Mój fantastyczny ogród...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Dratina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 28 maja 2008, o 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Mój fantastyczny ogród...

Post »

Witam!
Prowadzę właśnie prace nad swoim ogrodem-gdy tylko skończę wstawię fotki. Nie chcę go tak od razu prezentować bo jeszcze wiele pracy wymaga....

Mam nadzieję że znajdę tu przydatne informacje. Wiedzy nigdy za wiele bo choć moja mama jest ogrodnikiem to czasem dobrze mieć znajomego z większym doświadczeniem.

A cel do wykonania mam nie łatwy bo oprócz nas są jeszcze psy ( one lubią wciskać nos w nie swoje sprawy) a ogród ma być dostępny. I jeszcze najlepiej by zrobić to przy jak najmniejszym nakładzie finansowym.

Mam dosyć duży plac do zagospodarowania, na części są już drzewka owocowe.Jest też oczko wodne z kaskadą którą trzeba koniecznie zmodernizować. Mam wiele planów w trakcie realizacji będę wstawiać zdjęcia....
Mam wiele bylin itp. jednak to taka drobnica i męczące jest ciągłe wykopywanie ich na zimię :-/
Obrazek
Poza tym są też oleandry ale one nie stanowią stałej ozdoby ogrodu-bo mogę je w każdej chwili przenieść w inne miejsce.

Na początek mój rododendron w cieniu wierzby (nieopodal oczka) to się już nie zmieni bo jemu najwidoczniej podoba się to miejsce. A co najwyżej ta wierzba się rozrośnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Czekamy na następne fotki może się okazać twój ogród ciekawy. Jakie ciekawostki w nim planujesz posadzić zdradź nutkę tajemnicy.
Awatar użytkownika
Dratina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 28 maja 2008, o 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

Moje plany... hmm... :-) Mam nawet taki plan graficzny (bo kiedyś interesowało mnie projektowanie ogrodów). Ale nie wiem czy wszystko wyjdzie tak jak założyłam.

Na pewno zakupię dodatkową porcję rododendronów i azalie (wybieram się specjalnie do Łodzi po nie).

Poza tym na starą jabłoń puszczę pnącza z kwiatami -prawdopodobnie będą to powojniki ewentualnie Wisteria Sinensis jeśli uda mi się zdobyć.
Oraz pnące róże-oczywiście :-) mam już dwie ale zamiłowanie do pnących roślin ciągle nie nasycone może dlatego,że zajmują mało miejsca a zarazem dają dobry efekt. Poza tym psy ich nie zniszczą a przynajmniej trudno im :lol:

Chciałam też wykorzystać pomysł z pewnej książki oto skan:
Obrazek
Troszkę to zmodyfikuję, kwiaty będą oczywiście inne ale chodzi mi otem murek.

Dodatkowo postawię w ogródku coś takiego:
Obrazek
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

Witaj,

prosze podawaj przy skanach z ksiazek ich tytul i autora :-)

Bardzo fajny murek.

Pozdrawiam

p.s. te samochodowe cudo - nie podoba mi sie.
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

NO proszę murek wygląda naprawdę ciekawie może dać to niezły efekt. Mnie się to podoba! Mała architektura jest teraz w modzie przynajmniej tak mi się wydaję. A co do azali i różaneczników to uważam że jest to trafna decyzja kwitną dość długą a efekt jest imponujący no i róże w ich towarzystwie też się będą całkiem nieźle prezentowały. :D Plany masz duże i zapewne możliwości też!

A co do tego samochodu to nie wiem czy bym się na taką sztukę zdecydował ale pomysł jest nawet ciekawy!!!

Planujesz posadzić na działce jakieś drzewa?! Albo jakieś ciekawe rzadkości dendrologiczne?
Awatar użytkownika
Dratina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 28 maja 2008, o 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

Książka z której skanowałam to: "Piękny ogród bez wysiłku" to Reader's Digest 2002 pod redakcją J.Frontczaka

Naprawdę ciekawa książka.

Różaneczniki będę kupować teraz gdy kwitną (bo nie mam zamiaru powtarzać błędu i ufać sprzedawcy).

Co do samochodu też się zastanawiam -ale w każdym ogrodzie musi być coś ekscentrycznego :-) co przyciągnie wzrok.

Mam już kilka drzew owocowych i robią fajny cień, parę leszczyn i dużą sosnę myślę że będą dobrą bazą dla roślin cieniolubnych.
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

No może i masz rację z tym autem może to i jest ciekawe. Zależy też co Ci z tego wyjdzie oby coś naprawdę dobrego. Na pewno jest to ekscentryczne i przyciągnie uwagę innych działkowców. Życzę powodzenia w końcu to twoja jest działka i decydujesz co na niej się znajdzie. Masz jeszcze jakieś plany? :)
Awatar użytkownika
Dratina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 28 maja 2008, o 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

To chyba tyle z tych najbliższych... Oczywiście musi być modernizacja oczka jak już wcześniej mówiłam ale to będzie dosyć kosztowne :roll: więc na razie to by było na tyle.

Kręcę się trochę po forum i może tu podłapię jakiś nowy ciekawy pomysł :-)
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

Dziekuje za namiar na ksiazke :D
Awatar użytkownika
olcia123
100p
100p
Posty: 123
Od: 11 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post »

A co do azali i różaneczników to uważam że jest to trafna decyzja kwitną dość długą a efekt jest imponujący no i róże w ich towarzystwie też się będą całkiem nieźle prezentowały- tak napisał Krzysiu.
A ja , będąc w ogrodzie w Przelewicach, usłyszałam od pani przewodnik iż nie należy łączyc róz z różanecznikami. Po prostu one wzajemnie się nie lubią.
Awatar użytkownika
Dratina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 28 maja 2008, o 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

Nie łączyć... hmm...
No to może dam różaneczniki na pierwszy plan a róże na dalszy i tak przy spojrzeniu z odległości będą tworzyły jeden krajobraz.
Awatar użytkownika
Dratina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 28 maja 2008, o 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

A właśnie a propos róży muszę tej swojej zrobić jakąś podpórkę bo nie ma się po czym piąć. A jest na tyle duża i ciężka że mogę mieć z tym problem. Spróbuje coś wymyślić...
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

A z tą podpórką nie powinnaś mieć problemu. co prawda możesz być troszkę podrapana przez kolce ale to nic ważny efekt.
Jaką chcesz tą podporę taką drewnianą? siatkę? co tam kombinujesz jeszcze. A na forum na pewno znajdziesz masę ciekawych informacji i pomysłów tak że ogród będzie śliczny!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”