Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko dziękuję za przepis jak nie wiem co ;:196
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Kompostowym dyniom kibicuję :)

Pięknie Ci ukwieciło krzaczki. Kurczę ja to chyba w jakimś polarnym zagięciu czasoprzestrzeni mieszkam - moje róże dopiero w pąkach i pooowoooliii się zbierają do otwarcia sezonu. Mąż mówi, że upodobniły się do mnie, ja też ciągle większość rzeczy odkładam do ma?ana.

Bodziszek bardzo ładny, taki pastelowy. To chyba jakiś kantabryjski, może Biokovo lub St Ola?
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka hosty masz olbrzymki ;:333
Miała mutanta, to znaczy że się wyrodziła? Jakaś plaga ostatnio, wszędzie słyszę że się hosty dzielą. Moja tez już oddzielona :lol:
A na konfiturę to różyczki maja być już mocno otwarte czy lepiej jeszcze zwarte?
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Jakie piękne róze ;:oj A już zwłaszcza ta dwukolorowa. Dokupiłam takie jesienią , zaczynają pokazywać kolorki, jestem ciekawa jakie :lol: Ale to dzień , dwa i zobaczę :heja Pięknie u Ciebie ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Annar13
1000p
1000p
Posty: 2004
Od: 4 maja 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k/Poznania

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Ta miseczka z kwiatkami - co za widok!!!!!!!!!!!!! ;:oj
Ja niestety sumienia nie mam obskubać róży ;:185 Także konfitur różanych u mnie nie będzie :)

Tworząc płotki z wierzby czy leszczyny, zawsze koniec, który wbijam w ziemię - opalam :)
Robię małe ognisko i wszystkie końce przypalam, wtedy nie odbiją listki.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Milka jakie masz w miseczce :?:
Widzę ze u mnie w tym kolorze na konfiturę nie ma.
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Musisz mieć twardą psychikę,żeby tyle kwiatów ściąć,do tego z róży :shock:
A hosty pod bzem tak dobrze rosną,ciekawe ;:108
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka widzę miseczkę pełną półproduktu różanego ,pochwal się co z niego zrobiłaś tym razem?
Ja ci dałam irysy ;:oj no patrz czego to się człowiek dowiaduje ,a o czym wcale nie pamiętał ;:306 No to pewnie będziesz miała lada moment więcej tych irysów tylko muszą się rozrosnąć ;:108 a jak się nie rozrosną to daj znać :wink:
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Oj zarobiona jestem i nie ma kiedy pisać! Wszystko rośnie jak oszalałe i nie nadążam robić zdjęć! ;:306

Marta! Robię konfitury z płatków w cukrze. W tum roku nie dodaję żelfiksu, bo zapomniałam kupić ;:223 Jutro muszę ściąć kolejne kwiaty i chyba na tym poprzestanę. Wystarczy!
Pocieszyłaś mnie, ze trzeba poczekać, bo u mnie z reguły słabo irysy kwitną. ;:131

Mati! Nie ryczę jak wyrywam koper, a też śliczny! ;:306 Hosty pod bzem tak ładnie nie rosną. Urosły gdzie indziej, a ja je przesadziłam. Zobaczymy... ;:224

Krysiu! W misce były: Louise Odier, Mrs John Laing, Variegata di Bologna, Rose de Resht, Jaques Cartier.

Aniu! To naprawdę nie szkodzi wielkiemu krzakowi :wink: Nawet nie było widać, że coś pourywałam.
Dobry pomysł z tym opalaniem. Nawet nie pomyślałam! ;:215

Karola! Jutro poszperam u Ciebie i muszę się przyjrzeć dokładnie, co tam różanego pokazujesz! Cieszę się, ze Ci się moje podobają!

Zuza! Mutant, to nie wyrodzenie, ale wypuszczenie z boczku czegoś wstecz (przodka) lub czegoś w przód (chciałoby się napisać "zadka" do rymu, ale napiszę - potomka! ;:306 )
Na konfiturę - rozkwitnięte, ale nie za mocno - muszą pachnieć!

Sylwia! Zakwitł jednym kwiatkiem rodek od Ciebie, ale zdjęcia nie obrobiłam. Potem pokażę! ;:196
Nie wiem, co to za bodziszek. Dostałam, nie pamiętam od kogo, ale ładną poduchę tworzy. Jak nie masz takiego, to potem służę! A róże może po prostu masz późniejsze ;:224

Iwonko!
Mam nadzieję, ze się uda. U mnie zawsze konfitura ma lekką goryczkę. Może jakbym robiła nie z burbonek, a z damasceńskich, nie było by tego problemu. ;:218

Jak pisałam, mam sporo roboty w ogrodzie. Zdjęcia sprzed kilku dni. Próbuję pielić i podlewać. Kilka dalii mi wypadło, pochowałam na kompoście. Wole nie myśleć, które to, bo bym się poryczała! ;:306 Ale Panta rei! Będą następne! I będzie mniej do wykopywania jesienią! :heja

Na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę warzywnika
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Zrobiłam porcję konfitury z płatków -super. Porcja, to miska podobna do Twojej. Fakt, jest lekka goryczka, ale jaki smak i zapach ;:oj . Jako, że teraz okres truskawkowy, zrobiłam konfiturę z truskawek i dodałam do nich trochę utartej z cukrem róży - dwa smaki i zapachy, ale wg mnie się nie gryzą i są ciekawe ;:224 . Robiłam tak już w ub. roku i stosowałam jako drobne podarunki - działa! :tan . Sama też pojadłam, oczywiście :heja . Myślę, że jeszcze raz mogę zrobić "żniwa" różane - kwiatów jest sporo. Poza tym, doszłam do wniosku, że napatrzyłam się już i nawąchałam; kwiaty po kilku dniach się obsypią, a tak, mam w zimie zapach ogrodu ;:170 .

Moje 40-to letnie hosty, rosnące pod tujami, po ubiegłorocznej suszy i obecnej suchej wiośnie, widocznie się zmniejszyły, a nie bardzo mam je gdzie przesadzić. Czekam więc na deszcze ;:108 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka, to w takim razie i u mnie był hostowy mutant wsteczny ;:108
Z moich dalii na razie tylko jedna nie wylazła, już chyba trzeba ją na straty spisać.
Kochana, dni z gumy Ci życzę i cudownego rozmnożenia godzin :lol:
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

U mnie w płotku pod jabłonką wierzby puściły listki, ale nie wywaliłam, tylko pilnuje i mocno przycinam je na razie, pewnie i tak wywalić będę musiała, ale na razie malutki i fajnie wygląda zagęszcza się :wit
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

O masz bóbek :) To czerwone maleństwo to Bienenweide Rot? No chyba sobie taką kupię, jak już będę miała przedogródek. Podoba mi się i to bardzo.

Masz rację Miłko, ale ze mnie bulwa... Sprawdziłam i rzeczywiście mam same takie co w czerwcu zaczynają, to nie wiem co ja się tak dziwię :wink:

Co do dalii - zostawiłam, podlałam. Jedna wypuściła :) Dwie jeszcze nie. Ale w przypływie desperacji i szwedzkości zamówiłam bulwy, powinny jutro u mnie być, więc jeśli te siroty się nie ruszą, wsadzam nowe i ryzyk-fizyk, albo będą kwiaty, albo nie. Śmiałym fortuna juwat, jak to mówią starożytni Rzymianie :wink:
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”