Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Ooo, Marysiu, ciekawe powiedzenie Twojej babci, nie znałam go wcześniej, wobec tego fajnie, że Michałek zameldował się pierwszy, oby nam się wszystkim darzyło w nowy sezonie! ;:215 ;:304

A z jakich wysiewów będziesz rezygnować? A teraz zamierzasz przesunąć termin siewów na później? Bo ja tak planuję: trochę później, bo siewki strasznie biedują z powodu braku słońca. A np. po moich pędzonych daliach zobaczyłam, że nie ma się co spieszyć, bo te sadzone do gruntu w maju przerosły te pędzone i były zdrowsze, gęstsze i bujniej kwitły.
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7815
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Marysiu ;:196 ja mam naloty chciejstw i nie chciejstw ,a tych ostatnio jest za dużo i ja mam nadzieje ,ze to minie muszę chyba odpocząć ,a zima jest na to najlepsza :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

:wit
Marysiu i mnie bakłażany wkurzyły w tym roku na maksa, kwitły na akord a owoców ani jednego, mogły robić za kwiaty ozdobne, w przyszłym roku ani jednego nie posadzę, szkoda miejsca i pracy ;:222
Koleżanka widzę zaszalała z pierzakami, mała ferma drobiu się zapowiada :wink: , u mnie wszystkiego 15 sztuk w tym pięć raczej ozdobnych, choć jajeczka też znoszą.
Będę z poranną kawą zaglądać na taras z widokiem na szaliczek (a właściwie szal) :D
Dobrej nocy.
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Ale trafiłam :) Wspominki piękne! Z ciekawości zapytałam małża, ile mamy kurowatych - usłyszałam "między 30 a 40, nie liczę" ;:306 Pewne jest to, że połowa jeszcze młoda, ale za to z tego, co nam się z porcelanek wykluło, są same kurki. I całe szczęście, bo chętnych na jajka mamy tłumy, kto wie, czy nie będziemy kur dokupywać. Jak zwykle, poletko żonkili przyprawia mnie o uśmiech, a ogólniejsze widoki budzą wspomnienia... Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie uda mi się zaliczyć takie spotkanie :)
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Dobry wieczór Marysiu
Zdajesz sobie sprawę, że deklaracja o ograniczeniu parapetowych zasiewów i późniejszych terminach pozostanie w przestrzeni wirtualnej? Nie będziesz już w styczniu, tak troszeczkę, na próbę wrzucać nasionka do doniczek ;:oj
Nie wierzę ;:185 To silniejsze od zdrowego rozsądku ;:196
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Marysiu, witam się w kolejnej części. Miło wspominać tak, tym bardziej jak są zdjęcia ;) Kureczek masz sporo ;:oj
My robiliśmy cudaczka do przedszkola, zabawa była przednia. Jutro dam zdjęcie na wyspę ;) Miłej nocki.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Dario nie wiem może to miejscowy przesąd, a może babcia sprawdziła na sobie ;:306
Na pewno wszystkie wysiewy przesunę. Koniec ze styczniowym szaleństwem, w lutym ewentualniejakieś kwiatki, ale zastanowię się. Karczochy siałam zawsze w marcu teraz w lutym i dwa razy siałam, a pomidory też dopiero w marcu. Papryki pewnie trzeba będzie w lutym, a będą ;:333 bo już się do nich przyzwyczaiłam ;:215 Mniej eksperymentów więcej korzystania ze starych doświadczeń. Jedynie przeraża mnie, że już mam strasznie dużo nasion ;:oj a jak się znam drugie tyle dojdzie ;:oj
Dalie sieję w kwietniu w tunelu i świetnie sobie radzą więc jedynie te odmianowe wsadzę do doniczek, ale w kwietniu w altanie albo w tunelu ;:333 Dario będziemy się pilnować Obrazek

Alu widać już czas na zimę, bo dużo zdziałaliście w ogrodzie i przyszło zmęczenie ;:168

Iwonko to samo mam z tymi ... bakłażanami i wybacz ale cieszę się że potwierdzasz ;:224 Pewnie brakowało im jakiegoś pierwiastka, ale nie będę biegać z glebą do analizy dla każdego warzywa, bo moja uprawa jest czysto amatorska ;:215 1/4 tunelu zmarnowana na łodygi z kwiatkami i liśćmi ;:306 Widzisz z pierzastymi to tak jest jak się zachciewa mieszać zasady. Ludzie dopuszczali do rozmnażania, ale i zjadali a tu wszystko poszło w złym kierunku. Iwonko 15 sztuk to chyba też więcej niż planowałaś czy zaczynałaś ;:306 Wypijemy razem tą kawkę tylko jak przestanie siąpić Obrazek Dobrej nocy ;:168

Aniu Wy jesteście młodzi a ja mam jedynie mieć swoje jajeczko i doping do wstawiania porannego, więc jest tego za dużo :wink: Liczę na nasze spotkanie, bo ten rok macie szalony ale może przyszły będzie spokojniejszy i uda się na spokojnie posiedzieć, wypić naleweczkę a może do Krakowa skoczyć ;:333 PlanujObrazek

Ewuniu nie poniesie mnie zobaczysz! styczeń i do połowy lutego na pewno parapety będą w oczekiwaniu jedynie. W połowie lutego chyba petunie trzeba siać i nie wiem czy nie wrócę do lobelii, no i papryka... reszta druga dekada marca :D Poza tym wszystko zależy jak pozwoli zdrowie i jednego nie wzięłam jeszcze pod uwagę skierowania do sanatorium, a morza nie odpuszczę ;:306 Pozdrawiam Obrazek

Justynko może i Ty kiedyś do Będkowic dojedziesz i będziesz wiedziała o czym piszę i co pokazuję. Co prawda pewnie za dwa lata ale nie wykluczam spotkania ;:4 Cudaczka koniecznie sfotografuj :uszy
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Marysiu! :wit

Powiadasz, że ... po sezonie?
To brzmi trochę schyłkowo, a przecież gasnąca przyroda, powoli zbierająca się do snu, to tylko kolejny etap nieustającego sezonu. A ponadto Twój ogród jeszcze zapłonie, zanim zgaśnie...
Łany wiosennych narcyzów wyglądają zjawiskowo. Marzę o takich u siebie.

Ładnie przebiegłaś się po tym upadającym sezonie. To, co mnie zdumiewa, to liczba różnych aktywności, jakie podejmujesz: od pierzarstwa po nasiennictwo, przetwórstwo owocowo-warzywne, rozmnażanie, sadzonkowanie, obrót wymienny, poradnictwo i zapewne jeszcze 100 innych zajęć;: ;:oj
Dosłownie CZŁOWIEK ORKIESTRA!!
Podziwiam i gratuluję!
A w tym wszystkim na pewno odnotowałaś też Nobla dla Boba Dylana. Czyż to nie prawdziwa rewolucja? ;:195
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Rany jak Wy pędzicie :shock: ja normalnie nie nadążam. A myślałam, ze wszyscy pogrążeni w jesiennym maraźmie i na forum bardziej leniwie teraz będzie...
Marysiu z przyjemnością przypomniałam sobie Twoje narcyzowe pole :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

No nie jak Lisica do mnie zawitała to muszę od razu odpowiedzieć ;:306
Piszesz człowiek orkiestra? ale na szczęście jestem jednej orkiestrze wierna i dzięki temu daję radę. My tu na FO w większości tak gramy, nie bywasz na wyspie takich jak ja jest wiele! nie czuję się jakaś oryginalna ;:185
Bob Dylan cóż nie będę się rozwodzić, bo nie znam angielskiego na tyle żeby docenić jego teksty, a ktoś mądry napisał że wszyscy Ci którzy się dziwią to tekstów nie znają, znają tylko barda. To tak jak Anglik oceniałby naszego ...nie nawet nie Karczmarskiego, bo on śpiewał wiele cudzych tekstów ale nie wiem czy znasz, kiedyś słuchałam takiego Kołakowskiego :wink: może Gintrowskiego, ale to nie ta półka :D No rozpisałam się :lol: widzisz wszystko przez to, że dawno Cię nie było ;:168

Kasiu lenistwo u ogrodników nie jest wskazane, trzeba utrzymać tempo ;:306 Tak narcyzowe pole powinnam mieć w awatarku ;:196 ale nie nie lubię jednostajności ;:306
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Marysiu, nie znam tych polskich artystów, uwielbiam Dylana, ale najbardziej zdumiało mnie to, że szacowne (i chyba nieco zmurszałe) grono Komisji Noblowskiej uznało twórcę nie niszowego, o którym nikt do momentu nagrody nie słyszał, tylko kogoś z kręgu sztuki popularnej, żeby nie powiedzieć masowej. To największa demokratyzacja Nobla w literaturze, jaką znam ;:333

Nie czujesz się wyjątkowa, ale jesteś! ;:197 Inaczej nie byłabyś tu INSTYTUCJĄ ;:306

P.S. Czy w awatarku masz jakiś nowy jesienny kapelusz?
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Lisico no to czekamy na wręczenie, bo na razie coś nie wychodzi ;:306 Cóż :!: Noble bywają dyskusyjne jak wszystkie nagrody. To trudne przyznać komuś takie wyróżnienie, nie uważasz?
Zawstydzasz mnie :oops:
Kapelusz to mój stary kapelusz kiedy jeszcze byłam damą ;:306 więc czekam jak nabierze patyny i będzie wyglądał jak kapelusz starego kowboja...trochę brudny, trochę tłusty ;:306 ;:306 a na razie świetnie spisuje się podczas padającego deszczu :D
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Witaj Marysiu,nie może i mnie zabraknąć w tym wiejskim ogrodzie po sezonie,rozsiadam się pod orzechem i nikt mnie nie ruszy Obrazek,pozdrawiamObrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”