Taki - sobie ogród cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Dobrze trafiłam akurat na kwitnienie Dortmund. :D
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Teraz widzę, że musze ją zdyscyplinować i zaproponować pergolę do pięcia się, a nie wiśnię sąsiada...
To ten sam sąsiad, od którego przełazi do Ciebie multiflora? :D I coś tam jeszcze przełaziło od sąsiada ale nie pamiętam co.
U mnie brakowało daliom deszczu za to słońca nie więc wiele wypuściło pąki, choć mają 30-50cm! Wyglądają jak karły. No ale nareszcie i u mnie pada, a ja dodatkowo wylewam spod rynien wodę tam, gdzie mają najbardziej sucho - dalie oczywiście :lol:
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Ja zrobię zdjęcia powojników, bo nie wszystkie znam z imienia. Ale próbować warto. Mam nadzieję, że nam się uda. Ja dzisiaj nie mogłam, lało ;:333 , a potem po deszczu zniknęłam w warzywniku. Dostałam tyle flanc kapusty, że rodzinka i wszyscy znajomi będą musieli przejść na dietę kapuścianą :;230
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Małgoś! Ja chętnie był uprawiała i kapusty, i kalarepy, selery, pory, ale mam warzywnik wielkości znaczka pocztowego i ledwie zmieszczę trochę zieleniny i 2 cukinie. A kapusta by się przydała, bo kiszę sama i potem robię podłoże przez zimę ;:173
Ja też jeszcze nie zrobiłam sadzonek powojnika, bo zimnawo było i niewiele się po ogrodzie kręciłam.

Jacku! Canina (nie multiflora) przechodzi od Rycha z gospodarstwa na tyłach. "Gospodarstwo" to dumnie brzmi, ale to ruinki, a przeżywało świetność, jak żyli jego rodzice. Teraz ma kury i najpiękniejszego koguta pod słońcem oraz latające kaczki. Przechodzi mi od niego jeszcze czarny bez, biała porzeczka i pokrzywy z topinamburem. ;:223
A moja róża ucieka do Jana od wschodniej strony :-)

Majka! I jeszcze pewnie pokwitnie, bo jak zacznie, przestać nie może ;:306

Dorota! Tylko nie zapomnij, gdzie zapisałaś! :wink: Ja do teraz znajduję w notesach sprzed lat niezrealizowane chciejstwa ;:306 A fajne były, chyba do nich wrócę! Ale do tej róży to chyba trzeba mieć szczęście, bo 2 lata temu Harkness rzucił kartoniki do Auchana i się załapałam, a potem już nie widziałam ;:131

Silvarerum! Ślimaki lubią niebieskie kulki, nie miej wyrzutów :wink: Gdyby nie niebieskie kulki wszystko bym miała pożarte. Nie mam problemu z tymi w skorupkach, bo u mnie jeż zjada, chrupie, aż miło! Ale golców mam mnóstwo i coraz ich więcej. Trochę rzucam kurom u Rycha, ale czy kury to zjedzą?
Potem pokaż swoje dalie! Koniecznie! Jestem ich ciekawa!

Ewa! Tak to nagietki! Muszą być, rozświetlają ogród! Polecam do Twoich pięknych donic! No i się cieszę, że mogłam trochę pomóc w rozróżnianiu "roboków" ;:306

Iwonko! Pokaż potem, co Ci wyszło, bardzo jestem ciekawa. Ja chwilunię poczekam, żeby było cieplej. Dziękuję w imieniu róż ;:173

Celinko! Ja dostałam od bliźnich swoje 2 parzydła. Jedno w słońcu, drugie w cieniu, nie widzę różnicy! Obydwa fajne i okazałe. Może im moja gleba odpowiada :roll:
Liliowce zaczynają powolutku. Nawet siewki odmianowych, które wysiałam w zeszłym roku, mają pąki. Nie mogę się doczekać kwiatów ;:173

Odkryłam doskonałość miotły z brzeziny! Synek zrobił mi wiązkę z opadłych gałązek, wetknęłam kij i zaczęłam porządki. Wyglądam z tą miotłą, jakbym na Łysą Górę się wybierała, ale wierzcie mi, że do usuwania pozostałości na tarasie po kwitnącym bzie nie ma nic lepszego! (uwsteczniam się cywilizacyjnie :wink: )
Cały czas chodzę z koszyczkiem i sekatorem wokół róż. Już są efekty, bo puszczają kolejne pąki. I na Eden Rose widać efekty kulkowania - wyrosły 4 nowe kwietne pędy, a tak bym miała 2. Podsypałam wszystkim różom kolejną porcje fusów od kawy. Przy tych deszczach ostatnich pewnie przyniesie to efekt.

Moje czosnki! Wiem, powinny być większe, ale i tak się cieszę! Wiem, ze sie je sadzi w grudniu, ale kiedy zbiera? Jak teraz takie są, to chyba czas? Czy jeszcze czekać?
Obrazek

I takie dziwadło wyszło z róży Ludmilla. Juz poobcinałam, ale wygląda na jakąś chorobe? szkodnika? Chyba muszę poszperać ;:224 Pomijam problem mszyc, ale te zbieram w tym roku ręcznie, tu akurat nie zebrane.
Obrazek

Deszczowe róże:

Polarstern - kapryśna, wiecznie pożarta, nawet nie jestem pewna, czy to ona ;:131
Obrazek

I Poesie - niezawodna!
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Nikus
200p
200p
Posty: 380
Od: 15 sty 2013, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Jak się poupycha to sporo wejdzie roślin. A to się jakąś podzieli, zmniejszy kępkę i już jest miejsce na nową roślinkę. Co do czosnku nie pomogę bo nie uprawiam. :) Walka z chwastami i u mnie trwa. Dzisiaj nie pada i znów pełno chwastów urosło ale roślinki przynajmniej porządnie podlane.
Iść ciągle iść w stronę słońca...

viewtopic.php?f=2&t=106522
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłka, Polarstern i Mount Shasta są prawie identyczne z tym, że Polarstern ma mniejszy kwiat ok 9-11cm, a Mount Shasta duży ok. 13cm.
Do tego Polarstern po rozwinięciu ma kwiaty o podwiniętych, spiczastych płatkach, a Mount Shasta bardziej gładkie.
Ale w tej fazie co pokazujesz na zdjęciu jest identyczna z wstawioną u mnie ostatnio na zdjęciu Mt.Shastą ;:oj
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Już mam jasność w sprawie Twoich sąsiadów i co do kogo przechodzi :lol:
Szkoda że nie uwieczniłaś na fotce własnoręcznie zrobionej miotły. Ale gratuluję!
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Jacku! Miotłę zrobię, jak trzonek drewniany kupię, teraz jest brzydka ;:306 Jeszcze mam jednego sąsiada od zachodu - Michała - młodego człowieka z babcią Alą. Od nich mi przechodzą iglaki, których gałęzie wykorzystuję do wiązanek na Wszystkich Świętych. Od babci Ali przechodzą mi jeszcze koty. które polują na moje ptaki i śpią w moich paprociach, jak mnie nie ma ;:306

Zuza! To ja mam chyba Polarstern. Kwiaty da duże, ale nie aż tak :wink: Dzięki za konsultacje! ;:196

Nikus! Ja już jestem za etapem upychania roślin :wink: Ale re-aranżacje nadal trwają. Obserwuje w ogrodach, co z czym fajnie wygląda i też podobnie kombinuję. Wiele bylin już wyeliminowałam, bo były kłopotliwe, a mało pasujące. Jeszcze pracuję nad dołożeniem roślin w pewnych miejscach, by było tam wiecznie kolorowo.
Całe szczęście, że fajnie podlało! Już robiła się Sahara! Mam nadzieje, że od czasu do czasu spadnie latem deszcz ;:173

Wczoraj po pracy nie wytrzymałam i poszłam do ogrodu popracować leciuchno. Spacyfikowałam ułudkę, bo zjadła mi teren dla hosty. Wokół rosła też mięta - poszła w słoiczek i zalana odpowiednim specyfikiem czeka aż wyląduje w mohito.
Przycięłam też bukszpan nowym biedronkowym sprzętem(nie mam pojęcia, czy teraz trzeba) i wygląda wreszcie przyzwoicie. Trochę go kotki popsikały dołem, ale powycinałam.
Dojrzewają stare maliny po babci. Są małe i niezbyt plenne, ale takie smaczne jak z lasu ;:173 W zeszłym roku dosadziłam, ale w słońcu podczas urlopu zmarniały ;:145 Możliwe, ze odbiły, ale dopóki nie zaowocują, nie będę wiedziała, bo rosną razem z innymi.

Na dziś - zielenina! Czyli zielniki i warzywnik...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Jak tu dziś u Ciebie ładnie, wiosennie ;:167
Ostatnio wszędzie różanie, kolorowo, a tu można odetchnąć i rozkoszować się zielenią ;:215
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Piękne widoki. Róże cudnie Ci kwitną :) Też tak chcę, ale najpierw muszę postudiować o co im chodzi :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

MIŁKA jak dobrze rozpoznaję to w warzywniaku rukola kwitnie :?: u mnie już dwa razy zsinana i nadal rośnie.
A na ogrodzie pada i podlewa :tan bo już sucho było.

:wit
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Taką miotłę miałam kiedyś i zapomniałam a szkoda. Jest sprawna.
Czosnek rosnący jeszcze powiąż w supełek i poczekaj aż uschnie.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

:wit Cześć Miłeczko mało mnie tu było ;:131 Masz ładne odmiany róż ;:215
zaciekawiło mnie kulkowanie Edenki.... ;:65 Robiłam tak, ale nie miałam efektu, bo kwiaty pod ciężarem wylądowały od liśćmi :;230 i nie było ich widać. Masz jakiś swój patent na kulowanie tej damy :;230
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”