Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2317
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kwiaty kielichowca i paulowni super! Tę drugą roślinę mam od roku więc pewnie jeszcze poczekam, zanim dorośnie i potencjalnie będzie gotowa na kwitnienie. Ale już się cieszę :tan
No to chyba jako pierwsza pokazałaś kwitnącą dalię ;:333 Ja pechowo karłowe dalie posadziłem w miejscu, gdzie pojawiły się nornice. Tym sposobem straciłem kilka odmian. Żółtej Top Mix mam na szczęście dużo i też wkrótce zakwitnie ;:65
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kielichowiec wonny na żywo mnie nie zachwyca - inne odmiany kielichowca mają ładniejsze kwiatki. Ale sam krzak się ładnie prezentuje. Paulowni od nasionka do kwitnienia 5 lat wystarczyło - tylko musi mieć słoneczne stanowisko.
U mnie żółta pąki miała już w piwnicy, a że przed posadzeniem pędy się zahartowały, więc w ziemi się wzmocniły i mimo, że bardzo późno w tym roku sadzone były, już zakwitły.
Niestety kilka też straciłam - w zeszłym sezonie dostałam kilka w postaci sadzonek i niektóre wytworzyły za słabe karpy. Wszystko posadziłam, ale widzę, że część nie wychodzi.
Obrazek

Florku kojarzysz tego czekoladowego irysa poniżej? Bo wydaje mi się, że mam go od Ciebie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu pierwsza dalia zakwitła. ;:215 Też zrobiłam z podpędzonych dalii sadzonki, ale żadna nie zbudowała karpy, która by przetrwała zimę. Za to byłam zaskoczona niskimi z siewu, kupionymi na giełdzie hurtowej. Wszystkie miały ładne, choć małe karpy i podpędzone już kwitną. :tan
Iryski cudnie kolorowe. ;:oj
Miłego świętowania. ;:196
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Soniu niektóre sadzonki wytworzyły całkiem porządne bulwy - zapewne zależy od odmiany i warunków. Iryski niektóre pięknie zakwitły, inne wcale. Ale troszkę je zaniedbałam... :oops:
Dalii Topmix Yellow mam cały rządek, wiec trochę kwiatków już jest. A tymczasem zakwitła kolejna Topmix - tym razem White. I widzę, ze zaczyna rozwijać się Inca. :tan
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu mam podobny problem z wisterią, nie z nasionka ale kupiona nie kwitła bardzo długo i jedynie liście i pędy szaleją. Rok temu skierowałam ją na specjalnie postawioną pergolę, a ta nic tylko chce zdominować winorośl. Dobrze, że chociaż cięcie jej nie szkodzi. U Ciebie prawie lato patrząc na kwitnienia :wit
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2317
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Ten czekoladowy kosaciec to 'Christabel'.
Ja mam zdziesiątkowane dalie karłowe, bo w miejscu posadzenia pojawiły się nornice. Żółtej Top Mix mam dużo więc na pewno nie wyginie ale Top Mix White chyba straciłem :(
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Moje Inki ładnie wyszły, ale pąków jeszcze nie mają :-( Gratulacje! Kremowy irys - miodzio!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

A moje dalie nie wszystkie wyszły. Chociaż mam jeszcze nadzieję, bo wczoraj zobaczyłam kolejne malutkie listki
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Moje strasznie nierównomiernie. Jedne dopiero niedawno wyszły, a inne już mają pąki kwiatowe. I to akurat moje najulubieńsze są aż tak w tyle. Choć muszę powiedzieć, że karpy po tej zimie wyglądały świetnie, jak nigdy dotychczas.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Masz rację Marysiu - wisteria to potwór, który robi co chce. U mnie też koniecznie chce wleźć na dom i rozwalić rynny. I zadusić paulownię. Trzeba ciąć mocno - i to kilka razy w roku.

Florku grunt, że u mnie Topmix White żyje :D Dwa lata temu u mnie padła i brałam od Ciebie, więc widoczne tak nam pisane, żeby krążyła ;)

Miłko u mnie w tym roku wyjątkowo wcześnie kwitną - mimo ze późno sadzone były. Nawet już pierwsza wysoka zakwitła. Kremowego irysa mam dwie kępy - każda z innego źródła i tak mi się zdaje, ze mimo że są bardzo do siebie podobne, to chyba jednak dwie odmiany.

Gosiu u mnie to samo - kilka nie wyszło. Niektóre sadziłam już bez większych nadziei, ale w sumie nigdy nic nie wiadomo... Też jeszcze jakieś maluchy wychodzące widać.

Wandziu wszystko zależy od odmiany. Część karp za mocno mi wyschła, wiec teraz mają opóźnienie i ledwie wychodzą. A inne już w najlepsze kwitną. Ale niestety przechowuję w piwnicy w bloku i jest tam trochę za ciepło. A na dodatek w tym roku nie mogłam ich tam odwiedzać i zwilżać.

Gamelan
Obrazek
Gallery Rivera
Obrazek
NN niska pomarańczowa
Obrazek
Topmix Red
Obrazek
Inca
Obrazek
Gardaia
Obrazek
I trochę różyczek :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Coraz więcej dalii kwitnie i jest już na co popatrzeć. A właściwie byłoby, gdyby nie rosnące jak na drożdżach zielsko :;230

Hartenaas i Mystere.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Gosiu to goździk? https://www.fotosik.pl/zdjecie/702f26f71d7f2ac8
Dalie coś kiepsko mi wychodzą, jedynie jedna ruszyła dobrze, coś chyba u nas nie rok dla nich ;:185 , muszę pogrzebać w ziemi czy nie zgniły albo nie wiem sama, może karczownik mi je podebrał, a miało być tak pięknie ;:223
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu, tyle dalii już Ci zakwitło! :shock:
Moje siedzą, rosną w liście i ... na tym koniec.
Widzę też śliczne różyczki. ;:138
A to? https://www.fotosik.pl/zdjecie/6589c63f297f5fee Czy to jakiś irys? Śliczny! ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”