Sylwek_na_dz - Sylwester na działce

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Sylwek_na_dz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 gru 2023, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Sylwek_na_dz - Sylwester na działce

Post »

Cześć,

Moja przygoda z ogródkiem zaczęła się jakieś 5 lat temu na ROD. Po trzech latach chcąc mieć ogródek bliżej miejsca zamieszkania odstąpiłem ogródek i rozpocząłem poszukiwania nowego... znalazłem go rok później... 30 metrów od starego ogródka.

Całą przygodę zarówno na starym ogródku (od października 2018) jak i nowym (od czerwca 2023) dokumentuje na youtube:

https://youtube.com/playlist?list=PLS97 ... j-r35ZeaCm

Prowadzę ogródek na ROD bez sieci elektrycznej i wodociągowej i coraz bardziej skręcam w stronę eko. Na pierwszej działce korzystałem jeszcze z narzędzi spalinowych (kosiarka, glebogryzarka, piła), na nowej używam kosiarki ręcznej (bębnowa), kosy i podkaszarki elektrycznej, do tego szpadel i piła ręczna + siekiera, chociaż piła spalinowa nadal bywa w użytku przy grubszych "tematach".

Moim nemezis jeszcze z czasów pierwszej działki są ślimaki, a dokładniej pomrowy. Niestety moja niechęć do chemicznych środków na ślimaki stawia mnie na gorszej pozycji w tej walce niż większość działkowców. Ale mam wrażenie, że na nowej działce jest o niebo lepiej. Zapewne przez fakt, że sąsiednie działki są zadbane czego niestety nie dane było mi doświadczyć na pierwszej działce. Chemi na ślimaki nie unikam ze względu na miłość do tych śliskich jegomości, raczej z obawy, że otrutego ślimaka zje jeż... nie chciałbym przyczyniać się do zmniejszania populacji jednego z nielicznych stworzeń pomagających walczyć z tą plagą.

Co do mojego doświadczenia do tej pory koncentrowalem się na budowaniu małej architektury (obie działki zaczynałem od stanu bardzo zanidbanego), oraz uprawy warzyw. Obecnie chciałbym również dokształcić się z tworzenia estetycznych i funkcjonalnych rabat kwiatowych.
joopi333
50p
50p
Posty: 62
Od: 13 maja 2015, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sylwek_na_dz - Sylwester na działce

Post »

Cześć, super pomysł, aby tutaj opisać doświadczenia z ROD. Na pewno chętnie będę tu zaglądał. Kiedy startujesz? 😃
Mateusz183
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 sty 2024, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sylwek_na_dz - Sylwester na działce

Post »

Fajna sprawa, na pewno pomoże przyszłym ogrodnikom. Sam jestem świeży więc chętnie będę zaglądał.


Obrazek
Regulamin!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”