Leśny zakatek...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Leśny zakatek...

Post »

Obrazek
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Leśny zakatek...

Post »

Ale piękne nasadzenie z trawami ! Masz więcej fotek ?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Leśny zakatek...

Post »

Witaj :wit . Piękne trawy ;:138 . Również domagam się większej ilości zdjęć :lol:. Pozdrawiam i zdrówka życzę :wit.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Leśny zakatek...

Post »

Cześć Wam :D z trawami na razie nic więcej nie mam bo moja przygoda zaczęła się od tego ronda właśnie :D ale... powiększyłam sobie rabatę
na której rosły mi poprzedni dalie i zmieniłam rośliny :lol: z racji tego że coraz gorętsze lata, poziom wód gruntowych strasznie opada(przynajmniej u mnie ) i mało deszczów
zmieniam wystrój ogrodu na bardziej ..preriowy :D oto jedna z moich nowych rabat, ale efekty to dopiero w lipcu i sierpniu ;:224

Obrazek
a tutaj mój projekt jak ma być ;-)
Obrazek
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Leśny zakatek...

Post »

Dość długo mnie nie było,ale jak widzę tłumów odwiedzających też nie :lol:
jednak dla zainteresowanych zostawiam kilka zdjęć mojego ogrodu, 4 rok użytkowania od ...ugoru jaki był :D



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To wspomnienia z zaległego lata :) a na dzień dzisiejszy :


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Natomiast krecik "zmusił" mnie nijako do założenia rabaty w cieniu sosen :lol:



Obrazek

Obrazek

Już wysiałam hosty i żurawki, w planie jeszcze tawułki ,naparstnice i orliki :-)
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Leśny zakatek...

Post »

:wit Jak na 4 lata to efekt wow ;:oj Ta hortensja to Anabel?
Siew hosty? Nigdy nie rozmnażałem z nasion :wink:
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Leśny zakatek...

Post »

Lenko dołączam do tłumu odwiedzających Twój młodziutki ogród, który bardzo mi się podoba. Trawy, róże są cudowne ;:333 Mój też będzie miał piąty sezon. Hosty i żurawki też wysiewałam i nawet się udało, wczoraj wysiałam heliotropa :D Pozdrawiam cieplutko i życzę powodzenia z wysiewami ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Leśny zakatek...

Post »

Widok czarnej, pulchnej ziemi na ostatnim zdjęciu wywołał we mnie ciepłe uczucia i pobudził ogrodniczą wyobraźnię :D . No ale cóż, mamy teraz biało i mrozy. Podziwiam Twój ogród a w nim róże. Widzę, że masz sporą kolekcję. Czy jedna z nich, ta fioletowa, to może Novalis? Twój ogród wygląda bardzo dojrzale, ma już swój klimat dzięki rozrośniętym krzewom i dużym drzewom, róże masz już takie dorodne, duże krzaczki.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Leśny zakatek...

Post »

Dzień Dobry:)

Spory arsenał u Ciebie, tylko się cieszyć.Ja mam niedosyt, brakuje mi metrów, a tyle roślin mi się podoba :wink:
Róże uwielbiam, pięknie Ci rosną, oby tak dalej ;:63

Pozdrawiam ;:7
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Leśny zakatek...

Post »

Ostatnio mam trochę mało czasu na ogród i postanowiłam ,że w tym roku nic siać nie będę...cóż nie mam silnej woli widocznie :lol:

Mateusz dziękuję :) mi się ciągle wydaje ,że się coś mało rozwinął od przeprowadzki 8-) hortensja to Anabelle sąsiadka myślała ,że to wersja stron
ale nie :wink: na wiosnę po prostu ją mocno tnę i wycinam słabe pędy dzięki temu rosną mocne i duże kwiaty, a hosty i żurawki sieję pierwszy raz zobaczymy co z tego da :lol:

Obrazek

Halinko mój ogród przy twoim 5-letnim to jakiś mało roślinny ;:224 mam nadzieję,że za rok będę miała ciut więcej kwiatków 8-) zdaje mi się ,że też wysiewałam 2 lata temu heliotropa ale nic z tego niestety nie wyszło, dlatego w tym wysiałam goździka ogrodowego Szabo :D

Obrazek

Kasiu ta fioletowa róża to nn z marketu, mam jakieś 25 krzaczków róż :D praktycznie wszystkie są z pudełeczek marketowych oprócz dwóch sztuk róż pnących
które wysadziłam teraz na jesień 8-) bardzo lubię róże i staram się dbać o nie, mało kiedy używam chemii(obok mam pasiekę) jednak mój mąż już kilka razy ściął kosiarką dorodne krzaki ;:14
jednak pewien "dziadek" zdradził mi przepis jak je zmobilizować do szybkiej odnowy :D natomiast faktycznie dzięki temu ,że dostałam w spadku dorodne drzewa owocowe i krzewy ogród wygląda lepiej :-)

Obrazek

Aniu róże uwielbiam, marzy mi się ogromny ogród różany hmmm...może kiedyś ;:224 mnie na początku wielkość tego ogrodu przerosła, z bloku na hektary i szok
co sadziłam to jakoś "znikało" mi z widoku :lol: teraz po 4 latach wiem ,że żeby u mnie było coś widoczne muszę sadzić min.po 10 sztuk :;230 dlatego też zrezygnowałam z dalii
które podziwiałam u Ciebie w wątku, za dużo czasu schodziło mi na wykopywaniu ich :shock: dlatego przerzuciłam się na byliny.

Obrazek
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Leśny zakatek...

Post »

Jak pięknie już "zarosłaś" Lenko!!! :D
Bardzo mi się podoba Twój zakątek.

Hosty siałam już,kiełkują i rosną chętnie ale żurawki? :D One chyba bardzo maleńkie nasionka mają?
Przy takim ogromnym areale trawy sa alternatywą a może powinnaś ptez pomysleć o krzewach ozdobnych z liści,kwitnące i obsypujące się kolorowymi koralikami np.
ognikach,irgach,tawułach,krzewuszkach,żylistkach,kalikarpach,pęcherznicach i wielu innych.
Jest w czym wybierać na rynku.
Im nie straszna będzie susza jak tylko się zaaklimatyzują oczywiście.
Ogród różany to piekne ale również ogromne wyzwanie.
Róże śą wyjątkowo absorbującymi krzewami,wymagają opieki od wczesnej wiosny do późnej jesieni.
Ciecie,przycinanie,odcinanie przekwitłych kwiatów,nawożenie,opryski na choroby,opryski przeciw szkodnikom no i niestety ciągłe podlewanie.
Róże potrzebują dużo wody... często padają ofiarami chorób które je eliminują z ogrodów.
Ich kwiaty i zapach jednak wynagradzają nam ten trud.
Powodzenia życzę :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Leśny zakatek...

Post »

Lenko co Ty opowiadasz, masz piękny ogród i dużo roślin, ale przy takiej powierzchni, to faktycznie potrzeba czasu aby go zapełnić. Jesteście jeszcze młodzi i wszystko przed Wami ;:167 Ja sadziłam wszystko szybko i chaotycznie, nic nie jest przemyślane :cry: Zależało mi tylko na tym, aby szybko urosło i móc się cieszyć. Dzisiaj jest jak jest i raczej już tak zostanie. Też kocham róże, ale się poddałam, gdyż ta czarna plamistość mnie dobijała. Heliotropa bardzo lubię i kupowałam zawsze sadzomki, ale dostałam nasionka to spróbuję, może się uda. :D
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Leśny zakatek...

Post »

Karolinka dziękuję, staram się co roku coś własnego posadzić :D Jeśli chodzi o krzewy kwitnące to mam, nawet posadzone w kupce tak po 5 sztuk ,ale ....nikną w ogrodzie :lol:
mam :ogniki,krzewuszkę, pięciorniki a w zeszłym roku posadziłam pęcherznice :D jest tylko jeden mały problem..tam gdzie mam najwięcej miejsca i słońca to kiedyś był olbrzymi wybieg dla kur
i ziemia niestety ma za dużo azotu,mało co chce dobrze rosnąć oprócz trwa właśnie i liczę,że ten azot wyciągną z gleby:twisted:
Zastanawiam się nad perukowcami czy dadzą radę :?: ;:224 jeśli chodzi o żurawki to nasion praktycznie nie widać gołym okiem siałam w ciemno ;:224 a z różami oj wiem co to jest z tym ,że u mnie
odpukać w miarę sobie dają radę,podlewam po całych roślinach gnojówką z pokrzyw i skrzypu i jakoś nic ich nie łapie nawet mszyca mało kiedy gości :D i jak już jest ręcznie likwiduję bo mało, za to na wczesną wiosnę daję im jeden oprysk i ze dwa razy zasilam saletrą :D z wodą to też nie przesadzam bo rosną w takim miejscu gdzie po południu jest tylko słońce.Czy będę miała ogród różany okaże się za ...kilka lat :;230


Obrazek


Obrazek

Halinka ja też sadziłam jak popadnie ale się opamiętałam po drugim roku :lol: ale tak prawdę mówiąc ja lubię takie dzikie ogrody, niepoukładane takie jak za dawnych lat były ;:167 większość moich roślin jest miododajna, nawet posadziłam dwie lipy dla pszczół z sąsiedztwa :) mam nadzieję ,że nasze wysiłku z sianiem nie pójdą na marne :D

Obrazek
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”