Kilka fotek z Ogródka GERTRUDY

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Iwcia&Patyrek pisze: Przy okazji chciałam zapytac o ramblery, którymi można byłoby obsadzic dwie stare jabłonie. Szukam dobrych odmian, ale nie mogę nic znaleźc. Czy mogłabyś udzielic mi jakichś rad?
Milo że Wam się podoba ja jucz myślę o zmianach [ ciągle mam wrażenie że to jeszcze nie to ] :roll:

Jeśli chodzi o ramblery to marzeniem na starym drzewie byłby ; Boby Jeyms [ białe pojedyńcze w pęczkach ], Kew Rambler [ jak kwiat jabłoni - pojedyńcze w pęczkach ] , Pauls Himalayan Musk[ pełne bladoróżowe do białych w pęczkach ] lub Rambler Rector [ podobna do Bobby Jeyms ] - niestety te są praktycznie nie osiągalne w naszym kraju , więc podam ci jeszcze kilka takich które są dostępne i też są piękne : Albertine [ jasnoróżowa pełna ] , Lykkefound [ biała pojedyńcza , kwiaty w pęczkach ] , Semiplena [ biała kwiaty w pęczkach -pojedyńcze ] , Alberic Barbier [ kremowo-biała b.pełna -śliczna ] wszystkie sa bardzo wysokie - doskonale znoszą mniejsze nasłonecznienie i nie sa bardziej niż inne tolerancyjne co do gleby , uważam że byłby świetne do obsadzenia drzew . Sa dostępne w www.rosarium.com [ nigdzie indziej ich póki co nie spotkałam ] . Pozdrawiam mam nadzieje że choć troszkę pomogłam . :wink:

Fleur - bonica nie pachnie ale sama się czyści i jest nie kłopotliwa , co do Wiliama masz rację ciagle cos ma [ wiecznie go pryskam ] ale ma tak cudownie niepowtarzalny zapach że jest wart wszystkich zabiegów świata !!.
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
mia63
100p
100p
Posty: 176
Od: 3 gru 2006, o 22:56
Lokalizacja: bytom

Post »

GERTRUDA pisze:Fleur 78 -a32med.jpg[/img][/URL]

ROSARIUM UETERSEN
Obrazek

:1
Gosiu czy ta róża "Rosarium Uetersen" sama sie tak ładnie krzewi, czy to może jest skutek dobrego przycinania , kształtowania rośliny?Gdzie można kupić tę różę?
pozdrawiam serdecznie
Ula R
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Gertrudo, cudności te róże, szkoda, że komputer zapachów nie przenosi :wink:

Dzięki za te zdjęcia, dają trochę radości, za oknem zimno, wieje straszny wiatr i wydaje się że to zima a nie wiosna nadeszła :(

Mam też różę, która wygląda jak Twój William Shakesperae, ale nie mam 100% pewnośći, czy Twoja też ma miliony kolców? Mam tez wrażenie, że moja jest bardziej bordowa niż fioletowa. Kupiłam ją w OBI jako różę angielską bez nazwy.

Mam tez Grahama Thomasa, kupiłam tez bez nazwy, dzięki Twoim zdjęciom wiem, że to GT :)

A Rosarium Uttersen jest na mojej liście zakupów !!!!
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

GERTRUDA pisze: ale ma tak cudownie niepowtarzalny zapach że jest wart wszystkich zabiegów świata


Ty kusicielko jedna! ;:198 Doskonale wiesz, że trafiłaś na słabą duszyczkę... ;:199
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

fajne fotki. super te róże.
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

mia63- ta róża"Rosarium Uetersen" jest jedną z pierwszych które posadziłam i od tego czasu nie ma z nia żadnych kłopotów , cięcie to tylko usuwanie połamanych lub chorych gałązek i usuwanie przekwitłych kwiatów - a za to ona kwitnie i kwitnie bez końca , pachnie jak dzika róża oraz mocno się krzewi - może rosnąć bez podpory ma grube pędy . Tą różę ma raczej każda większa szkółka - zobacz w Rosarium [ adres kilka postów wyżej ] może mają

Fleur 78- No jak jej nie masz to musisz ja mieć - będę kusić dalej , ten zapach jest naprawdę nie porównywalny do żadnej innej - taki jakby troszkę cytrynowy- intensywny - raz powąchasz i zawsze rozpoznasz . Kolor też ma ładny w słoneczne dni jest prawie ciemno fioletowa - aksamitna . Warto naprawdę , a ty masz dużo wiedzy i doświadczenia , wiec z chorobami sobie poradzisz [ najbardziej gnębi ja czarna plamistość , ale jest do opanowania - dowód to liście mojej na zdjęciu - nie taki diabeł straszny .....]. Williama Shakespeare nie polecam tylko początkującym - ale ty do nich nie należysz :D I co skuszona ? ;:7

Daisy- Kolców ma średnią ilość , ale są niesamowicie ostre , cienkie i długie , niestety podobnych jest kilka - mam jeszcze Reine des Violettes -latem pokażę , jest bardziej kolczasta - może to ta [ kolor podobny ciut jaśniejsza - zapach inny słaby w porównaniu z Williamem i taki zwykły ]
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Gertrudko kochana, dużo wiedzy i doświadczenia ;:37 ;:208 , to Ty masz! Ja, wiedzą nie dorastam Ci do pasa a doświadczenia nie mam prawie żadnego... ;:173 Moje najstarsze róże mam od 4 lat. Przez 2 pierwsze lata, cięcie wiosenne wykonywał mi odpłatnie ogrodnik (jeszcze miałam mało cięcia i cały ogród: kilka krzaków róż, krzewy ozdobne i drzewa owocowe, "przeleciał" przez pół godziny... :lol: ) Zeszłej wiosny, po raz pierwszy w życiu samodzielnie cięłam moje róże! W tym roku, był "mój drugi raz"... :lol: :lol: :lol: Fakt, że na wiosnę oczyszczam i spulchniam ziemię, nawożę... w ciągu lata, usuwam na bieżąco przekwitłe kwiaty, robię w miarę możliwości regularnie opryski różnymi środkami na zmianę... Sporo wiem z teorii, ale doświadczenia praktycznie nie mam... a cięcie róż pnących, to dla mnie czarna magia... :D Tyle, że wyczytałam gdzieś kiedyś, żeby się nie bać ciąć, bo lepiej ciąć źle niż nie ciąć wcale... i że roślina wybaczy... :D A stare przysłowie mówi, że człowiek najlepiej się uczy na własnych błędach...

Pewnie jednak kupię tego Szekspira (jak tylko na niego trafię), będę pilnować oprysków, dezynfekować sekator... i odmawiać pacierze... :D :D :D
wicca

Post »

przepiękny różany ogród :) widzę że łaczy nas wspólna pasja miłość do tych pięknych kwiatów :) podoba mi się to połączenie róże + niebieskie ostróżki... wygląda bajkowo :)
Pozdrawiam
Agnieszka
Awatar użytkownika
Maria_F
200p
200p
Posty: 227
Od: 4 cze 2007, o 15:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Gertrudko ...spacer po Twoim różanym ogrodzie jest dla mnie zawsze wielką przyjemnością.

Pozdrawiam wiosenno :lol: -zimowo :evil:
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Dziękujemy za porady, to prawda, że w Polsce trudno o te wspaniałe odmiany. My już skorzystaliśmy z podanej stronki. Zamówiliśmy właśnie Albertine, American Pillar z ramblerów i dwie róże szczepione na pniu oraz dwie okrywowe. Dziękuję za namiary. Pozdrawiam.

Iwona
Awatar użytkownika
glad
100p
100p
Posty: 182
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

Post »

Witaj
Bardzo piękny ogród ale brakuje mi oczka wodnego z pomostem :D
Ale ogród prześliczny.
Wejdź obejrzyj*ZAPRASZAM*Pozdrawiam*
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=85402" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Glad - strzał w dziesiątkę ,z tym oczkiem też o nim marzę [ i o mostku oplecionym bluszczem ....] - ale na razie finanse idą w remont domu więc przyjdzie kilka lat poczekać .
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
mia63
100p
100p
Posty: 176
Od: 3 gru 2006, o 22:56
Lokalizacja: bytom

Post »

Gertruda powiedz, ile krzewów masz tej rosarium uetersen koło łuku na pierwszej Twej fotce?
pozdrawiam serdecznie
Ula R
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”