Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Zdjęcia naszych ogrodów.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Florku Bodacious w tym roku faktycznie u mnie daje popis - od początku ma mnóstwo kwiatów, a krzak jest jednym z najwyższych. Veritable w zeszłym roku bardziej w kierunku fioletu szła i wtedy bardziej mi się podobała. Ale w tym roku niektóre dalie mają problem z kolorem - Tanjoh też w róż poszła.
Lucynko u mnie jak na razie Bawełniana róża (Róża konfederatów, Hibiscus zmienny) ma kwiaty tylko różowe, ale cieszę się, ze w ogóle zdążyła zakwitnąć :tan Jeśli zima będzie jak ostatnia, to Twoje karpy bez problemu się przechowają na działce. Ale jeśli będą zapowiadać większe mrozy, to zabierz je do blokowej piwniczki.

Serenade
Obrazek

Purple Puff
Obrazek

Honey
Obrazek

NN
Obrazek

Bora Bora
Obrazek

NN
Obrazek

Shiranui
Obrazek

Mom and Dad
Obrazek

Mingus Alex
Obrazek

Mingus Leroy
Obrazek

Purple Explosion
Obrazek
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Hej, Kasiu! :wit Wpadłam popodziwiać Twoje dalie - i jest co! Wspaniale kwitną, naprawdę aż żal kopać. U mnie kiepsko w tym roku, kilka zakwitło dopiero co, kilka w ogóle nie zamierza. Trudno, może nowy sezon będzie lepszy. A wykopki już zaczęłam, korzystając z bezdeszczowego dnia, w piątek.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu, piękne masz te dalie, jakie bogactwo kolorów i kształtów ;:333
Podziwiam nie tylko za ilość odmian, ale także za ogrom pracy, którą musisz włożyć w wykopywanie jesienią i wiosenne nasadzenia, czy je podpędzasz na wiosnę?
Bardzo lubię dalie, niestety , działka mała, a i miejsca do przechowywania brak.

Pozdrawiam Irena
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Ika :wit Ja też zaczęłam już wykopki - 1/5 mniej więcej jest już wykopana. Trzeba się spieszyć póki pogoda dopisuje :D

Irenko wiosną po posadzeniu zwykle sypnę im obornika lub nawozu do pomidorów, ale potem jakoś tak szybko czas ucieka, że z kolejnymi zasileniami już się nie wyrabiam... ;:224 Przechowywanie nie jest tak straszne - po spakowaniu zostaje kilkanaście pudeł. Jak się je dobrze ułoży w piwnicy, to nawet dużo miejsca nie zajmują ;)

Niestety podczas wykopywania widać jak duże straty poniosłam w tym roku - po ścięciu łodyg odsłaniają się puste miejsca i zbieram mnóstwo bezpańskich znaczników... Pstryknęłam kilka zdjęć - ostatnie zrobione w tym roku :(

Red Labyrinth - trochę niewyrośnięta
Obrazek

Black Jack - żal wykopywać, bo niedawno dopiero zaczął kwitnąć, a krzak dorodny
Obrazek

Zoey Rey - też zakwitła późno, ale kwiatki ma w tym roku nędzne
Obrazek

Rosalinde - taki słodziaczek, ale ładnie się rozrosła od zeszłego roku, kiedy trafiła do mnie w postaci sadzonki
Obrazek

Bon Odori - zeszłoroczna - wtedy strajkowała, w tym roku mocno się zapóźniła, ale wygląda obiecująco, więc najwyraźniej mam dwie :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2313
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kwiatek 'Zoey Rey' na zdjęciu piękny pomimo, jak piszesz, że nędznie kwitła ta odmiana. U mnie też słabo w porównaniu z ub. rokiem.
Ty wykopujesz, a ja na razie wykopałem wszystkie te, które się nie spisały w tym roku. Kilkadziesiąt karp. Drugiej (w wielu wypadkach trzeciej) szansy nie będzie.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Florku Zoey Rey wyrosła jednym wysokim badylkiem i zdążyła mieć tylko tego jednego kwiatka. Nie był też zbyt duży. Ale cieszę się, że jest :D U mnie wszystkie już dawno wykopane i przewiezione do przechowalni, w normalnych warunkach mogłyby pobyć w ziemi do tej pory, czyli miesiąc dłużej. Spakowane zostały wszystkie i pewnie dopiero podczas zimowej inwentaryzacji, albo wiosennego sadzenia, będzie selekcja. Chociaż ja tylko jednej szansy już nie dam - Vuurfogel, bo to już jej enty rok z rzędu. Widziałam jeszcze niepokojące objawy na trzech, ale to cenne odmiany, więc w przyszłym roku szansę jeszcze dostaną.
Bieżących zdjęć niestety nie mam, ale zostało jeszcze kilka wspominkowych sprzed miesiąca - dwóch.
Bridgewiev Aloha
Obrazek
Sunshine
Obrazek
Musson Silverback
Obrazek
Cherokee Beauty
Obrazek
Tohsuikyoh
Obrazek
Cabana Banana
Obrazek
Hollyhill Black Beauty
Obrazek
Treby Dainty
Obrazek
Irish Pinwheel
Obrazek
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu witaj mam Ciebie :wit pierwsze to dalie juz mnie urzekły ,już mam u koleżanki obiecane na 2021 na zasadzie zamiany ,tylko mam problem z przechowanie karp, piwnica jest za ciepła ,ale próbuję w tym roku , zobaczymy co będzie ,gdzieś czytałam by je okrywać tez wigotną ściereczką to może bliżej wiosny ?co myślisz o tej metodzie ?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Dalie Kasi to prawdziwa uczta dla oczu! ;:138 ;:138 ;:138
Masz tego dobra, kochana, spokojnie można Cię nazwać Królową Daliową. ;:195 ;:32 ;:433
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Bogusiu ze ściereczką bym nie ryzykowała - to działa w obie strony: najpierw odda trochę wilgoci, a potem będzie zabierać. No chyba że będziesz często kontrolować, co sie dzieje pod ściereczką. Ja po prostu spryskuje te przeschnięte, a w ekstremalnych przypadkach wkłądam na trochę do miseczki z wodą, zeby się więcej napiły.

Lucynko pochlebiasz mi ;:167 Ale naprawdę jest tu więcej osób, które mają tego dobra jeszcze więcej ode mnie.

Red Infusion
Obrazek
Hollyhill Calico
Obrazek
Purple Puff
Obrazek
Life Style
Obrazek
Polka
Obrazek
Lavender Ruffles
Obrazek
Tottaly Tangerine
Obrazek
Chic a Dee Us
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Anna N
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 2726
Od: 30 cze 2011, o 00:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu imponująca kolekcja dalii.
Nawet nie potrafię wybrać najpiękniejszej bo boję się,
że inne bym skrzywdziła.
No i bardzo ważne, że znasz nazwy odmian.
Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu, ilość Twoich dalii jest imponująca ;:138 Mnie w oko wpadła Life Style i Cherokee Beauty. Wiosną muszę koniecznie kupić kilka i nawet już wybrałam dla nich miejsce.
Muszę też pochwalić wysiane przez Ciebie liliowce. To już naprawdę wyższa szkoła jazdy ;:224 ;:333
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2313
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

'Hollyhill Calico' chwaliłem już raz ale warta jest, by to powtórzyć ;:333
'Chic A Dee Us' jest niesamowita! Biały środek a potem rozbielenie czerwonego koloru - cudo i unikat w świecie dalii!!!
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

:wit Kasiu cudowna kolekcja dalii, gratuluję ;:138 ;:138, a ja nie mam ani jednej :cry:Muszę to zmienić, gdyż na jesieni u mnie smutno :wink: Pozdrawiam serdecznie ;:167 ;:cm
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”