Taki - sobie ogród cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Ale pomysłowe oczko ;:138
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Myślałam że daliowo będzie, a tu taki piękny leśny zakątek . Napracowałaś się, ale na pewno wszystko pięknie w warzywniaku wygląda, a pomidorów to zazdroszczę, ja w tym roku nie pojem ;:145 .
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłeczko i mnie oczywiście nie może zabraknąć w Twoim wątku, co prawda dość późno się zorientowałam przeglądając poprzedni, że jest już zamknięty, bo gdy zobaczyłam zebrane płatki na konfiturki i portrety Twych róż, które pochłonęły mnie bez reszty nie mogłam z niego wyjść, ale wreszcie i tu dotarłam, by niebawem podziwiać ten daliowy spektakl. Leśny zakątek ekstra i oczko wodne bardzo pomysłowe, ja jakoś moich nenufarów doczekać się nie mogę, ale pomidorki i u mnie póki co ładnie się sprawują. Mówisz, że ślimaki dyniom nie straszne, a u mnie właśnie jedną zeżarły całą, ale mówi się trudno, one u mnie i tak tylko do ozdoby. Piękna pora, piękny czas tak długo przez nas wyczekiwany, królewny szaleją na całego, ale z moim tempem pewne te swoje, które kwitną teraz pokażę za miesiąc ;:223
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłeczko ależ masz fajne to oczko w aluminiowym kotle, świetnie wygląda, rewelacyjny pomysł ;:oj
Różyczki ślicznie już kwitną, piwonie też czarują..... cudny czas :D
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Mój LO się chyba przestraszył i opóźnia oj się opóźnia. Mam chrapkę na konfiturę różaną ;:137 W razie czego będę prosiła o wsparcie, bo robię pierwszy raz ;:224
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłko, trochę Ci zazdroszczę, że dalie śmigają dzięki deszczom. U mnie sucho więc dalie stoją w miejscu i porobiły się ogromne różnice w przyrostach; te co głębiej się zakorzeniły - czerpią wodę i idą do góry, a te co malutkie i ledwo kiełek widać z ziemi - nic się nie posuwają :( Podlewam tylko tam, gdzie by uschły, gdybym tego nie zrobił.

Nareszcie pada! :tan
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Jacku! Daszcz jest potrzebny naszym daliom bardzo! Podlewanie konewkami , nawet wężem, nie da tyle, co elegancki deszcz ;:173 Dziś specjanie patrzyłam, zcy grunt jest wilgotny, bo upał był straszny. Jedna dalia nawet podwiędła. Ale już kropi i ma popadać w nocy więc jest szansa na kolejne podlewanie gratis :roll:

Agness! Cieszę się, że Ci się podoba! na razie fajnie to wygląda, woda ładna, rośliny rosną. Trochę przy słońcu i cieple rozwinęły się glony, ale to problem każdego zbiornika, również słusznego oczka wodnego. Mam nadzieję, że zwabię ważki, bo bywają latem w moim ogrodzie, ale nic ich tu nie trzymało do tej pory :wink:

Ilonko! Cieszę się, że się zorientowałaś i nadrobiłaś ;:306 Nenufary masz i Ci nie kwitną, czy nie masz? Bo nie pamiętam. :roll: Ponoć nie lubią taki tam ciurkadełek, fontanny i bąbelków... No i u mnie też ślimaki zjadły mi jedną dynię, ale nie doszczętnie więc jest szansa, że wypuści jeszcze pęd. I nie mów, ze dynie masz do ozdoby! Pyszna była ta Twoja w paski i aż się prosi, żeby taką wcząchnąć!

Małgosiu! Możesz na mnie liczyć! Ja chyba drugą partię zrobię jutro!

Dorotko! Kilka dalii ma już pąki, ale na kwiaty jeszcze zaczekamy. Przewiduję, że dalie zakwitną planowo, czyli z początkiem lipca. Pomidorki już mi kwitną (najwcześniejsze Stupice), marzę już, żeby zatopić zęby w ich owocach!

Iwonko! To jeszcze nic! Ja widziałam "oczka" w wiadrach ;:306

Aniu! Musiałabym policzyć, ale mnóstwo to przesada! Ale co roku coś tam dokupuję, dosadzam. Róz w ogrodzie powinno być dużo, bo to pprzecież królowe! To szczęściara z Ciebie, że masz tyle Rose de Resht! To moja bardzo udana róża! Zachwycam się nią! Mam ją dopiero od zeszłego roku, a już chwyciła mnie za serce!

Wanda! Nie zauważyłam szkodników na mojej róży, ale wiesz, o gustach nie dyskutuje :wink: Moż eTwoje szkodniki sobie ją upatrzyły! Niektóre róże mam pożarte i kwiaty, i liście, ale ta akurat towarzystwo oszczędziło.

Mati! Musi się coś dziać w ogrodzie! Dalie dopiero od lipca kwitną. Do tego czasu też musi być ładnie i zabawnie! ;:173

Silvarerum! Wody nie wymianiam, tylko dolewam, jak wyparuje, żeby poziom był równy z krawędzią. Woda jest klarowna tak, ze widać co na dnie i jak wychodzą listki nenufara. Widzę nawet pąk kwiatowy :heja
Wszelkie sposoby na ślimaki są przez nie elegancko obchodzone ;:306 Forteca z fusów padła i jedna dyńka jest nadgryziona. Profilaktycznie posypałam w okolicy granulkami ;:224

Dziś upalny dzień. Byłam z wizytą u Ewki (ewka36jj). Piękny ogród różany przy brzegu Warty. Róże cudnie kwitnące i pachnące, kwiaty dorodne, zadbane! Widać dobrą rękę ;:333 Jeszcze wstapiłam do Majki, do Gosi. Napiłam swoje oczy cudzymi ogrodami. Jak wróciłam, nie miałam na nic siły. A na taki nastrój jest najlepszy hamak :wink: Pod wieczór zabrałam się do roboty: posadziłam hosty od Majki, popieliłam przycięłam różyczki, obcięłam przekwitłe kwiaty. Zeszłam z ogrodu po 21. Teraz pada więc mogę powiedzieć, że ... podlewam ;:306

Na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

W wiadrach ;:oj to dopiero miłośnik musi być ;:306 w taki upał chciało Ci się pracować w ogrodzie, dobrze, że pada, podlewa ;:215
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Iwonko! Pracowałam, jak już upał zelżał i się dało! :wink:

Dziś hamak, mrożona kawa i książka, czego wszystkim życzę!

Moje zwierzęta w ogrodzie:

Małe pajączki na deinathe
Obrazek

larwa biedronki na dalii
Obrazek

Eden Rose
Obrazek

Bienneweide Rot
Obrazek

Fiest Lady
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Męża z córkami wysłałam na aerofestiwal, a sama przeglądam ogrody :wink:

Zazdroszczę Ci Miłko tego hamaka... I coraz bardziej podoba mi się ta Bienneweide Rot, chyba sobie na nią zachoruję.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7815
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłko śliczne masz różyczki ta czerwona przypadła mi do gustu ;:333
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Nikus
200p
200p
Posty: 380
Od: 15 sty 2013, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłko Twoja ilość posadzonych dalii robi na mnie ogromne wrażenie. A co dopiero będzie jak wszystkie zakwitną. Ja niestety nie mam miejsca na taką ilość :( Od pewnego czasu wszędzie widzę tylko róże chyba się w nich ;:167 :oops:
Iść ciągle iść w stronę słońca...

viewtopic.php?f=2&t=106522
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Larwy biedronek podczas konsumpcji mszyc! Widok jak najbardziej miły oku ;:333 Dorosła biedronka zjada dziennie ok. 50 mszyc. Larwa pewnie mniej ale i tak apetyt mają, a my ekologiczne zwalczanie mszycy.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”