków drogowych z udziałem psów "bezpańskich"
-zapewne zmniejszy się również o co najmniej połowę problem zaginionych psów, bo właściciele zaczną w końcu kojarzyć posiadanie psa z odpowiedzialnością.
Pozdrawiam.

Ps: kiedyś kontaktowałem się z towarzystwem pomocy w sprawie poruszenia problemu i może zmiany przepisów prawa... Dostałem odpowiedź : zajmujemy się tylko zbieraniem pieniędzy.
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Dodam jeszcze: bezpłatne sterylizacje. Niektóre gminy to prowadzą. Niektóre. Szkoda, że nie wszystkie.
5ynTaX
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 31 gru 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szwecja

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Co to znaczy bezpłatnie?
Albo płaci właściciel, albo płacą wszyscy z podatku przy okazji generując niepotrzebne koszta gminom?
To jednak uczciwiej jest żeby płacił właściciel.
Jeśli go nie stać, to może też gmina powinna sponsorować karmę? A może i wszystkie zabiegi weterynaryjne? Najlepiej gdyby gminy organizowały też wyprowadzanie na spacery?

Chcesz mieć pieska kotka? Ok, ale musisz być na to gotowa. Nie masz kasy na karmę, steryluzację, czy szczepienie?
Nie stać Cię na posiadanie. To właśnie zrzucanie odpowiedzialności powoduje problemy.
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

5ynTaX pisze:Nie stać Cię na posiadanie. To właśnie zrzucanie odpowiedzialności powoduje problemy.
Patrzysz jednostronnie. Chodzi mi o ludzi, którzy przygarniają porzucone zwierzęta. Sama mam teraz trzy koty znajdki. Sterylizowałam je za moje pieniądze. Zresztą w moim życiu takich zwierząt miałam dużo więcej (rok temu odeszła mi sunia - także znajdka i także sterylizowana za moje pieniądze). Ja mogłam sobie pozwolić na takie zabiegi, ale już moja sąsiadka nie. Przygarnęła kotkę na okoceniu. Śliczne czarne zwierzątko. Po okoceniu ma 5 małych czarnych ślicznych kociaczków. I już się martwi co będzie dalej. Podsunęłam sposób ze sterylizacją. Niestety jej nie stać na wydanie ponad 100 zł. I to jest problem. O ile mniej byłoby takich porzuconych zwierzaków, gdyby zmniejszyć ich rozrodczość poprzez sterylizację. Owszem, to kosztuje państwo, ale utrzymywanie schronisk, zatrudnianie odpowiednich służ do wyłapywania bezpańskich psów, rozwożenie ich po tych schroniskach też jest kosztowne.

Niektóre z moich przygarniętych zwierzaczków:


Obrazek
5ynTaX
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 31 gru 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szwecja

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Wydaje mi się, że Ty myślisz bardziej jednostronnie.
Ja proponuję rozwiązanie problemu. Ty myślisz że skoro sąsiadka chce kotka a nie stać jej na utrzymanie, to wszyscy powinni się składać na jej zachciankę(nawet jeśli była szlachetna). Co sąsiadka zrobi z 5 małymi? Nie ma 100zl na zabieg ale stać ją na jedzenie i szczepienia? Czy może odda komuś innemu by pozbyć się problemu?
Jeśli poniosłaś kilka razy koszt sama: to super. Ale tym bardziej powinno się zająć tym, by Twoja rola po znalezieniu, ograniczyła się do dostarczenia znajdy do najbliższej lecznicy, gdzie odczyta ją dane właściciela. Brak właściciela? Wtedy dopiero państwo ze wspólnej kasy powinno pokryć wszelkie koszta, utrzymania, leczenia, uśpienia, sterylizacji itp. Koniec.

Możemy gdybać co by było jeśli ktoś coś itp... Ale to są szczegóły.
Podstawą powinien być system który zmusza ludzi do brania odpowiedzialności za swoje zwierzęta.
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

5ynTaX pisze: skoro sąsiadka chce kotka a nie stać jej na utrzymanie, to wszyscy powinni się składać na jej zachciankę
To nie była zachcianka. To był odruch dobrego serca - bo tę kotkę jej podrzucono. Miała wywieźć do lasu? Może do schroniska, gdzie i tak by tę kotkę za publiczne pieniądze wysterylizowano i utrzymywano (bo raczej mało ludzi adoptuje koty) także za publiczne pieniądze.
5ynTaX
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 31 gru 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szwecja

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Yyyym... No skoro nie ma 100zl na sterylizacje to skąd weźmie jeszcze 500 na pozostałe? Razem to już 600 na sterylizacje. Dochodzą koszta szczepień karmy itp, więc jak już wcześniej pisałem :tak, jeśli nie stać jej na utrzymanie kotka, to niech sobie to wbije do głowy i nie wiem, namaluje obrazek albo zbiera zdjęcia kotków. Bo teraz nie ma kasy na szczepienia, odrobaczenie czy sterylizacje 6 kotek. Jak będzie miała środki na utrzymanie, to zawsze będzie mogła jakiegoś przyjąć.
Jeśli ktoś chce mieć kotka, niech go utrzymuje, jak ktoś chce latać rakietą, to też niech sobie lata. Ale co to za komuna, żeby całe społeczeństwo płacilo za czyjeś zachcianki bo jego nie stać? Mamy wspólne drogi, wojsko, policję itp. Ale kotek czy piesek, to indywidualna sprawa i jeśli kogoś nie stać to nie powinien opiekować się zwierzętami. Tak szczerze, to poza sytuacją finansową, wielu ludzi nie nadaje się w ogole na opiekuna, ale to już inna sprawa.
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”