Jaki opryskiwacz kupić ?

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
maria55
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 9 kwie 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Po lekturze opinii na temat opryskiwaczy jestem oczywiście zdecydowana za zakup Marolex -u, mam tylko wątpliwości co do wielkości opryskiwacza . Działka spora, ale "działalność ogrodnicza " niewielka - kilka starych drzew którym pewnie przydałyby się opryski, kilkanaście młodych, konieczność - niestety użycia herbicydów ( ogromne zachwaszczenie). Nie przewiduję używania do malowania itp.
Sił nie za wiele - noszenie większych ciężarów odpada - czy opryskiwacz 7-litrowy wystarczy na takie plany? a może za duży? Co jeszcze z osprzętu warto by od razu włożyć do koszyka? Na razie zaplanowałam tylko osłonkę herbicydową.
Czy w praktyce przydają się jeszcze jakieś elementy?
Proszę o radę dla "młodej" - niestety tylko stażem :oops: - ogrodniczki.
Pozdrawiam wiosennie.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Moim zdaniem na "te kilka" drzew wystarczy 7-ka Profession
https://marolex.pl/profession/


Proponuje przedłużacz albo 100 cm albo 3 metrową lancę


https://marolex.pl/akcesoria/ogrodnicze-pl/


Można zakupić też któryś z zestawów dysz.


:idea:
Pozdrawiam.
Miłego dnia!
Admin.
maria55
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 9 kwie 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Post »

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Faktycznie, do starych drzew długa lanca będzie bardzo przydatna.
Pozdrawiam :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Lanca teleskopowa 3 metry + opryskiwacz Profession 7 sprawdzone w praktyce na wyższych drzewach zobaczcie sami rewelacyjnie działa :D
anna_monika
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 29 maja 2008, o 12:11

Prośba o poradę - jaki opryskiwacz?

Post »

Witam serdecznie,
zdecydowałam się na opryskiwacz Marolex, a teraz trudna decyzja: jaki model i jakie akcesoria wybrać? Bardzo proszę o poradę:
- działka jest bardzo duża (1 hektar), czyli będzie sporo chodzenia i noszenia opryskiwacza
- głównie młode nasadzenia (wyłącznie ozdobne), sporo krzaków (w tej chwili ok. 1 metra i mniejszych), trochę drzew liściastych i iglaków (w tej chwili najwyższe ok. 4 metrów)
Myślałam o modelu Profession 9 lub 12 albo o opryskiwaczu plecakowym. Który jest wygodniejszy w użyciu? Czy wystarczy przedłużacz 3 metrowy, czy warto od razu dokupić inne akcesoria?
Pozdrawiam
anna
DUSZEK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 17 cze 2008, o 09:48
Lokalizacja: WARSZAWA

Wybór opryskiwacza

Post »

Witam,
Na początek zajmijmy się kwestią wyboru opryskiwacza. Po pierwsze już sama zaznaczyłaś, że masz dużą działkę i do tego zakładam że sama chcesz ponosić ten opryskiwacz. Dlatego proponuję zdecydowanie opryskiwacz plecakowy najlepiej faktycznie jak to będzie 12 litrowy. Zasada działanie tego opryskiwacza rożni się od kompresyjnych 9 lub 12 litrowych bo po uzyskaniu odpowiedniego ciśnienia jakiś czas możesz sobie spacerować i opryskiwać natomiast w przypadku opryskiwacza plecakowego trzeba uzyskane ciśnienie podtrzymywać przez jednostajne ruchy dźwignią ale technika i jakość wykonania tych opryskiwaczy je tak wysoka że nie sprawia to żadnego kłopotu ani nie jest uciążliwe. A plus jest taki że plecy są równomiernie obciążone i dzięki temu z uśmiechem na twarzy można spacerować po działce.
Natomiast jeżeli chodzi o wybór dodatkowego asortymentu.
jeżeli jest trawnik i będzie on pryskany środkami przeciwko chwastom to proponuję lancę trzyrzędową
jeżeli chodzi o drzewa w zestawie przy zakupie obu rodzajów opryskiwacza standardowo jest lanca 1,35 cm
możesz zakupić przedłużacz 100 cm (mniejszy koszt) i to jest maksymalna długość (przedłużacz łączy się z lancą i otrzymujesz lancę o łącznej długości 2,35 )
lub lancę 300 cm bez rączki (troszkę droższa) i tej lancy już się nie przedłuża.
Natomiast jeżeli chodzi o dodatkowy asortyment myślę że wszystko się okaże podczas użytkowania i wówczas zapraszam do naszego sklepu internetowego na naszej stronie www.marolex.pl .

Pozdrawiam
Duszek
anna_monika
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 29 maja 2008, o 12:11

Post »

Bardzo dziękuję!
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 369
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Jaki opryskiwacz

Post »

Witaj Aniu! Jeżeli jaszcze nie kupiłaś żadnego opryskiwacza proponuję zainteresuj się promocją dla forumowiczów w Malorexie.Co prawda trwa do jutra,ale może się jeszcze załapiesz.Ja mam sporą działkę i zdecydowałam się na plecakowy,bo taki miałam do tej pory ale zaczął przeciekać bo juz stary jest i wiadomo -starość nie radość -.W promocji jest 16 litrowy
ale mozna nalać mniej cieczy gdyby był za ciężki no a przecież mamy zwykle jakichś menów więc po sprawie.Oczywiście zdecydujesz sama ale może ta informacja Ci się przyda.Cena w e-sklepie jest bardzo atrakcyjna w stosunku do np.OBI.
-pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Jaki opryskiwacz

Post »

Witam,

jestem początkującym ogrodnikiem, chciałbym poradzić się odnośnie opryskiwacza. Czy zwykłym opryskiwaczem można białkować drzewa na wiosnę? Cz potrzebna jest jakaś specjalna dysza do wapna? Czy możecie polecić jakiś model?

Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam,

przepraszam za laickość pytań

Lex
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Witaj Lex!
Zapraszam do sekcji gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat opryskiwaczy
producenta firmy Marolex http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=22
Pozdrawiam
KaRo
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=2975 masz opinie na temat opryskiwacza do malowania.
Awatar użytkownika
Joyce
100p
100p
Posty: 145
Od: 8 cze 2010, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rąbień k/Łodzi

opryskiwacz - jaki typ do 1000m2 ogrodu i około 100 roślin i

Post »

witam,
jestem początkującą ogrodniczką - zdecydowanie z pasji niż konieczności... zrealizowałam juz dwa projekty skalniaków i teraz jestem przed kolejnym około 120m2. Pytanie jaki wybrać opryskiwacz do częstego stosowania - opryski na przedziorki, grzyby i inne paskudztwa - wyczytałam na forum, że powinno się to robić co dwa tygodnie zmieniając środki.... Myślę o Profession 7 lub 9 - ale proszę o radę :oops:
Do tego typu oprysków będą tylko rośliny iglaste: sosny, jodły, świerki - łącznie docelowo około 70szt - większych, mniejszych i tych karłowych maleńkich. Jaki będzie najlepszy, najwydajniejszy i najbardziej przydatny do tego typu oprysków - cena nie ma znaczenia :wink:
pozdrawiam Agnieszka
ogród - pasja i miłość
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Re: opryskiwacz - jaki typ do 1000m2 ogrodu i około 100 roślin i

Post »

Intensywność oprysków zależy jednak od kilku zmiennych - np. pogody, użytych odmian, gatunków.

Do nawożenia dolistnego używam większego opryskiwacza, a ogniska różnych chorób czy szkodników likwiduję na bieżąco często rozrabiając tylko 0,5 litra cieczy roboczej. Ale taki opryskiwacz z lancą 7 litrów też sobie kupię :wink:

Ps. 10 litrów to 10 kg - spory ciężar - może poręczniej dwa razy po 5 litów zatankować :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”