Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

No ale dyni należą się wielkie brawa, tyle czasu i tak pięknie przetrwała ;:138
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Jestem pełna podziwu, że dynia się tak ładnie przechowała - Muscat jest pyszna. Moje róże dopiero w pączkach, ale to pewnie wynik braku wody. Niech w końcu porządnie popada.

Białe syberyjskie są piękne, nawet nie wiedziałam, że mogą być inne niż niebieskie :wink:
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Śliczne te różyczki. U mnie dopiero pąki ale jak wcześniej lało niemal codziennie tak teraz u mnie susza, słońce praży burze przechodzą obok mniei ani kropli deszczu. Nie wiedziałam, że różane konfitury można robić z takich odmianowych różyczek zawsze byłam w przekonaniu, że to tylko z róży pomarszczonej :shock: z tych co opisujesz to w sumie tylko Luis Odier mam ale to nowy nabytek jesienny.
A co do dyni hmm chciałabym takie co tak długo by się trzymały. W tym roku posiałam z forumowych wymian hokkaido, piżmową i makaronową.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka muszę zapisać nazwę tej dyni, u mnie w tym roku też jedna wyrosła a tyle nasion wsadziłam, kabaczki dwa, coś im się nie podoba a tak ładnie rosły dwa lata temu. Iryski cudne.
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka brawa dla róż, u mnie wciąż pączki.
Uchowałaś dynie do teraz ;:oj A gdzie ją przechowywałaś że w tak dobrej formie dotrwała?
Irysów masz podobnie do mnie... a nawet więcej ;:306
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

O żesz....no nie mogłaś wcześniej powiedzieć, co planujesz z dynią? Moja ulubiona zupa ;:333 Nie ważnie czy maj, czy listopad. A ja w niedzielę byłam tak bliziutko. :wink:
Gdzie ją uchowałaś? Pewnie w lochach ;:136
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Dalie od Ciebie wzeszły ;:138 , mam nadzieję, że będą rosły równie pięknie jak u Ciebie. W końcu popadało, ale u nas szału nie było, a u Ciebie? Wydawało mi się, że czarne chmury przywędrowały nad Wartę z Twoich okolic.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

U mnie za to popadało bardzo ostro i obficie.
Roślinki przybrały kolor prawdziwej zieleni, a jak dobrze się oddycha.

:wit
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka piękna sesyjka ,a dynia jak świeżo zerwana ;:oj oj zupka musiała być pyszna ;:173 Szkoda że nie wspomniałaś wcześniej o irysach,rozdałam sporo,ale będę miała cię na uwadze jeżeli oczywiście chcesz powiększyć swoją kolekcję.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Marta! Ale ja dostałam od Ciebie ileś tam nowych sadzonek irysów! ;:196 Ale u mnie tak już jest, ze niechętnie kwitną, bo jakoś tam nie cały dzień słońce jest ;:224 Dziękuję w imieniu dynii! :D

Krysiu! Szczęściara z Ciebie! ;:215 Co do różyczek, to już chyba wiesz? :wink: Jak będę robić kolejne konfitury - przypomnę i zdam relację!

Ewka! Dziś wykopałam jedną dalię, bo coś nie chciała wychodzić. Ziemia wokół karpy była sucha jak pieprz! Więc deszczu było stanowczo za mało :( Ale najważniejsze, że dalia ruszyła! :tan

Małgosiu! Mam jeszcze jedną dynię! ;:306 Kiedy znów będziesz? Nagotuję! A leżała sobie na półeczce w pomieszczeniu daliowym.

Zuza! Ano uchowała się w pomieszczeniu za garażem, ale chyba inne odmiany tak się nie przechowują :( A róże coraz bardziej rozkwitnięte! To jesteśmy wysokiej klasy specjalistkami od irysów! :;230

Dorotko! A widzisz! Gdym wystawiła 30 odmian, to nie wiadomo, czym się zachwycać! ;:306 Ta dynia rzeczywiście jest jedną ze smaczniejszych! Jak zrywałam, była ciemnozielona i spomarańczowiała przez zimę ;:oj

Kasiu!
Te dyńki, o których piszesz są bardzo smaczne, choć udało mi się wyhodować tylko hokkaido, nie mam pojęcia jak się przechowują ;:185 Hokkaido jest raczej do bezpośredniego spożycia.

Iwonko! Sama się zdziwiłam, bo nigdy nie udało mi się tak długo przechować. Zawsze mi się psuły. W tym roku - bez żadnych strat! :heja

Róże rozkwitają, chyba pojutrze zrobię pierwszy rzut konfitur. Potem w sobotę wyjeżdżam więc nie będę miała kiedy. Został mi z zeszłego roku jeszcze jeden malutki słoiczek więc mogę go zjeść łyżeczką wprost ze słoika z czystym sumieniem ;:306 No dobra! Wezmę chałki z masełkiem ;:173
Cały czas kropi, na jutro zapowiadają burze więc niczego w ogrodzie nie robię.

Na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka to u mnie od 14 cały czas podlewa z przerwami na dokładniejsze podwiązanie ostróżek bo zaszalały i się po burzy pokotem pokładły.
Teraz też słyszę szum deszczu za oknem.

;:196 ;:196
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka, a wiesz że nigdy nie jadłam konfitur różanych ;:oj
Nie mogę sobie nawet wyobrazić smaku różanego kwiata. Pachną pewnie obłędnie :lol:
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Ja poproszę przepis na Twoje konfitury z róży, zbieram różne przepisy, może i mi się uda słoiczek zrobić jak zdobędę się na odwagę. A Tobie nie szkoda zerwać kwiaty i je tak po prostu zjeść :;230 .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”