Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Florku faktycznie w tym roku dalie szaleją, ale niestety zielsko też szaleje i jak się trochę tego zielska pozbyliśmy, to okazało się, ze sporo dalii jednak nie wzeszło. Calimę mam drugi rok, a Hollyhill Calico to świeży nabytek, ale od razu zwraca na siebie uwagę.

Soniu Evenah i mnie zachwyca - to moja zeszłoroczna miłość :D W tym roku mam już nową, ale muszę dobre zdjęcia zrobić, żeby Wam ją przedstawić :D
Straty niestety są nieuniknione - ja pewnie dopiero przy wykopkach będę wiedziała ile straciłam - teraz wolę się nie denerwować... poza tym może coś jeszcze odbije?

Narine faktycznie - przodowniczki pracy ;:306 A dość późno były w tym roku sadzone, a dużo wcześniej zakwitły - widocznie chciały mi sprawić przyjemność :D Hollyhill Calico i Evenah faktycznie zwracają uwagę. Muszę się zebrać i porobić trochę zdjęć, żeby inne nie czuły się zaniedbane :wink:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu odwiedzam Cię w ogrodzie ale po cichutku i cieszy mnie,że mimo problemów działasz , a ogród kwitnie sprawiając Ci wiele radości i przyjemności.
Bedę podziwiać dalie u znajomych na forum bo większość moich była pochłaniana na bieżąco przez ślimaki. Po prostu nie dawałam rady aby wszędzie rozłożyć granulki. Warzywnik był priorytetem i wiele innych kolekcji ... po prostu poddałam się.
Zauważyłam,że powojniki nie są w menu slimaków więc się uchowały i kwitną ale tak pięknych to ja nie mam.
Pozdrawiam
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Krysiu staram się :D Powojniki wielkokwiatowe tylko na początku sezonu wyglądają pięknie - zużywają wtedy chyba całą energię na kwiaty, a potem kaput. W tej chwili to suche, brzydkie łodyżki. Też większość ogrodu zaniedbałam, ale może się uda kiedyś to nadrobić :D

Przedstawiam moją siewkę 9/2016 - moja chluba i duma :D Nie dość, ze silny i wysoki liliowiec, to jeszcze jaki wytrwały w kwitnieniu ;:oj Na zdjeciu nie widać jego urody, ale chciałam pokazać, że po pierwszym kwitnieniu łodygi już zaschły, a on sobie teraz nadal kwitnie i jeszcze ma mnóstwo pąków. A to jest naprawdę mała kępka...
Obrazek

I zakwitła mi teraz taka hosta. Wszystkie inne już dawno przekwitły. Ma duże pachnące kwiaty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Własna siewka liliowca to już naprawdę wyższa szkoła jazdy. Czasem mnie kusi, żeby też popróbować, ale dotychczas jakoś się nie złożyło.
Czy ja dobrze rozumiem, że czekałaś na kwitnienie cztery lata?
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu ważne,że chcesz dalej spełniać swe pasje , cieszyć się i dzielić radością z innymi.
Siewka liliowca udana wiec czas na kolejną :)
Mnie raczej nie kusi bo już miejsca brak na takie zachcianki ale ... kto wie ???
Na zdjęciu kwitnąca hosta to
Hosta plantaginea (Funkia babkowata) zwana także japońską. Bardzo lubię jasno zielony kolor liści wyróżniający ją wśród innych. Sporadycznie przypala ją słonce czego nie powiem o innych :( Zawsze sadzę ją w takim miejscu aby czuć jej zapach. Jej termin kwitnienia to własnie VIII/IX.
Mam w swej kolekcji jej siostrzyczki (krzyżówki) i one też przepięknie pachną.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Przepiękna siewka liliowca! Naprawdę możesz być dumna ;:333 Mam sporo własnych siewek, bo nasiona często się zawiązywały i wysiewałem przez kilka lat. Ale były to przypadkowe zapylenia więc nie tak piękne.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Wandziu liliowce zwykle zakwitają w 3 roku od posiania. Niektóre mogą już zakwitnąć na drugi rok. W 4 roku to już i spóźnialskie muszą zakwitnąć :D W zeszłym roku część już kwitła, a w tym roku zakwitły już wszystkie - i to obficie. Z wyjątkiem nr 13 - ten miał pecha i został skutecznie wypielony... A tak w ogóle to liliowce są dość łatwe do wyhodowania z nasionka, więc można się pobawić ;:333

Krysiu dzięki za identyfikację hosty :D Matka koleżanki z pracy przywiozła ją z Ukrainy i pięknie im się rozrosła, więc w zeszłym roku dostałam kawałek. Na wiosnę mi ją trochę zdeptali i połamali, ale jak widać jej to nie zaszkodziło. U mnie rośnie pod orzechem, wiec słońce jej nie zaszkodzi. W 2016 popełniłam siew liliowców i potem w 2017. I na tym się zatrzymam, bo żal by mi było potem wyrzucać roślinki...

Florku u mnie w sumie też przypadkowe zapylenia. Teraz zbieram nasiona i wysyłam akcję wymiany nasion - niech inni mają na czym eksperymentować. Ale nie mów, ze Twoje nie są piękne - wczoraj robiłam trochę porządków w zdjęciach i sprawdzałam u Ciebie nazwy liliowców. Przy okazji wypatrzyłam przepiękną siewkę - mam nadzieję, ze ją mam, bo jakąś Twoją siewkę na pewno mam, ale jakoś mi się aparat z jej kwitnieniem nie zgrał, a ja zupełnie nie pamiętam, jak wygląda - trochę u mnie w tym roku zarosło i nie wszystko było widać... ;:224

To jak już zaczęłam, to pochwalę się resztą moich siewek :D

1/2016
Obrazek

2/2016
Obrazek

3/2016
Obrazek

4/2016
Obrazek

5/2016
Obrazek

6/2016
Obrazek

7/2016
Obrazek

8/2016
Obrazek

9/2016
Obrazek

10/2016
Obrazek

11/2016
Obrazek

12/2016
Obrazek

14/2016
Obrazek

15/2016
Obrazek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Przepiękne siewki; takie z wyższej półki ;:180
Mam kilka ładnych siewek ale nie moich. Choć moje też co poniektóre bardzo lubię i uważam, że są w porządku ;:173
Mam nadzieję, że wkrótce pokażesz dalie 8-)
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Mówisz i masz :D Porobiłam dzisiaj trochę zdjęć. Ale przy okazji zobaczyłam, ze dużo odmian jeszcze nie zakwitło, dużo wypadło i na dodatek trochę się przy sadzeniu namąciło... nie wszystko co rośnie zgadza sie z tym, co jest zapisane na planie... ;:224

Prócz dalii kwitną zimowity i.... irysy :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Lake Tahoe
Obrazek
Red Infusion
Obrazek
Serenade
Obrazek
Inca
Obrazek
Gallery Singer
Obrazek
Peachette
Obrazek
Gallery Sisley
Obrazek
Gallery Art Nouveaux
Obrazek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu podziwiam Twoją kolekcję ... w krótkim czasie rozrosła się i pewnie planujesz znów zakupy ?
Dalia Peachette - subtelna i delikatna piękność :)
Pozdrawiam
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Krysiu pewnie, ze zakupy planuję, ale o tym sza.... głośno nie wolno o tym mówić, bo jeszcze ktoś z rodziny usłyszy ;)
Peachette ma oryginalny kolor i jak widać na zdjęciu - bardzo lubią ją pszczółki :D
Dalie wreszcie trochę odżyły i mam nadzieję, że nie będzie przymrozków do listopada...

Topmix White
Obrazek

NN żółta ciemnołodygowa - nowe kwiaty wyglądają na kołnierzykowe
Obrazek

Topmix Red
Obrazek

Topmix Yellow
Obrazek

Gallery Rivera
Obrazek

Freya's Paso Doble
Obrazek

Seattle
Obrazek

Melody Latin
Obrazek

Pianella
Obrazek

Red Pigmy
Obrazek

Star Surprise
Obrazek

Life Style
Obrazek

Polka
Obrazek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Dzięki za pokaz dalii! Szczególnie podobają mi się te z serii Gallery. Do 'Gallery Sisley' wzdycham, bo mi wypadła. 'Gallery Singer' też piękna! A 'Seatle' widzę, że całkowicie zgubiła białe końce? U mnie ona chyba już całkiem wypadła, bo nie widzę jej a była marna przy sadzeniu.
U mnie też niektóre odmiany kosaćców zakwitły teraz ponownie :shock:
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Niestety nie pamiętam jakie były karpy moich Galerek przy sadzeniu - to nie jest ich pierwszy sezon u mnie, więc jest szansa, ze będzie z czego dzielić. Seattle pierwsze kwiaty miała książkowe, a teraz faktycznie biel zupełnie zgubiła. Zresztą York & Lancaster też nie ma śladu bieli i to samo Hollyhill 6 in 1 - może jakiegoś składnika u mnie w glebie brakuje, który jest u nich odpowiedzialny za biały?
Irys Snow Flurry kwitnie w najlepsze, podobnie jak siewka liliowca - widocznie im akurat dobrze....

NN ball od Basi
Obrazek

Totally Tangerine
Obrazek

Razzle Dazzle
Obrazek

Bahama Apricot też straciła białe końce
Obrazek

Blue Bird
Obrazek

Jakaś niespodziewajka - być może Jamaica
Obrazek

Playa Blanca
Obrazek

Night Butterfly
Obrazek

Ponoć Arabian Night, ale jakoś mnie nie przekonuje...
Obrazek

Saint Martin
Obrazek

Alauna Clair Obscur
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”