Opryskiwacz nie pryska

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Opryskiwacz nie pryska

Post »

Witajcie, mam tani opryskiwacz. Nie jest może super, ale jak na moje sporadyczne pryskanie, to do tej pory od biedy mi wystarczał. Dzisiaj postanowiłam zrobić oprysk Miedzianem. Pierwszy raz zresztą.Wypryskałam sobie chyba z 4/5 cieczy i opryskiwacz przestał pryskać. Jak go podpompowałam, to sobie syczał, natomiast nie chciał wyrzucać z siebie tego miedzianu. Podkręcałam tę dyszę w te i wewte, ale nic to nie dało. Dolałam wody, bo pomyślałam, że może w zbiorniku jest za mało. Gdzie tam :(. Co się z nim stało, że tak nagle przestał ze mną współpracować? Zatkał się? Pryskając starałam się wstrząsać żeby zamieszać. Sama nie wiem. Syczy tylko i tyle.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Opryskiwacz nie pryska

Post »

Jedna z przyczyn może być, jeśli pompka pompuje i jest ciśnienie w zbiorniczku, to prawdopodobnie mógł odłączyć się wężyk zasysający.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Opryskiwacz nie pryska

Post »

Ale tak sam z siebie? Bo większość substancji udało mi się wypryskać i nagle przestało działać. Spróbuję sprawdzić, ale muszę wylać do jakiegoś pojemnika resztę płynu, bo szkoda.

edit. Przypomniało mi się, że jak już pożądnie podpompuję i ciśnienie wzrośnie, to mi się robi lekkie małe pryśnięcie, a potem to już tylko syk.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Opryskiwacz nie pryska

Post »

Niektóre opryskiwacze mają na końcu wężyka ssącego sitko (siatkę), raczej ono się zatkało. Taki mały z marketu opryskiwacz może się rozerwać przy większym ciśnieniu, tak kiedyś mi się zdarzyło. Nie wszystkie mają zawór bezpieczeństwa i raczej z firmy Malorex są bezpieczne.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Opryskiwacz nie pryska

Post »

Okazało się tak, jak mówiłeś. Spadła rurka ssąca. Niestety trudno ją z powrotem zamontować, bo mimo rozkręcenia tej części i wetknięcia ponownie rurki, dalej wydostaje się samo powietrze.Czy możliwe, że tam się coś urwało? Czy taka część zamienna jest do dostania?

Obrazek

To powiedz mi jeszcze proszę, jaki najprostszy opryskiwacz współpracuje z lancą 3 metrową? Mam wysoką śliwę i nieraz skakałam po drabinach, żeby jak największą część tego drzewa opryskać. Teraz zaświtało mi w głowie, że mam szansę chronić ją w większym stopniu. Tylko nie chce mi się dźwigać zbyt ciężkiego opryskiwacza. Ja mam niewielki ogródek, jakieś 400 m2 - parę drzewek, z których największa to ta śliwa, bo te sadzone przeze mnie to już mają mniejszą siłę wzrostu. :)
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Opryskiwacz nie pryska

Post »

Najbardziej , chyba, może pomóc serwis, bo oni najwięcej wiedzą o dopasowaniu gwintów jaki opryskiwacz posiada.
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Opryskiwacz nie pryska

Post »

Ketmia, spójrz na tego maluszka.
Nie jest ani duży ani ciężki

https://sklep.marolex.pl/profession-5.html

Ja też mam właśnie tego i naprawdę go sobie chwalę. ;:173

A tu, w razie potrzeby,
jest 3 metrowa lanca https://sklep.marolex.pl/lanca-teleskop ... r03mx.html :uszy
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Opryskiwacz nie pryska

Post »

Dzięki, taki właśnie zestaw już zamówiłam :).
A co do serwisu to nawet nie wiem, czy jest taki. Dlatego wolałam kupić sprzęt firmowy, a nie jednorazowy. Ale będę drążyć temat i tak, bo w sumie przydałby mi się jeszcze jeden opryskiwacz, nawet byle jaki, gdyby coś mi strzeliło do głowy i chciałabym pryskać chwasty (czego raczej nie robię).
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Opryskiwacz nie pryska

Post »

Na chwasty powiadasz? ;:109

No to ja znów Ci polecę, tym razem 100% mojego ulubieńca,
( śmigam z nim właściwie przez cały sezon a nawet i po, bo w domu mam też taki choć mniejszy- 1 litrowy :D )
http://sklep.marolex.pl/master-ii-1500-plus.html

Obrazek

Możesz wybrać pojemność jaka Tobie będzie bardziej odpowiadać, są różne od 1 litra do litrów 3.
Ja jednak do ogrodu używam tego 1500 i dla mnie on jest w sam raz.

No cudny jest i bardzo poręczny. ;:173
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Opryskiwacz nie pryska

Post »

A ja Wam powiem, że chyba mnie pomroczność jasna ogarnęła i na mózg mi padło. Ja próbowałam wetknąć ten wężyk tam, gdzie zawór bezpieczeństwa! Przespałam kolejną noc i mnie olśniło! Wetknęłam tam rurkę tam, gdzie powinna być i... działa ;:306 .
Dzięki temu będę miała stary do chwastów na trawniku i nowy do drzew owocowych :).
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Opryskiwacz nie pryska

Post »

Też tak miałam, pełny, dwu- galonowy opryskiwacz z preparatem na mlecz i koniczynę w trawniku i nagle nie działa. Był zmrok, opryskiwacz coś tam syczał. Obeszłam kawał trawnika gdy zorientowałam się, że opryskiwacz nadal ciężki czyli pełny i wrzyna mi się w ramię ( ma jedną szelkę) ;:oj ;:306. Spusciłam powietrze zaworkiem bezpieczeństwa i dopiero wtedy go odkręciłam. Był nowiutki, przed użyciem wszystko posprawdzałam ale nasadzenia wężyka akurat nie! ;:14
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”