U Gabi na działce

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Witam moich gości Irenkę i Marysię.Irenko od kilku lat jestem taką sową uwielbiam noc.Nawet nie raz jak mąż miał wolne to namawiałam go na samochodowe nocne wędrówki po Dąbrowie Górniczej i ościennych miastach.Teraz nie mogę bo mamcia boi się o nas i się denerwuje tymi wypadami.Irenko dziękuję za to że jesteś ze mną i mnie rozumiesz .Staram się wyjść z tych smutków.Marysiu mnie się prawie wszystkie rośliny podobają oczywiście poza uciążliwymi chwastami i to jest moja wada bo bywało tak że na co rzuciłam okiem to kupowałam.Pomału zaczynam rozumieć że nie wszystko mogę mieć.Tym bardziej że ja nie chcę większej działki bo nawet to co mam nie zawsze daję radę porządnie wyplewić.Te Skałki to dla mnie tak jakby początek Jury jak się stanie na samej górze widać z nich dymiącą Hutę Katowice a jak jest odpowiednia pogoda to moje miasto a czasem i góry.Zwiedziłam Jurę będąc nie raz na obozie harcerskim a później razem z mężem wędrując na pieszo i podróżując samochodem.Ta chmura na zdjęciu pokazała co potrafi przyroda.Potwornie lunęło ,wiuchneło,ledwie dojechaliśmy do domu a później rozpętała się potężna burza. Ten jeżyk to wyrwany przez mojego męża z rąk sąsiada rzucił nim ,dobrze że biedak spadł na maliny bo inaczej było by z nim źle.
Marysiu ten wiciokrzew ma w większości białe kwiatki ale część jest kremowa .Kupiłam go w Świerklańcu jako biało czerwony.Nazwy oczywiście nie pamiętam.



Też mam rudbekie to moje ulubione kwiaty są takie radosne zwłaszcza w pochmurne dni.W 2016 r wyjątkowo wcześnie u mnie kwitły.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi, podziwiam Twoje lilie. Śliczne są. ;:215
Uwielbiam burzowe oznaki świetlne nocą. Siadam w oknie i patrzę sobie na te cuda natury. Błyskawice nocne fantastycznie barwią niebo. ;:63
Widzę też, że mieszkasz w bardzo ładnym miejscu. ;:333
Okolica bardzo malownicza. ;:63 Bardzo! ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Będzin nocą
Obrazek
Zamek w Będzinie
Obrazek
Pałac Mieroszewskich w Będzinie (Piękne wnętrze i ciekawe wystawy)
Obrazek
Dąbrowa Górnicza -Górka Gołonowska Sanktuarium św.Antoniego
Obrazek
Ogród w Pieskowej Skale
Obrazek
Znana maczuga
Obrazek
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: U Gabi na działce

Post »

Zaiste, piękne okolice! ;:333 ;:333
Na moich nizinach - równinach raczej nudny krajobraz. ;:108
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi mamy rodzinę M w Będzinie i w okolicach, oczywiście bywamy w tych stronach :D Z maczugą też się często widuję :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi przybiegłam z wątku Iwonki. :wit Masz piękną, kolorową działkę. ;:138 Przejrzałam na razie tylko zdjęcia, później doczytam wszystko. Przykro, że brata straciłaś. ;:168 Dojrzałam chyba na jednym zdjęciu hortensję Vanilly Fraise. Bukietowe źle znoszą przesadzanie, ale jak zrobisz to przed ruszeniem wegetacji, to się zadomowią w nowym miejscu. Gorzej zakwitną, ale powinny szybko nadrobić. W zależności od aury, trzeba przyciąć dość nisko i wtedy przesadzić. Ja będę przesadzać wiosną trzyletnią Vanilkę, to dam znać, że już się odważyłam. :)
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Dziękuję ci Soniu z całego serca za wizytę i odpowiedź. ;:196 ;:196 Dziewczyny mówiły ze mam się do ciebie zgłosić bo jesteś mistrzynią jeśli chodzi o hortensje Szukałam cię ale nie umiałam znaleźć.Teraz zaznaczyłam sobie twój wątek :D .Będę czekać na twój sygnał ze już można przesadzać.W sumie to mam trzy hortensje do przesadzenia Vanilly i dwie niby Annabell . Rosną pod siatką gdzie za plecami mają sporo drzew sąsiada zwłaszcza duży orzech .Wszystkie trzy mimo podlewania i nawożenia słabo kwitną.
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi hortensje bukietowe wbrew teoretycznym opiniom dużo lepiej kwitną, jak mają słońce. ;:108 Żeby wyprodukować dużą liczbę kwiatów muszą mieć energię i wodę. Niestety duże drzewa sięgają korzeniami daleko i wypijają wszystko co hortensjom potrzebne. Orzech jest szczególnie żarłoczny i z pewnością ogranicza twoim wzrost. Podlewam swoje w tygodniu raz, lub dwa razy w razie upałów, ale dużą ilością wody, co najmniej 30-40 litrów. Nie mam deszczówki, tylko wodę z wodociągu. Vanilly Fraise potrzebuje trochę cienia, żeby wybarwić się na różowo i nie zszarzeć szybko. Moja właśnie z tego powodu będzie przesadzana w miejsce, gdzie będzie mieć 4 godziny cienia. Mam nadzieję, że twoje po przesadzeniu też pięknie zakwitną. ;:65 Ja nie nawożę zbyt obficie swoich, wiosną uniwersalny nawóz do kwaśnolubnych, a w czerwcu specjalny nawóz do hortensji, najczęściej rozpuszczony w konewce wody. Jednak po przesadzeniu lepiej nie nawozić. Gdybyś miała suche igły sosnowe, możesz do dołka przed sadzeniem wsypać z pół wiadra i wymieszać z ziemią. Ja dodaję też ze dwa, trzy litry kompostu i wiaderko kwaśnej ziemi do borówek. Tak zaprawione dołki wystarczyły moim hortensjom na cały rok, po posadzeniu. Nawet takie maluchy kwitły ładnie. ;:215 Zapraszam do siebie, ale szkoda czytać wszystko. Przejrzyj tylko początki, żeby mieć obraz, jakie były trudne początki mojego ogrodu i jak szybko niektóre rośliny urosły. ;:173
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: U Gabi na działce

Post »

Witam :wit
Zauważylam krajankę więc przybiegłam się przywitać.
Masz piękną dzialeczkę i widać że kochasz roślinki...Będę częstym gościem...
PS. Z nami mieszka babcią eMa. Ma 94 lata ale jeszcze całkiem jest na chodzie. Gdyby nie to, że niedosłyszy byłoby ok.
Pozdrowienia dla mamy.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: U Gabi na działce

Post »

Ja również przyszłam sie przywitać z sąsiadką z niedalekiego Będzina.Masz piękny ogród z mnóstwem roślin coś w moim stylu :wink: Uwielbiam wszystkie rosliny i dlatego w moim ogrodzie w sezonie panuje uroczy tłok :;230 No cóż lubię mieć o każdej porze kolorowo. Czasem odwiedzamy z Irenką koleżankę w Będzinie Marysię [mar] to nawet możliwe byłoby spotkanie jeśli byś zechciała poznać szalone ogrodniczki. Widzę ,ze lubisz także podróżować .Pozdrowienia dla mamci ,bo moja też już wiekowa
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Dziękuję Soniu za porady .Na wiosnę wezmę się za przesadzanie i właściwą opiekę nad hortensjami .To są piękne rośliny tylko trzeba o nie zadbać.
Witaj Olu i Jadziu.Dziękuję serdecznie za wizytę.Jadziu witaj :D ja jestem z Dąbrowy Górniczej a działkę mam w Sosnowcu.Te zdjęcia to z takich krótkich nocnych wypadów po okolicy.Ale to wcale nie przeszkadza w spotkaniu się.Ogród może kiedyś był ładny ale teraz niestety zrobił się zaniedbany zwłaszcza zawłaszczony przez podagrycznik.Nie widać tego bo robię tak zdjęcia żeby nie było widać zielska.Na razie nie mam za dużo czasu ani sił na solidne zajęcie się działeczką.
Olu witaj :D znam trochę Wojkowice zwłaszcza z wycieczek spacerowych na Rogożnik .Dawno tam nie byłam.Wojkowicki park też jest ładny jest gdzie spacerować.Zresztą Wojkowice to fajne spokojne ,czyste miasto.Olu moja mamcia ma 92 lata ostatnio coraz częściej choruje .Moja mamcia tak jak wasza babcia też niedosłyszy .
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: U Gabi na działce

Post »

W Rogoźniku pracowałam 16 lat, czuję się tam jak w domu...Okolice na spacery piękne. Nasz Park również wypiękniał i zachęca do spacerowania...Zapraszam w wolnej chwili w moje strony... :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: U Gabi na działce

Post »

Dąbrowa to też rzut beretem .Nie każdy ma tyle czasu,żeby nad wszystkim zapanować co innego emeryci ci to mają sielskie życie tak jak ja :;230 Podagrycznik to cenna roslina zielarska pomocna w leczeniu schorzeń stawów, podagry, żylaków i wielu innych schorzeń. Jednak usuwać jego kłącza to już graniczy z cudem .Wiem coś o tym bo miałam go na starej działce ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”