Doniczkowe ewolucje

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Doniczkowe ewolucje

Post »

doniczka mnie kompletnie urzekła, a o mało co jej nie ominęłam myśląc, że to coś raczej domowego
oczko wygląda jak gazetek, które czasem kupuję, a które najpierw psują mi nastrój żeby dopiero po chwili zainspirować
aż się zaczęłam zastanawiać czy wystarczy mi talentu żeby malinkowo było choć w połowie tak piękne i spójne
Sandra, Malinkowo
krzysztof01
1000p
1000p
Posty: 2082
Od: 17 mar 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chojnów / dolnośląskie
Kontakt:

Re: Doniczkowe ewolucje

Post »

Piotrze, Sandro dziękuję za odwiedziny.
misssun pisze:...oczko wygląda jak gazetek, które czasem kupuję, a które najpierw psują mi nastrój żeby dopiero po chwili zainspirować
aż się zaczęłam zastanawiać czy wystarczy mi talentu żeby malinkowo było choć w połowie tak piękne i spójne
Dzięki za komplementy :oops: myślę, że za kilka, kilkanaście lat malinowo będzie wyglądało lepiej niż doniczka. Wszystko zależeć będzie wyłącznie od Ciebie. Dobry początek już zrobiłaś :D

Obrazek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Doniczkowe ewolucje

Post »

Krzysztofie, to nie działka ROD , ale Ogród Botaniczny z wysokiej półki. Jakie macie rozwiązanie z zaopatrzeniem w wodę ??
krzysztof01
1000p
1000p
Posty: 2082
Od: 17 mar 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chojnów / dolnośląskie
Kontakt:

Re: Doniczkowe ewolucje

Post »

Lodziu dzięki :oops:
Woda jest poważnym problemem. Na terenie ogrodu są jedynie studnie wyposażone w pompy typu abisynka.
Obok mojej działki przepływa rów. Do ubiegłego roku można było z niego czerpać wodę do podlewania. Niestety zimom uległ skażeniu, ktoś zaczął wypuszczać do niego ścieki, obecnie woda w nim nie nadaje się do użytku.
Ja mam zamiar wywiercić u siebie na działce studnię głębinową. Myślę że uda mi się tego dokonać w bieżącym roku.
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Doniczkowe ewolucje

Post »

studia głębinowa to fajna sprawa nie trzeba się martwić o wyczerpywalność, tylko zawsze trochę loteria z głębokością wiercenia, ale jak woda wysoko to chyba najbardziej opłacalna opcja :) u nas to człek błaga żeby wodociąg wybudowali, inwestorów gromadzi sam, a instytucji się nie spieszy :)
Sandra, Malinkowo
krzysztof01
1000p
1000p
Posty: 2082
Od: 17 mar 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chojnów / dolnośląskie
Kontakt:

Re: Doniczkowe ewolucje

Post »

misssun pisze:studia głębinowa to fajna sprawa nie trzeba się martwić o wyczerpywalność, tylko zawsze trochę loteria z głębokością wiercenia, ale jak woda wysoko to chyba najbardziej opłacalna opcja :)
Wody głębinowe występują w moich okolicach stosunkowo płytko, jakieś 6-9m więc koszt wiercenia studni nie jest zbyt wysoki. ;:224
misssun pisze:... u nas to człek błaga żeby wodociąg wybudowali, inwestorów gromadzi sam, a instytucji się nie spieszy :)
Widzisz ja uznaję stara zasadę "umiesz liczyć, licz na siebie", po prostu nie lubię oglądać się na kogoś, jeśli czegos potrzebuję to staram się zrobić to, w miarę możliwości, swoimi siłami.
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Doniczkowe ewolucje

Post »

no to rzeczywiście korzystne uwarunkowania, u mnie dla porównania stwierdzili, że na pewno ponad 60m, a i tu gwarancji nie ma bo u sasiada stara studnia kopana na taka głębokość kompletnie wyschła, ale to uroki działki na górce :) a co do działania, to ja też tak mam tyle, że to akurat nieco ponad moje mimo wszystko kobiece możliwości :) a małżonek trafił mi się cóż bardziej cierpliwy, jak to koziorożce :)
Sandra, Malinkowo
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Doniczkowe ewolucje

Post »

Woda i energia na działkach,to dwa nieodłączne, najważniejsze czynniki,decydujące o naszych ogrodniczych sukcesach.
Tematem,jestem osobiście zainteresowana - będę śledzić Twoje poczynania. ;:108
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doniczkowe ewolucje

Post »

Jestem pod wrażeniem zdjęć - znakomicie pokazana uroda roślin, a także pod wrażeniem zakątka - przepiękne oczko wodne i rośliny.

Szczere wyrazy uznania.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
krzysztof01
1000p
1000p
Posty: 2082
Od: 17 mar 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chojnów / dolnośląskie
Kontakt:

Re: Doniczkowe ewolucje

Post »

Jesień już :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
krzysztof01
1000p
1000p
Posty: 2082
Od: 17 mar 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chojnów / dolnośląskie
Kontakt:

Re: Doniczkowe ewolucje

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
krzysztof01
1000p
1000p
Posty: 2082
Od: 17 mar 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chojnów / dolnośląskie
Kontakt:

Re: Doniczkowe ewolucje

Post »

Jesieni cd

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Doniczkowe ewolucje

Post »

Jaką odmianę miskanta z poście z 13 października na drugim zdjęciu od góry uwieczniłeś? Jest interesujący. Cała działeczka bardzo ładnie o tej porze wygląda :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”