Taki - sobie ogród cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłko, piękne zdjęcia zwierzątek ;:138

Co do powojników to też można przygiąć gałązkę, zasypać ziemią i czekać. Powinny wypuścić korzonki. Teraz tak ukorzeniam budleję variegatę.

Czas róż nastał, piękne są wszystkie ;:oj
Pozdrawiam - Justyna
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłeczko a co to róża na drugim zdjęciu? Śliczna.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

To Sir Lancelot Harknesa. Kupiłam w kartoniku w Auchanie. Jest u mnie trzeci sezon, zdrowa, obficie kwitnie, pachnie i się wiecznie "lansuje" ;:306
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Ja wybieram 'pustaczka', czyli trzecią :tan .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Ten Sir Lancelot bryluje normalnie. Nie tylko ma piękne kwiaty, ale i młode przyrosty liściowe pięknie wyglądają takie bordowe, błyszczące ;:333
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Nieco spóźniona, ale jestem :D Gratuluje kolejnej części wątku.
Róże faktycznie zaczynają szaleć, ale nie tylko one. Jeszcze chwila i zaczną Twoje ulubione dalie ;:167
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłko masz dobre oko nie tylko do wypatrywania ptaków ale i larw .
Zanim bym pomyślała "czyje to dziecko" już by jej nie było tak w tym roku dały mi się we znaki .
Widok rabaty z hostami na tle pióropusznika robi wrażenie takiego zasiedziałego starego ogrodu. To moje klimaty .
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Krysiu! Jestem bardzo sentymentalna. Staram się, żeby ogród miał takie "stare" elementy. Mam w ogrodzie babcine floksy, łubiny i margarytki. No i powoli wracają piwonie, o czym Ci pisałam. Te czerwcowe, chociaż niemrawo, ale kwitły. Może w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej. ;:173
A owady też fotografuję, ale z marnym skutkiem, dopiero się uczę ;:131

Aniu! Róże dają czadu, ale wszystko inne też.Po ostatnich opadach ogród zmienił się w dżunglę ;:306 Byliny rozbujały, chwasty też, ale staram się na bieżąco eliminować, choć to nierówna walka ;:223

Zuza! To jedna z najbardziej niezawodnych. Długo nie mogłam się przekonać do jej ostrego koloru, ale jej to wybaczam za obfite kwitnienie i zapach.

Aniu - Pulpa! To Dortmund! Wyrwałam go w szkółce kilka lat temu. Rosnie na 3m i wygląda teraz oszałamiajaco.

Zdjęcia tego nie oddają ;:185
Obrazek

Obrazek

Teraz widzę, że musze ją zdyscyplinować i zaproponować pergolę do pięcia się, a nie wiśnię sąsiada...
Obrazek

Weekend pracowity. Posadziłam prawie wszystko, co tam miałam w doniczuszkach. Popieliłam, powycinałam co trzeba. Łaziłam i ścinałam przekwitłe róże. Coś tam przesadziłam, coś tam zreorganizowałam. jestem wykończona, ale zadowolona. Walka z chwastami trwa, ale wraz z chwastami dzielnie pną sie dalie ku górze. Mają coraz więcej pąków, ale kwiat chyba wypuści jedna. Mam jeszcze kilka maruderów, przypuszczam, że nie zdążą zakwitnąć ;:223 Dopiero wypuszczają pierwsze liście...

Kilka migawek z tego, co ładnie teraz wygląda:

Eden Rose
Obrazek

Pastella
Obrazek

Belle Epoque
Obrazek

Rose de Resht
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Eden Rose...dlaczego ja jej nie mam ;:24
A fajny pomysł z rozmnażaniem powojników. Muszę spróbować.
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Edenkę, jako królową róż i ja kupiłam w tym roku, ale u mnie jeszcze nie kwitnie. Wsadzona na wiosnę, dopiero buduje krzaczek. Ale mam nadzieję, że choć jednym kwiatem mnie w tym roku uszczęśliwi. Chciała bym mieć pewność co do zgodności odmianowej ;:224
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Belle Epoque - piękna i ciekawa kolorystycznie róża ;:63 . A Dortmund już kilka razy był na mojej 'zakupowej' liście i ciągle spada na koniec kolejki :;230 .
Sporo się napracowałaś; u nas takiego deszczu, co by ruszył rośliny to nie było, ale dają radę. Zielsko pomimo kory wyłazi, ale łatwo je wyrywać. Pielenie nie jest moim ulubionym zajęciem, ale powoli eliminuję niechciane towarzystwo. Wolałabym coś kupić i dosadzić ;:224 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Aniu! Kiedyś już pisałam, że Belle Epoque ma cudny kwiat, ale kwitnie i rozrasta się mizernie. Może ja coś źle robię. Nie wiem, czy przycinać ślepe pędy, czy pozwolić im rosnąć i się wzmacniać? :roll:
Oj też nie lubię pielić, ale niestety trochę trzeba!

Zuza! Moja już chyba czwarty (lub trzeci) sezon jest u mnie. Zakulkowałam ją w tym roku, bo puściła bata na 1,5m.Efektem jest fajne obfite kwitnienie, ale musisz być cierpliwa :wink:

Małgosiu! To będziemy próbować razem :tan I relacjonować! Ja lada dzień zrobię kilka sadzonek. Mam Mikelite i Marjorie! Jak się uda - rozdam bliźnim, bo sama nie potrzebuję, ale jaka będzie satysfakcja!
No właśnie - dlaczego nie masz Edenki!? Ja mam kilka fajnych róż, ładnych, atrakcyjnych i zdrowych (First Lady, Eden, Poesie, Jalitah, Lacre, JuliaR.), które kłuły mnie w oczy u dziewczyn tu na forum i sobie sprawiłam. To niezawodne punkty w ogrodzie i warto je mieć!

Dziś w ogrodzie i tak niczego nie zrobię, bo zimno. Pewnie i tak chwycę za sekator i te sadzonki z powojnika zrobię. Nie wiem tylko, czy wstawić do szklarni, czy pozostawić na zewnątrz :roll:

Na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Zachwyciłam się parzydłem masz je cudne :D 2 razy kupiłam i mi padło, nie mam pojęcia dlaczego :( widzę że u Ciebie też liliowce rdzawe zaczynają bal :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”