Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Witam! zawiało mnie potężnie, śnieg jest wszędzie, porobiły się spore zaspy miejscami. Cały czas wieje i sypie! Temperatura na lekkim minusie.

Ewelinko dla nas siedzących w domu zima jest malownicza, ale syn ma problemy z dojazdem do pracy. Do tej pory autobus był punktualny, ale dzisiaj zaspy opóźniły przyjazd a droga krajowa nieprzejezdna, bo tir koniecznie chciał się wdrapać na naszą górkę ;:223 , a wszystko żeby uniknąć opłat za autostradę. Nie wiem czy umawiałam się na taką zimę ;:306 Do wiosny jakoś zrobiło się dalej ;:306 Pozdrawiam ;:168

Jagodo jak miło Cię powitać u wiejskiej furtki. ;:180 Malutko Cię ostatnio na FO czyżbyś zmieniła towarzystwo? :cry:
Zima przyjęła nieciekawe oblicze, bo utrudnia nam życie od rana, a ponartowych walonków jeszcze nie uruchomiłam. Nawet nie wiesz jak elegancko przechadzam się po ogrodzie, bo moje niegdysiejsze wierzchnie okrycia miast do kosza zostały strojem roboczym ;:306
Z Marysią Konopnicką utrafiłaś, bo to poetka mojego dzieciństwa. "Na jagody" umiałam na pamięć od każdej strony, a piękne ilustracje pewnie zaszczepiły we mnie miłość do przyrody. Zacytowany wierszyk też mi jest bliski ;:333
Szuwarek korzysta z okazji i jak napisałam u Ciebie jada w domu i na mieście ;:131 Mój karmnik starałam się w miarę zabezpieczyć, bo oczami wyobraźni widziałam polowanie.
Byle do wiosny Jagodo i niech sztorm nie pozbawi Cie zdobyczy cywilizacyjnych. Dobrego roku ;:304 ;:196


Agnieszko wykopałam w lecie cebule i dobrze zrobiłam, bo część zgniła i pewnie do wiosny nie byłoby z nich nic. Wsadziłam w innym miejscy, ale myślę że coś z nich zakwitnie :wink: więc będę pokazywać ;:333

Irenko jak zwykle wcześnie wpadasz, kiedy ja w najlepsze jeszcze śpię :D Uściskaj Janeczkę i zazdroszczę że masz siostrę, bo ja nie mam rodzeństwa :cry: Bawcie się dobrze, żeby potem chętnie wracała do Ciebie. Dobrze że masz możliwość ogrzać kotka i że rozdajesz je do ciepłych domów na zimę. Dzisiaj to pewnie ogrodowe koty do miski nie trafią. Mam takie 2 malce od sąsiadki a od paru dni ich matka się nie pokazuje ;:185 pewnie nie zdążyła przebiec drogi, a może padła ofiarą jakiegoś dzikiego zwierza. Śnieg mam wszędzie i dużo go ale cóż takie są uroki zimy, a ja się cieszę że nie muszę nigdzie na czas zdążyć ;:333

Tereniu u mnie zawieje i zamiecie wręcz klasyczne!~ Rano po otwarciu drzwi wpadło masę śniegu, śnieg mamy wszędzie bo nasypało go każdą dziurką....nadziwić się nie mogłam. W niektórych miejscach zapadałam się w zaspach a w innych śniegu nie było wcale. Cały czas sypie i mocno wieje! Mróz ma być w weekend, a potem słyszałam że wraca jesień ;:306
No to życzę więcej białego puchu i czekamy na wiosnę ;:196 ;:196
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Witam. Jest śnieżnie i wietrznie ,ale już nie tak mocno wietrznie i albo termometr fiksuje ,bo u mnie jest na plusie 2 stopnie. Tak Maryś roślinom jest pierzynka potrzebna ,ale ja już chciałabym ją schować do zimowej szafy!
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Bożenko no nie przesadzaj zima dopiero się zaczęła! U mnie zawsze najzimniej bywało w lutym. Fakt temperatura rośnie i to mnie martwi. Cały czas sypie i wieje, tylko wieje z różnym natężeniem! Zmykam do Krakowa i mam zamiar odwiedzić sklep Polanu! :wit
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

O kochana zazdroszczę ,że tak masz blisko ,,Polan"
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Nie, nie, Marysiu, takiego Towarzystwa się nie porzuca, to nie w moim stylu ;:185.
Tyle tylko, że popadłam w stan borsuczy, który mi się czasem przytrafia. Czytam wszystko, co mi w ręce wpadnie: Forum i książki,wszystko o życiu Towarzystwa forumowego wiem, ale literat ze mnie aktualnie kiepski. Mam zamiar się powoli rozkręcić (takie postanowienie noworoczne ;:306).
Zimę ze zdumieniem oglądam u Was i w TV, bo u mnie butelkowa zieleń i grzybowy brąz ;:218, a szufla do śniegu obrasta pajęczyną ;:209.

Trzymaj się, żeby Cię nie wywiało ani nie zawiało...
;:196 Jagi
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Witaj Marysiu :wit . Od zawsze powtarzam , że wszystko ma swoje plusy i minusy, śnieg także ;:108 . Z perspektywy kierowcy to faktycznie śnieżna zima jest kłopotliwa. Problemy z dojazdami , z opóźnionymi autobusami itd są uciążliwe dla wszystkich. Najgorzej kiedy tak wieje bo zaspy się tworzą ;:222 . Musimy jakoś wytrwać do tej naszej wiosny ale już jest coraz bliżej ;:138 . Udanych zakupów Marysiu ;:196 Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

A ja Ci, Marysiu, tej zimowej szaty zazdroszczę. ;:108
U mnie dzisiaj pada - owszem - ale śnieg z deszczem i zrobiła się potworna chlapa.
Troszkę śniegu leży, ale tak ok. 2mm, a zapowiadają nocne mrozy i słoneczne dni ;:145 . A to już nie wróży dobrze moim roślinkom. ;:174
Cóż, "niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba", jak powiadał hrabia Fredro. ;:108

Miłego wieczoru. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Bożenko Kraków ma wiele miejsc, których można mi zazdrościć ;:196

Jagodo jeżeli to tylko to? to Ci wybaczam brak weny czy chęć jedynie czytania. Ja też czasem miewam takie dni :D Jednak weszłam w taki rytm, że te dni nie przeciągają się w miesiące ;:306
Zima mnie zaskoczyła, ale chyba zbliżający się mróz sprawił że ochoczo pojechałam na łopacie te 100 m do kurnika, a potem jeszcze odśnieżyłam kawałek podjazdu ;:306


Obrazek

a takie widoki z okna cieszą mnie bardzo!
Trzymam się mocno gruntu dzięki mojej wadze ;:306 i nie jest źle, bo nawet moje kury twardo stąpają po śniegu ;:306
Fajnie, że wpadłaś do wiejskiego :D dziękuję i buziaki posyłam ;:196

Witaj Ewelinko :wit to jest przyroda i jej nie przeskoczymy tylko z pokorą musimy przyjąć :D Gorzej jak się marznie na przystankach, ale teraz inne czasy, każdy ma samochód i telefon w torebce więc zawsze pomoc można wezwać :D Wierz mi Kochana kiedyś było znacznie gorzej :wink: Do wiosny dotrwamy jak tylko zdrowie dopisze niedługo dziarsko wylegniemy ze szpadlami kopać, ryć, sadzić ;:306 Na razie misternie podziałamy na parapetach ;:306 Ty coś będziesz siała w domu? Pozdrawiam z zaśnieżonej krainy ;:168

Lucynko mam pokrywę śnieżną, a jeszcze ze ścieżki przerzucam śnieg na grządki, bo miejscami wywiało i było łysawo. Prognozy trochę się zmieniają więc zobaczymy jaki mróz nam grozi. Dzisiaj przywiozłam do domu pierwsze sianie i jakoś mi tak wesoło :heja Jednak nie nie ! wytrwam do lutego, nie ma zmiłuj się ;:306 Śniegu porządnego ci życzę i wieczoru też miłego ;:196
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Marysiu..tyle śniegu to u mnie przez parę lat nie było, jedynie tyci, tyci a w tym roku wcale. ;:oj . Nie bądż taka, podziel się troszkę. ;:306 . Wczoraj u mnie była zadyma śniegowa , jak szybko padało tak znikało. Dobrze że nie ma mrozu ale to szare bure przygnębia. :wink: Pozdrowienia ślę. ;:168
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Zeniu Ciebie i wszystkich zapraszam do nowej części Wiejskiego ogrodu, który może doprowadzi nas do wiosny

a jest :arrow: tutaj
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”