Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Julciu oj chyba nie pleszka ;:168 już raczej przychylam się do kopciuszka :D
Coś druty mnie nie biorą i jeszcze nie wiem co będę oprócz FO robić, ale na pewno nie będę się nudzić, mam parę książek zgromadzonych przez lato i trzeba je przeczytać ;:333

Dorotko ja też lubię oglądać zdjęcia w wątkach i czuję niedosyt jak ktoś pokazuje jedno czy parę :wink: W końcu nie w każdym ogrodzie możemy być to zdjęcia przybliżają nam ogród i trochę jego właściciela ;:224
Zapraszam, przybywaj ;:196

Rafale jak miło! tak długo Cię nie było! mam nadzieję że Twój ogród wygląda zupełnie inaczej, bo miałeś wielkie plany.

Kasiu żabka niewzruszona jak kamień ;:306 a mały się denerwuje że go podgląda...albo że drepcze pod drzwiami :uszy

Ewuniu zasiewy to w ramach pomocy dla tych co im blok ocieplają, a własne mam zamiar raczej zmniejszyć, a przynajmniej nie ulegać emocjom już od stycznia :D W tzw polu jedynie krzaki, drzewka ale trzeba zrobić przynajmniej prymitywne ogrodzenie, bo sarenki niech zjadają siewki :lol: Cieszę się że jesteś ;:196

Beatko no widzisz dziewczyny stoją u bram i wołają co u Ciebie, a tu trzeba wątek otworzyć i jesteś ;:196
No jednak po sezonie już nic nie zakwitnie nowego, ani nie zbieram żadnych plonów, a grudzień to nie po sezonie a o minionym roku!

Dario na razie pada deszcz i temperatura sięga 10 st, niestety ładnie nie jest. Mimo wszystko przesadziłam parę starszych okazów, obcięłam przekwitnięte róże i do domu wygonił mnie deszcz ;:65
Miło mi, że kąpiel wywołała tyle pozytywnych emocji ;:168

Asiu oj bez Ciebie nie może się obejść otwarcie ;:196 Jak będziesz miała więcej czasu, tzn odchowasz dzieci to też siedząc przy stole popatrzysz za okno, a nie będziesz myśleć co tu jeszcze...

Jureczku trzeci! z tego co widzę ;:219 ale męskie pudełko wypełnisz ;:333
Masz racje to jest kopciuszek :D Zawładnął mną ładne kilka minut. Wystawiam w różnych miejscach wodę dla ptaków cały sezon a do tej podstawki po wniesionych do domu roślinach deszcz napadał wody i łaźnia jak ta lala :uszy
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Marysiu, wnikliwie przyjrzałaś się ptasiej kąpieli i dodatkowo fantastycznie ją udokumentowałaś. ;:63
Ja bardzo lubię obserwować kąpiące się gołąbki. Najbardziej, gdy kąpią się pod niebem podczas padającego deszczu. Są wówczas takie zabawne, gdy kolejno wystawiają to jedno, to drugie skrzydełko. ;:215

Czytam, że już się wszyscy przygotowują do długich zimowych wieczorów. ;:162
U mnie, podobnie jak u Ciebie, kilka książek czeka na ich przeczytanie, a synuś zaraportował, że ma dla mnie jeszcze trzy pozycje autorstwa Remigiusza Mroza. :tan

Mimo wszystko jednak za działką już zaczynam tęsknić. ;:174
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Wczoraj była 1-sza strona a dzisiaj już 4-ta i jak tu nadążyć za Toba Marysiu ? Odnośnie parapetów to ja Marysiu chcę wiosną posadzić jakąś małą ostrą papryczkę jako eksperyment ,ale nie wiem jakie nasionka najlepiej kupić bo na papryce to ja się nie wyznaję nic a nic .
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Z ogromną przyjemnością obejrzałam zdjęcia podsumowujące sezon. I chociaż pracy w ogrodzie jeszcze sporo, to ja uważam, że sezon w sumie mamy za sobą. No, za dobry to on dla nas nie był, oj nie. Ale przy okazji nabrałyśmy nowych doświadczeń ( za szybko nie ma co siać :wink: ).
Historia wstydliwego ptaszka urocza i zabawna. Od kiedy zamieszkały z nami papugi innym okiem spoglądam na te małe stworzenia. One są niezwykle mądre. Zuza co tydzień urządza kąpiel swoim papugom i mam niezły ubaw. One widzą miseczkę do kąpieli i wchodzą do niej i ....kąpią się. Jak ten ptaszek....tylko u nas za widownię robi Lula :lol:
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Kopciuszek w kąpieli ..bardzo fajna scenka. ;:oj . Ty Marysiu zawsze masz coś fajnego do pokazania i ci się udaje sfocić, chyba aparat przy sobie nosisz. ;:oj . Ja kiedyś chciałam wiewiórkę, zanim poleciałam po aparat do sfocenia został tylko orzech. ;:306 . Pozdrawiam. ;:167
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Witam Cię Maryś i pozdrawiam z Holandii :wit
jagusia111

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

No to teraz Marysiu pozostaje oglosić konkurs na ogrodowy komiks czyli kto dopisze najlepszą historię do zdjęć ptaszkowo -żabkowych ;:306 .
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Jaguś , nie ma problemu , jest i komiks do zdjęc . Zła wiedzma zamieniła sierotke nazywaną Kopciuszkiem w ptaszka , ale co wieczór ptaszek stawał się dziewczynką , która do świtu tańczyła ze swoim ukochanym królewiczem w jego pałacu .Zła wiedzma nie mogła znieść ich miłości i zamieniła królewicza w brzydką żabę .Żeby odczarować dziewczynę żaba musi pocałować ptaszka ,tylko jak to zrobić kiedy dziub jest taki ostry i szpiczasty a ptaszek ciągle fruwa .I tak biedna żaba siedzi nieruchomo i czeka na okazję kiedy jej ptaszek nareszcie usiądzie spokojnie a ona szybkim ,nagłym ruchem jak to żaby mają w zwyczaju wyciągnie długi swój język i pocałuje swojego ukochanego ptaszka . Kopciuszek i królewicz wrócą do ludzkich postaci ,wezmą ślub a na zamku odbędzie się wspaniałe wesele i będą żyli długo i szczęśliwie .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Lucynko rozumiem Twoją tęsknotę, bo też miałam kiedyś działkę i chociaż wtedy pracowałam to chociaż na godzinę wpadałam, mimo że była w przeciwnym kierunku niż dom :D
Masz rację co ten ptaszek nie wyczyniał! zdjęcia tego nie były w stanie oddać. Już niedługo będę podglądać ptaszki w karmniku w zimowe dnie!
Póki co możesz jeszcze na działce bywać, a ja jutro mam deszcz deszcz deszcz ;:oj

Elu miałam w tym roku od koleżanek dwie ostre papryczki, ja nie jem bo mam uszkodzoną krtań i ze zbyt agresywnych potraw duszę się, ale mam amatorkę papryczek i ostrości. po spróbowaniu powiedziała o jednej spoko, a druga trochę ją przytkała, nazw nie znam ale posłać z nasionkami mogę. Rosły na zewnątrz i pięknie owocowały aż do teraz krzaczki stoją i papryczki dojrzewają.
Pierwszej części nie będę komentować :wink:

Małgosiu pewnie taki idealny sezon nie istnieje, ale czekamy na niego komentując bieżący ;:162 Tak pracy w ogrodzie sporo, ale gdyby spadł śnieg i nie udało się owej pracy wykonać też na wiosnę ogród dałoby się uprawić bez szkody dla niego. Ptaki lubimy obserwować, bo spośród dzikiej fauny jakoś chyba najłatwiej możemy to robić, wszystkie inne zwierzęta raczej w biały dzień nie są tak widoczne. Nie wiem czy jasno się wyraziłam :D Uważaj na Lulę Małgosiu! moją papugę też koty obserwowały i chyba jej to zaszkodziło, dobrze że macie parkę ;:215


Zeniu oczywiście że aparat noszę i jest używany na równi z łopatką ;:306 Tu akurat byłam w domu i mogłam szybko zmienić obiektyw więc wykorzystałam sytuację. Niestety koszt takich zdjęć w każdej chwili to jeden aparat do wyrzucenia, a w drugim jak fachowiec czyścił obiektyw to powiedział że takiego brudnego jeszcze nie widział ;:oj Ale najlepsze zdjęcia są sytuacyjne. Pozdrawiam cieplutko ;:196

Bożenko i ja Cię pozdrawiam, fajnie że się odezwałaś bo myślałam co z Tobą ;:196

Agusiu miałam nawet dopisać tekst, ale zostawiłam to Waszej inwencji. Bardzo proszę jak ktoś ma chęć to możemy wybrać najlepszą historyjkę!


Elu brawo ;:63 ... i teraz drogie dzieci idźcie spać ;:4 ;:19
Pierwszą historyjek już mamy!
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Witaj Marysiu,pogoda dalej nas nie oszczędza,nie można wiele zrobić w ogrodzie ,ja to się dopiero ślimaczę z robotą,miałam zamówić sobie piwonie i inne roślinki ,ale nie skończyłam nowych rabat i nie mam gdzie posadzić ,u ciebie chyba prace postępują szybciej ,a historia z ptaszkiem śliczna ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

:wit
Marysiu, ja również posadziłam bakłażany w tunelu i bardzo żałuję zmarnowanego miejsca.
:D Miało być pięcio-sztukowe stadko :wink: a przy wspominkach, przypomniało mi się jak przywieźli mi te pierwsze uduszone zielononóżki, pamiętasz? Do tej pory jak sobie przypomnę to aż serce ściska.

Świetne foty ptasiej toalety, u mnie też takie wróble kopciuszkopodobe są, z brązowo-rdzawymi piórkami, dzwońce się pojawiły i oczywiście sikorki, o wróblaszkach nie wspominając. Pogoda dalej paskudna, że wścieku można dostać, a robota leży odłogiem :evil:
Zapowiadają że niedziela ma być ładna, no właśnie, niedziela, kiedy nie wypada zasuwać po ogrodzie.
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Wracam na poniedziałek!co zrobić ,nie da się dłużej! ;:174
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Witam w paskudną pogodę! leje cały dzień, ponuro ...pogoda dołująca!

Dlatego upiekłam sernik dyniowy, ale trzeba na niego długo czekać ;:oj Niby na całą noc do lodówki ale wstawiłam na ganek może wcześniej da się spróbować, bo pieczony w nie całkiem sprawnym piekarniku ;:224

Poza tym parę dni temu na poprawę humoru wylicytowałam sobie taki oto zegar

Obrazek

Już dawno temu pozazdrościłam Marysi z Będzina, a teraz będę miała i ja! Zegar powiesimy na zewnątrz tylko jeszcze trzeba będzie z nimi pochodzić, bo jest dwustronny i chcę żeby spełniał swoją rolę jak należy. Z przodu domu nie pasuje, a szkoda bo byłby Dom pod Zegarem ;:306

Martusiu to co jest na zewnątrz zniechęca całkowicie do wychodzenia z domu. Najlepiej zaciągnąć zasłony (ale ich nie mam) i nie patrzeć :shock: Wymyślam różne czynności w domu i snuję się z kąta w kąt, jedyna korzyść to sernik dyniowy ;:215 Obieram jakieś jarzyny mrożę, a jak wyjdę do ogrodu to wracam ślizgiem. Pozdrawiam ;:196

Iwonko pamiętam traumę, ale wiesz że pamięć w sumie zawodzi, bo myślałam że to się przydarzyło MaGorzatce ;:223 To było powodem, że kupowałam kochiny w zasięgu pojazdu samochodem, bo nie chciałam przeżyć coś podobnego ;:131
Jak już przylatują do ogrodu sikorki to znak końca sezonu, a u mnie są już od ok. 3 tygodni :uszy
Koniec z bakłażanami tzn dostałam jakieś nasiona od Ani, ale pójdą do gruntu i w ogóle nie będę się nimi zajmowała. Ty wiesz że ja te kretyńskie bakłażany nawet zapylałam...i nic! ;:306
Może choć w sobotę będzie lepiej? sama tylko niedziela? ja mam kopanie, bo posadzić to bym posadziła, ale kopać ;:185

Bożenko całuj wnuki i odpoczywaj!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”