U Gabi na działce

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi, śliczne masz różyczki. ;:63 ;:63
Ja też nie przywiązuję wagi do nazw odmianowych ;:185 i wcześniej zakupionych nie potrafię nazwać. ;:7 Dopiero od niedawna opisuję odmiany, bo wiele osób pyta o to. ;:108 Ja sama w dalszym ciągu nie jestem tym zainteresowana. ;:131 Dla mnie ważne jest, by miały ładny kwiat, kolor i żeby pachniały. ;:333

Dzięki za info w sprawie liliowców. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: U Gabi na działce

Post »

Jestem ,miałam trochę zawirowania i FO odeszło na dalszy plan. Dwa tygodni gościłam siostrę,musiałam się zmierzyć z uszyciem kostiumów bałwana i św,Józefa dla wnuków. Teraz jestem wolna, odwiedzam dzikie koty, palę w piecu dla moich doniczkowców. Martwi mnie czy wszystkie dadzą radę,mróz pomimo palenia wszedł do altany. Piękne masz lilie , róże i liliowce , ja też uwielbiam lilie, róże jakoś nie oddają całego uroku i trochę chorują.
Ja nie przywiązuje wagi o nazw odmianowych , brak czasu i pamięć zawodzi , cieszy mnie każda roślina nawet bez nazwy. ;:215 ;:180 ;:167
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Lucynko I Irenko widać że mamy podobne podejście do roślin i uprawiania działki.Kupujemy to co nam wpada w oko ;:215 .Ja niby sumiennie wpisywałam w zeszycik co kupowałam ,ale co z tego jak na działce nie zaznaczyłam ani jednej z nazw posadzonych roślin. :D :D Ja tez miałam swojego dzikuska którego dokarmiałam .Był piękny o pięknym szarym umaszczeniu.Nasze pierwsze spotkanie o mało nie skończyło się atakiem małego dzikuska na mnie bo niechcący weszłam biedakowi w drogę i nie miał gdzie się schować o jak się najeżył jak fukał w sumie mnie wystraszył.Dokarmiałam go ponad dwa lata nigdy na 100% się nie oswoił choć wydaje mi się że jeszcze chwilka i byłby mój.I niestety zginął ,ktoś go zabił.Teraz nie dokarmiam kotów zostawiłam tylko otwartą przybudówkę w starej altance żeby miały się gdzie schować w razie czego.Nie tylko mój futrzak zginął. U mnie na działkach nie ma już prawie żadnych kotów ale za to są myszy(chociaż jedna jest ze mną zaprzyjaźniona :D ),nornice ,szczury no są krety ale te mi akurat nie przeszkadzają i jest coś co ryje jak buldożer .Padła śliwka i czerecha.Wykopane latem koszyki tulipanów były bardzo pogryzione.Niestety będąc jesienią na działce po zwałach ziemi widać że chyba dorwał się z powrotem do tulipanów.Czyżby to był karczownik?
Irenko dla mnie rok 2016 to koszmarny rok zresztą ten 2017 r też nie zaczął się wspaniale.No cóż życie nie jest bajką.
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi..nazwy roślinek sprawiają mi wiele kłopotu, nie sposób wszystkich spamiętać. Próbowałam ze znacznikami, nie zdało egzaminu bo znaczniki wyblakły. :wink: Już sobie odpuściłam, dla mnie bez znaczenia..jedynie gdy na forum ktoś zapyta... :oops: U mnie piękna zima od paru dni, codziennie śnieżek pada ale w dzień troszkę ubywa..niemniej tak mi się podoba. :heja Pozdrawiam. ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: U Gabi na działce

Post »

Witaj Gabi jak tylko napisałaś, że masz wątek ze swoją kropką to poszukałam i jestem ;:168 Bardzo Ci na początek współczuję, bo wiem co to mieć działkę ze wspólnikami. Krótko, ale też traciłam rośliny których nie chciałam wykopać w złym dla nich terminie, ale złodzieje nie mieli obiekcji ;:223 Szkoda gadać! Piękne to Twoje miejsce na ziemi z całą gamą cudownych roślin. Piwonie, lilie, hosty żurawki, moje kochane liliowce i wiele, wiele innych ;:63 Widać że jesteście tam szczęśliwi, cała trójeczka, a mama wygląda świetnie niech jej zdrowie sprzyja :D Masz dar to opiekowania się roślinami, a wiem że złodziejom nie przyniosą tyle szczęścia co Tobie :D Ładnie piszesz o działeczce i będę wpadać, żeby poczytać ;:215 Poproś Babuchnę, żeby Ci pomogła i wstawiła link do wątku, bo wart jest większego rozpowszechnienia :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi, do góry głowa! ;:333 Myśl tylko pozytywnie. Zapewne słyszałaś o samospełniających się przepowiedniach, dlatego nigdy nie wolno myśleć, ;:185 ;:185 że coś niedobrego może nas spotkać.
Masz mnóstwo naprawdę pięknych kwiatów! ;:63 ;:63
Karczownika miałam na swojej działce. ;:108 Zniszczył mi łobuz kilkuletnią hortensję bukietową i kilkuletnią wierzbę 'Hakuro'. ;:145
Złapał się na zastawioną przez M pułapkę na szczury w okolicy gołębnika.
Zdrówka Ci życzę ;:167 i więcej optymizmu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Witam serdecznie wszystkich gości.Marysiu to zdjęcie mamy to stare zdjęcie ale mamcia nadal nieźle wygląda nadal sprawna umysłowo choć bardzo schorowana .Ale się cieszę że jest, że żyje że jest jeszcze tata i oby jak najdłużej bo człowiek póki żyją rodzice czuje się nadal dzieckiem.
Lucynko nie będę już ukrywać ale niestety mnie już spotkało nieszczęście .W sierpniu zmarł znienacka u mnie w domu mój jedyny brat który przyjechał do mnie na wypoczynek. Przyjeżdżał pomagać mi opiekować się mamcią.Ta niespodziewana śmierć bliskiej osoby jest dla mnie niezrozumiała.Ciężko mi się z tym pogodzić.Tak szybko i tak znienacka.Dlatego czasami trudno mi się ostatnio zebrać na optymizm.Najczęściej wtedy oglądam w nocy forum, zaglądam do waszych ogródków i oglądając te ogrody myślę o czym innym.Myślę też jak zorganizować wypady na działkę bo mamcia jest u mnie,pod moją opieką .Tata choć jeszcze samodzielnie funkcjonuje do opieki nad mamą się nie nadaje.A M we wszystkim nie może pomóc.
Na działce sporo śniegu nie widać na razie czy coś pod ziemią ryje.Ale zaskoczyła mnie wizyta dzików na alejkach działkowych.W niektórych miejscach dość mocno zryły alejkę.Widać że się nie boją ludzi .
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi..piękne i prawdziwe słowa ,, póki żyją rodzice czuje się nadal dzieckiem ,, . Trzymaj się kochana, czas goi rany. ;:196 . Ja musiałam szybko wydorośleć, w jednym dniu niespodziewanie straciłam oboje rodziców mając zaledwie 22 lata. Ciesz się że masz jeszcze oboje rodziców i oby jak najdłużej. Wiem że ciężko ci się pogodzić ze śmiercią brata ale na te sprawy nie mamy wpływu, niestety. :wink:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi serdecznie współczuję śmierci brata, a najbardziej rodzicom bo to dla nich był szczególny cios ;:4
Masz rację że błądzenie po ogrodach FO potrafi oderwać człowieka od jego myśli, to dobra terapia :D
Dziki na działkach buszują, mojej koleżance zjadły wszystkie cebulki ;:oj
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi piękne kwiaty i piękny ogród. Bardzo szkoda, że ludzie potrafią takie rzeczy robić jak piszesz :( ręce od razu powinny im odpaść! Widać, że poświęciłaś dużo czasu na działkę i efekty są wspaniałe: liliowce, róże, hosty, lilie pięknie wszystko kwitnie.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Gabi na działce

Post »

Podłączam się pod słowa Marysi-Maski, że FO to dobra terapia na wszystko ;:108

Gabi, ta róża, liliowa, rosnąca na pergoli wygląda niesamowicie ;:oj I w ogóle masz dużo innych, pięknych roślin ;:173
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Dziękuję Zuzi ,Marysi,Mariuszowi i Dominice za odwiedziny.Rośliny to rzecz nabyta ,trudno, dobrze że tylko rośliny a nie jakieś podpalenie czy włamanie do altanki i złośliwe niszczenie Nie ukrywam wkurzył mnie przecież mógł zapytać czy nie mam czegoś na zbyciu.No ale trudno,stało się kiedyś tam dokupię to co zniknęło z ogródka .Mariusz ta fioletowa róża była kupiona w OBI jako róża licencjonowana Rhapsody in Blue .Z daleka widać że to nie ona ale jest też ładna .Bardzo bym chciała żeby skończyła się zima i zrobiło się cieplej.Dobrze że są wasze ogrody oglądając je robi się cieplej i lżej na duszy.No i mam zajęcie w nocy.Przepraszam że się tak wyżaliłam się o śmierci brata na forum ale czasami jest mi ciężko na duszy .Jedyne czym się razem z rodzicami pocieszamy to tym że brat zmarł wśród bliskich i tu w kraju jest pochowany.(Mieszkał w innym kraju )
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi rzeczywiście róża nie wygląda na Rhapsody in Blue, ale ona i pozostałe wyglądają zdrowo i obficie kwitną, a to jest najważniejsze. Nazwę można dopasować jakby się bardzo chciało, to na FO pomogą :D Gdybyś chciała Rhapsody to chętnie poślę Ci patyczki i pobawisz się w ukorzenianie albo sama Ci ukorzenię. Dobrego dnia Gabi ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”